Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (FreeFalcon & Red Viper)  (Przeczytany 40525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pomoc dla początkujących (FreeFalcon & Red Viper)
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 29, 2008, 19:57:38 »
Może Ci się karta przegrzewa?

tomek1988

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 16, 2008, 23:49:58 »
Panowie, mam problem z RV ;)... W setupie przepustnica chodzi w porządku, natomiast już w samolocie przy najmniejszym ruchu nią fuel flow skacze z 700 do około 13000 :D.
Nic takiego nie występowało nigdy w AF, kilka miesięcy temu w RV też wszytko było w porządku. Niczego na ten temat nie znalazłem, nie przypominam sobie także żebym wcześniej o tym czytał...

« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2008, 23:59:03 »
Może nie ustawiłeś "granicy dopalania" ?

tomek1988

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 17, 2008, 00:07:13 »
To chyba będzie to ;). Kontynuuj Whiskey, bo nie przypomnę sobie jak to się robi :D...

« Odpowiedź #19 dnia: Maj 17, 2008, 00:55:36 »
Z pamięci idzie:
Opcje -> Controllers, szukasz paska odpowiadającego przepustnicy, w okolicy powinien być guzik "Set AB". Przesuwasz wajchę w miejsce, gdzie ma się zaczynać zakres dopalania i wciskasz ten guzik.

tomek1988

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 17, 2008, 01:30:42 »
Whiskey, BigMac, dzięki ;). A takie to było oczywiste, chyba za bardzo skupiłem się na szukaniu w ustawieniach "advanced"...

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 23, 2008, 19:45:10 »
Czy można gdziekolwiek zdobyć dobrej jakości mapy terenu z RV z zaznaczonymi lotniskami nadające się do wydrukowania jako pomoc w nawigacji? Czuję się trochę zagubiony nad tą całą Koreą, a nigdzie nie znalazłem tak szczegółowych map, jak np. te do loczka na lockonfiles.

« Odpowiedź #22 dnia: Maj 23, 2008, 22:17:33 »
Nie wiem, czy to znasz:

http://www.combatsimchecklist.net/F4download.htm

Dla mnie są wystarczająco dobre.

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 23, 2008, 22:36:46 »
Właśnie o coś takiego mi chodziło. Pięknie dziękuję.

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 27, 2008, 22:54:29 »
Mam kolejne pytanie. Gdy wybieram misje treningowe z zakładki "tactical engagement" to tylko w jednym przypadku - misja "take off" mam możliwość wyboru skąd chcę startować (Ramp, Taxi, Airborne), w żadnej innej misji nie pokazuje mi się menu wyboru, a misja nie dość, że zaczyna się w powietrzu, to jeszcze tuż przed głównym waypointem (celem misji), co nie pozostawia praktycznie żadnego czasu na przygotowanie uzbrojenia i ogólnie jest niefajne. W briefingu trasy mają zazwyczaj kilka waypointów, w tym startowy, więc dlaczego gra zmusza mnie do rozpoczęcia np od waypointu nr 4, który jest głównym celem misji?

« Odpowiedź #25 dnia: Maj 28, 2008, 12:10:16 »
A o którą dokładnie misje chodzi?
Polish Virtual Air Force-LO:FC  1st FIS Spec

Offline Kwazar

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 28, 2008, 15:02:12 »
Ja mam na to sposób następujący:
Otwieram sobie misję treningową, robię save i potem edytuję ją dowolnie (klikając edit).
13WELT YouTube Channel

"Watching the stars from 39,000 feet with a granola bar in one hand
and a cold bottle of water in the other is a great way to unwind" K. Rosenkranz - Vipers In The Storm

Offline Flanker

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 28, 2008, 17:12:49 »
Ja mam na to sposób następujący:
Otwieram sobie misję treningową, robię save i potem edytuję ją dowolnie (klikając edit).

Hej !
Żeby było prościej dodam, że po naciśnięciu edit, cofasz sobie czas na głównym timerze, który jest w prawym górnym rogu tak żeby czas ustawiony był o około godzinę wcześniejszy niż godzina startu. Następnie zapisujesz misję, i otwierasz ją przez T/E -> SAVED.  Po kliknięciu commit, będziesz miał do wyboru: Ramp, Taxi, Take  off.

Pozdrawiam, Dominik

Ostach

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 28, 2008, 21:41:06 »
Bez przesady z tym, że nie ma czasu na przygotowanie uzbrojenia. Poza tym, zawsze można zrobić nawrót albo zfreeze'ować grę. Ale fakt, zmienić uzbrojenie to by się przydało czasem, chociażby po to żeby sobie potrenować na spokojnie zrzucanie różnych prezentów...

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 08, 2008, 16:43:12 »
Dziękuję za użyteczne wskazówki. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ramp start. Na dzień dobry po wejściu do gry i wybraniu tej opcji ATC zezwala mi na start, po czym krzyczy na mnie, że blokuję pas i generalnie mnie pogania, tymczasem rozruch silnika przecież trwa chwilkę od stanu "dark&cold". Do momentu doturlania się na pas i wystartowania zdążę otrzymać kilka takich ponagleń, to trochę irytujące. Czy to normalne w Falconie i należy to olać?