Autor Wątek: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.  (Przeczytany 4587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« dnia: Maj 30, 2008, 08:35:30 »
Chwila jest tak podniosła :004:, że postanowiłem założyć nowy wątek.

Pozwolę sobie zacytować słowa jednego z głównych majstrów na AAA MrJolly.
Mam nadzieję, że nie będzie miał mi tego za złe.

GREAT BREAKING NEWS!
3D CONVERTER NOW HERE ! HAS BEEN DEVELOPED BY FATDUCK !
CONVERTER NOW UNDER TEST, SHOULD BE HERE SOON

A tu pierwsze, użyteczne obiekty 3D.




Ciekaw jestem waszych opinii. W jaki sposób lub czy wogóle fakt ten wpłynie na rozwój gry ?

Odp: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2008, 09:27:27 »
... Ciekaw jestem waszych opinii. W jaki sposób lub czy wogóle fakt ten wpłynie na rozwój gry ?
Już wpłynął.
Fakt ten przewidywaliśmy w zamierzchłych czasach Forum :001:, gdy wielu Forumowiczów Iłkowych nie było jeszcze na świecie.
W zaginionej części Forum napisane było:
>> ... i będziesz posiadał dwie wersje - jedną modowaną, offline i dla Przyjaciół,
- drugą oficjalną,  dokąd boski Olo trzymać będzie rękę na FM i CRC serwerów, by strzec Cię od UFO ... <<

Coś tam jeszcze "pisało" o cyklu życia produktu, o zdolnościach programistów, przedsiębiorczości, niszowości rynku w Polsce,
o modelarzach 3D (>>.. i objawią się Ci , co dadzą RWD i TS-11, PWS'y i PZL'ele wszystkie, i inne swe dzieła objawią, a Olo ich nie dopuści przed swe oblicze... <<), i o innych zapaleńcach.
.... ale to pamiętają tylko najstarsi Forumowicze.




Leszek

Odp: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2008, 10:11:10 »
No cóż... No more frankenplanes  :020:

Offline Ranwers

  • *
  • Wizzard
Odp: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2008, 10:35:28 »
No cóż... No more frankenplanes  :020:

Wydaje mi się, że jeszcze długa droga do tego aby zaaplikować cały, całkiem nowy samolot. Początki będą takie właśnie, że będzie się uzupełniać modele o nowe elementy. Nie mniej to kwestia czasu... w sumie... po co nam BOB ?
Wydaje mi się, że Olo jest nieco w kropce, iłek wygląda (i huczy) i niebo lepiej, nowe mapy, nowe modele...
.       __!__
.____o(''''')o____.
          " " "
Forum to miejsce spotkań ludzi, którzy mają "zryty palnik" w pewnych kwestiach i do tego dobrze im z tym

Odp: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2008, 10:37:45 »
Wydaje mi się, że Olo jest nieco w kropce, iłek wygląda (i huczy) i niebo lepiej, nowe mapy, nowe modele...

To chyba dobra wiadomość? W końcu będzie miał równego sobie konkurenta - społeczność IL2. Mam nadzieję, że zmusi go to do wytężenia wysiłków i ostatecznie produktów lepszej jakość niż ostatnie.

Glebas

  • Gość
Odp: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2008, 12:13:15 »
Ja mam uczucia ambiwalentne... (chodzi o tę słynną teściową w nowym mercedesie)... z jednej strony super, bo można sobie pozwolić na nieograniczoną wyobraźnię, z drugiej zaś, jak widzę na serwerze faceta kręcącego Ki 84c lepiej od Ła-7 lub  I 185 (tylko taki był wybór po stronie red) i każdy strzał z armaty trafia w mój samolot,  to się zastanawiam czy ja taka dupa jestem, czy też on jest cziterem, zwłaszcza, że jest to serwer jego eskadry... :021:

Offline KosiMazaki

  • Administrator
  • *****
    • http://www.kg200.il2forum.pl
Odp: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2008, 12:29:02 »
Konweter 3D - Tak, ale pod warunkiem, że będzie to robił tak jak by robił to sam Olo, a mody które wychodza miały normalny instalator itp. Tak aby było kompleksowo i solidnie.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Zefir

