Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (FreeFalcon & Red Viper)  (Przeczytany 43048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

basboy83

• Gość
Pomoc dla początkujących (FreeFalcon & Red Viper)
« dnia: Luty 03, 2008, 23:27:11 »
Po wystartowaniu i schowaniu kół skala wznoszenia przesuwa mi się jakoś na lewo wyświetlacza. O co chodzi czy o bubel red Vipera czy źle chowam koła:P?? :020:

1. Mogłeś się zapytać w którymś z założonych wcześniej tematów - ludzie dostają powiadomienia o nowych wiadomościach w nich i prędzej uzyskasz w ten sposób odpowiedź, zamiast tworzyć kolejny temat.

2. Pisanie postu pod postem. Trzeba myśleć zanim sie coś napisze, a nie dopisywać kolejnych postów po paru minutach, które zresztą nic nowego nie wnoszą.

Ja osobiście jestem wychowany na usuwaniu tematów i postów zaśmiecających serwer, masz szczęście, że tutaj takiej polityki nie ma. Więc zmieniam nazwę tematu - niech będzie wykorzystany do czegoś praktycznego, temat też przyklejam jako ważny od tej pory. Chwilowo bez ostrzeżenia ode mnie... nadal czekam na tego Mausera M2...

Sundowner

Za spamowanie forum. Mazak
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 00:02:38 wysłana przez Sundowner »

basboy83

• Gość
Odp: Pomoc dla początkujących (FreeFalcon & Red Viper)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2008, 23:34:25 »
A właściwie rbi sie to odrazu po oderwaniu samolotu od ziemi....

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2008, 00:09:19 »
To wiatr. FPM pokazuje dokąd lecisz i bierze pod uwagę boczny wiatr. Można to wyłączyć przestawiając przycisk DRIFT C/O.

To dotyczy wszystkich wersji Falcona, nie jest to coś specyficznego dla RV/FF.

basboy83

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2008, 00:15:26 »
Dzięki;]

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2008, 18:38:40 »
Czy Hitiles z AF będą pasowały do RV ?  Czy są jakieś specjalne do RV ?

Offline Gerrah

• *
  • 13 WELT pilot
    • 13 WELT
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2008, 19:00:23 »
Cytat: http://freefalcon.com/forum/view_topic.php?id=15976&forum_id=25
---------------------------------Optional Step------------------------------------------------

HiTiles Step                (OPTIONAL)
         (Use the ORIGINAL HiTiles; NOT the AF HiTiles)**       

http://tomch.com/ht/index.htm

* HiTiles                         (Use the "HiTiles2Falcon4+" installer for FreeFalcon)

* Terraintexcompress   ("0" recommended)        [Utilities Folder]

* TerrainMerger_01     (or TerrainMerger_03a)    [Utilities Folder]

[ ** IF you are installing over AF, use the AF HiTiles http://www.hitiles.com/indexF4AF.htm ]
"Right now, you're probably the smelliest Lartnei in the galaxy."
"Excuse me?" Lafiel's eyes narrowed. "Did you just say that you'd like to die? I can help you with that."

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2008, 21:28:43 »
Nie strzelajcie proszę. Mam pytanie odnośnie hitiles, już mi się mieszają wszystkie informacje, jakie znajduję w necie. Więc tak - posiadam Falcona AF z zainstalowanym na nim czystym Red Viperem. Czy powinienem w związku z tym zakupić Hitiles do podstawowej wersji Falcona, czy te do AF (2Gb)? Nie wiem jak zinterpretować tę informację:
[ ** IF you are installing over AF, use the AF HiTiles
Rozumiem, że są to Hitiles na AF, ale co w wypadku, gdy na tym AF siedzi RV?

« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2008, 21:36:01 »
RV postawiony na AF i na oryginalnym F4 powinien być identyczny (w teorii). Podejrzewam więc, że stosujesz Hitilesy do Falcona 4.0. Z Allied Forca po postawieniu na nim RV niewiele zostaje :)

« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2008, 10:21:14 »
Czy jest w kabinie przycisk odpowiadający kombinacji "/ + Shift" ? Czy tylko skrótem klawiaturowym da się obsługiwać funkcję skręcania/blokowania koła przedniego?
Polish Virtual Air Force-LO:FC  1st FIS Spec

wibwk

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2008, 12:35:19 »
1. Nie
2. Tak

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2008, 13:31:53 »
Na forum FreeFalcona wygrzebałem info, że w moim przypadku właściwe są jednak HiTiles dla AF. Zakupiłem wczoraj, i po kilku godzinach intensywnego grzebania i frustracji (skąd miałem wiedzieć, że ścieżka instalacji pod RV nie ma prawa zawierać spacji??) :-) i zastosowaniu się ściśle do procedury instalacji Aragorna RV nareszcie wygląda i działa całkiem sympatycznie. Mam jeszcze kolejne dwa pytania nooba - który soundpack polecacie, i który kokpit - Ayesa czy Stopworks? (Ważna jest dla mnie przede wszystkim pełna funkcjonalność w 3D i brak problemów z instalacją).

« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2008, 16:38:28 »
To już widzę, kto będzie stawiał serwer ;) Może coś spróbujemy online? Wiem, że niektórzy narzekali, żę coś słabo działa ale spróbować nie zaszkodzi  :)

« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2008, 16:52:27 »
Czy jest w kabinie przycisk odpowiadający kombinacji "/ + Shift" ? Czy tylko skrótem klawiaturowym da się obsługiwać funkcję skręcania/blokowania koła przedniego?

W RL za to odpowiada guzik na joysicku, który ma też inne funkcje gdy podwozie jest wciągnięte.
http://www.xflight.de/pe_org_par_ssc.htm
Dlatego nie da się w to kliknąć myszką. Ten guzik da się jakoś zbindować (oznaczony będzie jako HOTAS-cośtam).

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 27, 2008, 17:02:04 »
To już widzę, kto będzie stawiał serwer ;) Może coś spróbujemy online?

Pewnie za jakiś rok, jak mój poziom pilotażu będzie na tyle przyzwoity żeby się nie kompromitować. Póki co online pozostaję przy Loczku, ale czuję, że moje kolejne już podejście do RV tym razem doprowadzi do jakiejś bliższej sympatii.
Tak na pierwszy rzut oka zastanawiam się czy F-16 faktycznie jest tak manewrowym samolotem? W porównaniu z maszynami z Locka można z nim zrobić niemal wszystko i  każdym momencie. Jakby stosunek ciągu do masy wynosił tak z 5:1. Np beczkę robi w podejrzanie błyskawicznym tempie niezależnie od prędkości, nawet w okolicach przeciągnięcia.

« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2008, 18:59:17 »
Panowie i Panie co mogłem popsuć ?

Wcześniej działało wszystko w porządku odpalam dziś i tylko tu takie coś. Innych błędów graficznych nie zaobserwowałem.