Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (FreeFalcon & Red Viper)  (Przeczytany 39730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pomoc dla początkujących (FreeFalcon & Red Viper)
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 19, 2011, 20:45:24 »
Rozumiem.

A jednak kiedy wezmę tą misję jako skrzydłowy to dowódca  kiedy wykryje zagrożenie wydaje mi rozkaz GO SPREAD a potem podaje namiary i każe atakować cel. Nie ma mowy o powrocie do bazy. Dasz radę powiedzieć coś na ten temat- wytłumaczyć?

Offline Gerrah

• *
  • 13 WELT pilot
    • 13 WELT
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 19, 2011, 21:35:25 »
AI jest głupie :)
"Right now, you're probably the smelliest Lartnei in the galaxy."
"Excuse me?" Lafiel's eyes narrowed. "Did you just say that you'd like to die? I can help you with that."

« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 19, 2011, 21:50:15 »
Ha :001:

« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 20, 2011, 16:03:15 »
Ponieważ nie ma wątku dla początkujących w OF to pozwolę sobie umieścić mój post tutaj.
Witam przechodzę z AF na OF i mam problemy.Jest to związane z nawykami związanymi z AF.Źródłem informacji są misje treningowe OF oraz manual Noob Guide to Open Falcon.Teraz konkretny problem.Problem dotyczy misji gdzie jest używany laser do bombardowania celów stacjonarnych i ruchomych.W manualu są to strony 28-32.Potrafię wykonać zrzut na cel,ale nie ma zgodności w procedurze opisanej w manualu a tym co widać na ekranie w jednym punkcie.Dotyczy to tego fragmentu opisu:
To switch the Sensor of Interest to the TGP page press DMS-Down (SHIFT+ NUMPAD 2).Ponieważ mam profil Jagstanga do Cougara to DMS-Down przełącza na widok 3D w związku z czym mogę wykonać tylko SHIFT+NUM2.Po wykonamiu tego działania na ekranie nic się nie zmienia.Tzn.nie znika NOT SOI i nie pojawiają się napisy AREA oraz POINT.
Drugi problem dotyczy stabilizacji kursorów.U mnie to działa w ten sposób,że mogę zrobić lock na radarze,następnie unlock i przesuwać kursory na IR.Następny lock jest już ostateczny.Czy to jest prawidłowo?
W AF była opcja bore tzn.nie było drugiego lock.W OF widać z prawj strony licznik wg.manuala powinien liczyć do uderzenia w cel,ale czy tak jest?.Widzę na ekranie moment uderzenia,licznik powinien być na 0,czy mam rację?
Proszę o pomoc wiem,że koledzy z 13 WELT znają obie wersje Falcona.

« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 20, 2011, 18:07:07 »
To switch the Sensor of Interest to the TGP page press DMS-Down (SHIFT+ NUMPAD 2).Ponieważ mam profil Jagstanga do Cougara to DMS-Down przełącza na widok 3D w związku z czym mogę wykonać tylko SHIFT+NUM2.Po wykonamiu tego działania na ekranie nic się nie zmienia.Tzn.nie znika NOT SOI i nie pojawiają się napisy AREA oraz POINT.
Ta sprawa się wyjaśniła.Winny jest profil Jangstanga w którym DMS jest zdefiniowany w Foxy a w setup brak przypisania.W innym miejscu profilu jest funkacja odpowiadająca za aktywność lewego lub prawego MFD.Teraz to działa tzn. mogę zrobić TGP aktywny.Przy okazji definiowania setup w OF okazuje się,że nie można zlikwidować przypisania??Trzeba robić kopie aby uniknąć niespodzianek.
Reasumując najlepiej zrobić samemu profil do Cougara,ale to wymaga pewnej wiedzy.