  • Gość
Odp: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2008, 13:31:11 »
Jest już chyba za późno na kompleksowy instalator, który ukryje wszystko przed modyfikacjami i ujednolici mody u użytkowników. Struktura modów oparta na wrapperze jest otwarta: wrzucasz plik - mod zaczyna działać. To narzędzie już wyszło i nie da się go cofnąć. Co więcej, nawet podmiana oryginalnych plików .sfs przez taki instalator raczej nie pomoże w tej sytuacji, bo mody i tak je zamieniają na własne.
Nie mamy się co łudzić tym, że powstaną mody, które będą miały zamkniętą strukturę i nie będą pozwalały na oszukiwanie. I to nie tylko ze względu na to, że jeszcze nie ma narzędzia do sprawdzania wersji plików, ale choćby dlatego, że taką otwartą strukturę modów do tej pory wspierało AAA. Tzn. chcesz ładne chmurki - bierzesz odpowiedniego moda i instalujesz. Nie sądzę, żeby ta społeczność, która i tak funkcjonuje w dość niezwykły sposób (choćby godne pochwały trzymanie wiedzy dotyczącej modyfikowania w wąskim gronie) zmieniła nagle sposób postrzegania i wypuściła jedyną właściwą, uniwersalną łatkę, która wszystko znormalizuje u wszystkich i jednocześnie zabezpieczy przed zmianami. A nawet, jeśli ktoś wpadnie na taki pomysł, to raczej nie wierzę w zmobilizowanie sił, które byłyby wystarczające do zbudowania takiego "patcha".
Nasz Iłek troszkę odżyje tymi modelami. Ale zmiany te będą odczuwalne raczej dla niszowych środowisk: poszukujących realizmu, albo bardzo konkretnych maszyn (np. pewnie PAT ucieszyłby się bardzo z pojawienia się modelu Orlika). Jednak to wszystko nie będzie żadną konkurencją na szerokim rynku dla nadchodzącego BoBa i większość sieciowych pilotów zmieni program na nowy, gdy ten pojawi się w sprzedaży.
Spójrzcie... od dawna mamy narzędzia do poprawienia modelu lotu iłka, zmiany parametrów samolotów na bliższe prawdziwym. Nic się nie zmieniło. Podobnie, nie wierzę, żeby konwerter 3D zrewolucjonizował Iłka. Raczej doda kilka ciekawostek. Mnie cieszy choćby to. Lubię ciekawostki :)

Offline Rammjager

  • ZB
  • *
  • ex-JG300 pilot.
Odp: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2008, 14:24:55 »
...choćby godne pochwały trzymanie wiedzy dotyczącej modyfikowania w wąskim gronie...

Akurat takie stwierdzenie to bym pomiędzy bajki włożył ...
Sądinąd wiem z pewnego źródła, ze istnieje mod zwany "youssies super brownings" - i jest używany. Nazwa tłumaczy przez kogo zrobiony i przez jakich ludzi używany.
Ta wiedza (odnosnie modowania) jest ogólnie dostępna graczom rosyjskojęzycznym. I wbrew pozorom nie zamierzają się tą wiedzą dzielić. Bo i po co ?

Spójrzcie... od dawna mamy narzędzia do poprawienia modelu lotu iłka, zmiany parametrów samolotów na bliższe prawdziwym. Nic się nie zmieniło. Podobnie, nie wierzę, żeby konwerter 3D zrewolucjonizował Iłka.

Zmiany parametrów lotu samolotów na bliższe prawdziwym ?? Niezłe stwierdzenie ...
Owszem, można pokombinować z tym i owym. Problem lezy gdzie indziej. Nalezy przekonać ludzi, że dane zaimplemetowane do gry przez Ciebie są prawdziwe ...
Przykład samego Ola (i danych jakie sam zaimplementował do FB) pokazuje że tu jest olbrzymi problem.
Parchy i jaki mają dane z Instytutu TSAGI gdzie przeprowadzono testy na najlepszych egzemplarzach- a dane do Fw są też z TSAGI, tyle tylko, ze pochodzą z egzemplarza, który walnął o lód na jeziorze Ładoga i na testy miał zamocowane zastępcze śmigło ... a przecież zdobycie danych z Rechlina nie było dla Ola takim problemem ?

Niemniej jednak też sądzę, że to taka ciekawostka. I nie będzie miała żadnego wpływu na to co obecnie dzieje siez iłem ...

ramm.
" only mad men fly there where angels afraid to step... "

Offline KosiMazaki

  • Administrator
  • *****
    • http://www.kg200.il2forum.pl
Odp: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2008, 14:26:36 »
W LockOnie to dziala (mamy modmana) Falconie też więc nie widzę powodów dlaczego nie miało by być tutaj podobnie. Szanuję to co się dzieje ale zwyczajnie nie mam ochoty grzebać się w plikach sfs i uważać czy coś działa czy też już się gryzie z innymi modami.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Zefir

  • Gość
Odp: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2008, 14:47:50 »
Akurat takie stwierdzenie to bym pomiędzy bajki włożył ...
Sądinąd wiem z pewnego źródła, ze istnieje mod zwany "youssies super brownings" - i jest używany. Nazwa tłumaczy przez kogo zrobiony i przez jakich ludzi używany.
Ta wiedza (odnosnie modowania) jest ogólnie dostępna graczom rosyjskojęzycznym. I wbrew pozorom nie zamierzają się tą wiedzą dzielić. Bo i po co ?
Bo to jest troszkę jak bajka. Ja też nie wierzę w całkowitą "nieprzeciekalność" tego środowiska, ale muszę przyznać, że i tak robi na mnie wrażenie takie postępowanie.
To jest tak jak z Noblem i dynamitem...
intencje szlachetne, ale i tak kiedyś wybuchnie... wtedy w końcu ludzie (może) wrócą do serwerów, które blokują latanie na modach.

