Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (FreeFalcon & Red Viper)  (Przeczytany 43040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pomoc dla początkujących (FreeFalcon & Red Viper)
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 08, 2008, 18:06:07 »
Rozruch F16 w falconie trwa ok. 9-10 minut. Musisz pamiętać że 8 minut trwa "ustawienie" GPSu, zazwyczaj wszyscy to olewają ale tyle to trwa. Kiedy maszyna jest już gotowa to wtedy dajesz komunikat "Ready to Taxi".

wibwk

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 09, 2008, 00:02:27 »
Sorry, a w którym momencie prosisz o pozwolenie na start? bo chyba nie w hangarze czy na stojance.

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 09, 2008, 00:09:24 »
Właśnie rzecz w tym, że o nic nie proszę. Wybieram misję "Takeoff" z Tactical Engagement, daję "Ramp Start" i od razu po wczytaniu misji ATC wyznacza mi pas bez pytania. Jeszcze kabiny nie zdążę zamknąć, a już na mnie krzyczą że pas blokuję.

« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 09, 2008, 01:12:38 »
W TE nie zwracałbym na to uwagi ;)
Zobaczysz w kampanii jak to wygląda

PrzemoB

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 18, 2008, 23:39:42 »
A więc... od tygodnia trenuję tankowanie w RV - dzisiaj pierwszy raz udało mi się pobrać trochę świeżej zupy :banan, ale ogólnie nie idzie mi najlepiej. Czytałem już wiele tutoriali, więc mniej więcej wiem o co biega, stabilizacja, stabilizacja ... kwestia wprawy :005:. Mam natomiast inny problem, cały czas myślałem, tanker leci ze stałą prękością i kursem, podczas gdy u mnie nie dość, że gdy zgłaszam chęć tankowania on często rozpoczyna zakręt to jeszcze na dodatek jego prędkość dość mocno się zmienia 300~311kts, nawet gdy jestem pod nim i koryguję zgodnie z instrukcjami tankera - czy tak ma być ??  :011: :011:

Offline Gerrah

• *
  • 13 WELT pilot
    • 13 WELT
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 18, 2008, 23:41:04 »
Tak ma być.
"Right now, you're probably the smelliest Lartnei in the galaxy."
"Excuse me?" Lafiel's eyes narrowed. "Did you just say that you'd like to die? I can help you with that."

PrzemoB

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 18, 2008, 23:48:12 »
to(To) nie sprawiedliwe(niesprawiedliwe)  :010: :002: :002: :002:
Ja podchodzę 1-2kts a on nagle przyśpiesza o 5 kts po czym zwalnia o 8. Ciężka sprawa.
A co z tym skręcaniem ? teraz(Teraz) gdy mi się udało było ok, nie ruszałem sterów i byłem na holu - puki(póki) nie rozpoczął zakrętu, wtedy mnie wypięło. :015:
Nic, będę męczył dalej.

Proszę zwracać większą uwagę na poprawną pisownię. Więcej upomnień nie będzie. Dziadek Kos
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2008, 07:11:01 wysłana przez Kos »

Offline Gerrah

• *
  • 13 WELT pilot
    • 13 WELT
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 18, 2008, 23:56:55 »
Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. A jak się już naumiesz to powtarzanie co jakiś czas, bo łatwo ulatuje ta umiejętność z głowy :)
"Excuse me?" Lafiel's eyes narrowed. "Did you just say that you'd like to die? I can help you with that."

PrzemoB

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 22, 2008, 22:04:03 »
Mam jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób kontrolujecie prędkość podczas tankowania ? Tanker leci to wolniej to szybciej, zdarza się, że zrywa poł. z tego powodu. Korzystam z radaru, ale niekiedy przy podejściu gubi locka i nie mogę złapać ponownie. Wpadłem jeszcze na inny pomysł - sprawdzam na widoku tankera z jaką prędkością leci ale w realu i online tak się nie da :(

ps. Wszystkim, którzy w przyszłości będą męczyć tankowanie polecam poniższy tut. dla mnie był bardzo pomocny.

http://www.frugalsworld.com/modules/zmagazine/article.php?articleid=106

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 22, 2008, 22:43:33 »
Korzystam z radaru [..]

[..] sprawdzam na widoku tankera z jaką prędkością leci ale w realu i online tak się nie da :(

Dobiję Cię.. w realu przy tankowaniu A2A wg procedur Radar musi być off  :021:

Poprawna kontrola prędkości wg mnie sporo zależy to od precyzji przepustnicy jaką posiadasz. Jeśli jest taka sobie, to pomocne może być delikatne posługiwanie się hamulcami aerodynamicznymi.
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

Offline Gerrah

• *
  • 13 WELT pilot
    • 13 WELT
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 22, 2008, 22:57:54 »
Dodatkowo nigdy nie trzyma się prędkości dokładnie takiej samej jak cysterna. Zawsze parę węzłów więcej.

PrzemoB

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 22, 2008, 23:09:38 »
Poprawna kontrola prędkości wg mnie sporo zależy to od precyzji przepustnicy jaką posiadasz. Jeśli jest taka sobie, to pomocne może być delikatne posługiwanie się hamulcami aerodynamicznymi.

Przepustnica w X52 jest OK. A hamulec jest pomocny to fakt.
Pytając o kontrolę bardziej chodziło mi o to skąd mam wiedzieć czy tanker właśnie zwalnia z 311 do 300  ?
Boomer krzyczy jedynie abym ustabilizował.

Offline Kwazar

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 24, 2008, 00:23:34 »
Witam,
Wydaje mi się, że chłopaki z cysterny mówią czasem coś takiego: ".......be advised, tanker is entering turn" i... tankujemy w zakręcie :020:

pozdrawiam
13WELT YouTube Channel

"Watching the stars from 39,000 feet with a granola bar in one hand
and a cold bottle of water in the other is a great way to unwind" K. Rosenkranz - Vipers In The Storm

Q-bak

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 26, 2008, 02:07:56 »
ja(Ja) nigdy nie sadzilem, ze mi sie uda, a teraz pije benzyne za kazdym razem. Trzeba pamietac - stabilny lot to naprawde najwazniejsza rzecz w tej operacji. A reszta... po prostu patrz na samolot i go czuj
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2008, 06:43:10 wysłana przez Kos »

PrzemoB

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 26, 2008, 08:43:00 »
Dzięki wszystkim za podpowiedzi  :001:
Nie jest źle, teraz nawet w zakręt udaje mi się wejść z tankerem bez zerwania.
Z waszego doświadczenia, jak często w kampani trzeba tankować - w każdej misji ?