Autor Wątek: W trybie CCRP w RV nie następuje zrzut bomb.  (Przeczytany 3286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lopezonline

• Gość
W trybie CCRP w RV nie następuje zrzut bomb.
« dnia: Styczeń 30, 2008, 15:21:45 »
Mam taki mały ale wkurzający problem, otóż w trybie CCRP często nie następuje zrzut uzbrojenia. Wszystko przebiega zgodnie z planem, najpierw powiadomienie o dystansie do loftu, potem jeszcze raz "deseczka" zmierza w dół w stronę FPM, do celu 4 s, wciskam spust i czekam 3, 2, 1... i nic ! Bomby dalej merdają się smutnie pod samolotem. Master Arm - on, parametry wybrane... o co chodzi ? Robie drugie podejście, takie same parametry lotu i uzbrojenie leci w dół... Może o czymś nie wiem ? lecę za wysoko ? 21 - 25 tyś. ft. Za szybko ? 350 - 400 kts. Może wiatr ? Czy jest coś co sprawia że komputer nie pozwala zrzucać sprzętu na dół ? Dzięki za jakąkolwiek pomoc. Bo robienie paru podejść nad cel bardzo wkurza.
 Nazwa tematu!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2008, 19:58:38 wysłana przez KosiMazaki »

Odp: Problem z CCRP w RV
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2008, 17:00:19 »
Kierunek wiatru. Jeśli w configu jest zaznaczony mod "winds aloft" to komputer nie pozwoli Ci zrzucić bomb w CCRP jeśli nie lecisz pod wiatr lub z wiatrem (tak jest w RL AFAIR). Jeśli tego nie włączysz, to możesz rzucać nawet z bocznym wiatrem.

lopezonline

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2008, 17:32:06 »
Wielkie dzięki !! A może więcej info o tym masz ? Czy jest to zależne od wysokości/prędkości lotu ? Jak sprawdzić dokładny kierunek wiatru w danej chwili (poza przesunięciem FPM). Jeszcze raz dzięki !

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2008, 18:45:40 »
Naciśnij CRUS (5) na ICP, na DEDzie powinien się pojawić kierunek i prędkość wiatru.

Pawel27

• Gość
Odp: W trybie CCRP w RV nie następuje zrzut bomb.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2008, 19:55:36 »
Jestem nowym użytkownikiem tego forum, więc witam serdecznie wszystkich miłośników Falcona.
Wcześniej grałem a Allied Force a teraz przerzuciłem się na RV i mam problem bo nie mogę (nie umiem) zrzucać bomb JDAM i LGB. Tzn. robię wszystko tak jak w manualu jest napisane. Master arm odbezpieczony, cel wybrany na MDF, zasilanie na MDF włączone itd. Parę razy mi się udało, ale zazwyczaj nie trafiam w cel lub wogóle nie mogę "odpalić".
Czy ktoś bardziej doświadczony móglby mnie poprowadzić za rączkę, krok po kroku bo nie wiem co źle robię. Czy to właśnie ma związek z wiatrem, czy wysokością i prędkością?
Posiadam F4:AF+RV+patch 1.0.0.3+1.0.0.4
Z góry dzięki za odpowiedz.

Miszon

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2008, 21:48:40 »
Przy zrzucie LGB pamiętaj o konieczności włączenia Laser Arm (w pobliżu Master Arm) aby wskazać bombie cel.

« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2011, 11:08:04 »
Czy jest jakaś opcja na ICP albo jakiś przełącznik w kokpicie umożliwiający zlekcewarzenie wiatru?
I z kąd F16 wie jaki w danym miejscu wieje wiatr, bo chyba przecież nie ma własnego wiatromierza  :004: ?

Czy to właśnie ma związek z wiatrem, czy wysokością i prędkością?
Nie ma to związku z wiatrem, bo LGB są naprowadzane, wiatr ma znaczenie jedynie przy bombach bez naprowadzania.
Prędkość czasami stwarza inny problem (jeśli lecisz zbyt szybko, to TGP przestanie widzieć i śledzić cel jeszcze przed wybuchem bomby)