Owszem, można pokombinować z tym i owym. Problem lezy gdzie indziej. Nalezy przekonać ludzi, że dane zaimplemetowane do gry przez Ciebie są prawdziwe ...
Mniej więcej to miałem na myśli :) . To podstawowa przyczyna blokady wszelkich zmian odnośnie parametrów maszyn. Nie da się zrobić wersji, która będzie pasować wszystkim i nikt nie będzie protestować. (A w umiejętność szukania kompromisu przez graczy nie wierzę.)

Podobnie jak nie wierzę w zrozumienie tego, czym jest "model". Bo iłek cały jest modelem, który nie opisuje dokładnie wszystkich elementów lotu w każdej sytuacji. To, że coś zrobił Oleg w jakiś sposób, nie znaczy, że tak jest (było) naprawdę. Podobnie ewentualne zmiany nie sprawią, że nagle znajdziemy się w wirtualnej rzeczywistości, która jest nie do odróżnienia z realną.

Aaaa... Ramm, ja pisałem nie tylko o parametrach samolotów, ale o modelu lotu. Kod nie jest aż tak skomplikowany, żeby nie dało się nad nim popracować. (Nie mam zamiaru tym wywoływać dyskusji o modelu lotu iłka i tym, czy jest poprawny, czy nie - bo to już kiedyś skończyło się zamknięciem pewnego tematu.)

P.S. A może byłoby lepiej, gdyby ten dynamit jednak wybuchł i pogrążył wszystkie mody?

Offline Alive

  • Trolle
  • *
  • Pleased to meet you Hope you guessed my name.
    • II. Gruppe Jagdgeschwader 7 "Nowotny" homesite
Odp: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2008, 15:35:03 »
Cytuj
To jest tak jak z Noblem i dynamitem...
intencje szlachetne, ale i tak kiedyś wybuchnie... wtedy w końcu ludzie (może) wrócą do serwerów, które blokują latanie na modach.

Sprawdzanie w wypadku modów, o których wspominał Ram nic nie daje, te modyfikacje są przez nie przepuszczane.

Jedną rzecz trzeba sobie ustalić przy bajaniu o modach. Ruscy złamali kod iłka, jakieś dobre 3 -4 lata temu oczywiście nie na taką skalę wraz z narzędziami deweloperskimi. Modyfikacje, to fajna sprawa, jak sobie po koleżeńsku latasz z koleszkami(koleżkami) na wentylku i się jarać nowymi rzeczami, ale na HL tak nie ma -  tam latasz z koleszkami(koleżkami), których nie znasz. Na HL jest wojna, wojna, narodowości, światopoglądów. Wojna pomiędzy czerwonymi żółtymi i niebieskimi, wojna na śmierć i życie (wirtualne oczywiście, ale wczówke nie jeden łapie)  i niech mi tu nikt nie smoli, że on się tylko bawi, a potem na forum AW można przeczytać, jak to gracze luźno podchodzą do tej rozrywki np.  uniemożliwiając ją wszystkim grającym zamykając serwer, bo się ktoś troszkę  zdenerwował. Dajcie spokój. Na HL MOD = No Trust = No fun = WAR, jak się komuś nie podoba, to nie gra i wielu już tak zrobiło, Teraz latają (symulują)  w gronie znajomych, albo  męczą FS'a, a zasrańce pokroju FB_Archangel dalej mają ubaw po pachy.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2008, 17:13:28 wysłana przez Kos »
elOprOGear: Saitek X52 PRO / Saitek PRO Flight Rudder Pedals / Saitek Eclipse II PRO keyboard

Kazik - California Über Alles

Odp: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2008, 22:52:01 »
Ale OT strzeliliście panowie. Po temacie sądziłem, że w wątku ujrzę kupę fajnych skrinów i może jakieś linki :020:

Offline Jeremak

  • *
  • It's full of stars...
    • Moje profile
Odp: Import obiektów 3D do Szturmowika stał się faktem.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2008, 12:11:54 »
http://allaircraftarcade.com/forum/viewtopic.php?t=7473&postdays=0&postorder=asc&start=0

Importer meshy z Iła do formatu plików 3D dostępny dla publiki: teraz każdy może sprawdzić jak jest zbudowany model poszczególnego samolotu.
Czemu w Eurodisneylandzie nie można odpalać fajerwerków? Po pierwszej próbie poddał się garnizon Paryża.
http://jeremak-j.deviantart.com/