Autor Wątek: Mapa Polski i Niemiec  (Przeczytany 9470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ranwers

  • *
  • Wizzard
Mapa Polski i Niemiec
« dnia: Luty 21, 2008, 09:32:26 »
Na stronie AAA powstaje projekt mapy jw. http://allaircraftarcade.com/forum/viewtopic.php?p=30673#30673
Zostałem zapytany czy nie mam map drogowych i kolejowych Polski z okresu 1939-44. Ja niestety nie mam żadnych namiarów. Mapa jest w stanie zaawansowanym i napewno wyjdzie. Może ktoś pomóc ?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2008, 09:38:44 wysłana przez Ranwers »
.       __!__
.____o(''''')o____.
          " " "
Forum to miejsce spotkań ludzi, którzy mają "zryty palnik" w pewnych kwestiach i do tego dobrze im z tym

Offline Lewy

  • *
  • Prowadzę, nie piję
Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2008, 09:56:51 »
Ja mam mapę pomorza, ale z 1920 roku. Jeśli pomoże, to mogę ją zeskanować.

Offline rutkov

  • KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2008, 11:59:26 »
Mam mapę Sieci Kolejowej Rzeczypospolitej Polskiej z 1931 roku wraz ze stacjami i węzłami kolejowymi - może i dużo sie zmieniło w połowie lat 30tych ale zawsze to coś. 
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

Offline lucas

  • *
  • RoF, FSX
    • 1.PUŁK LOTNICZY
Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2008, 13:21:26 »
:)

Ja mam mapę Kresów RP, mapę drogową II RP na 1939, dwie mapy Warszawy na 1939. Poza tym, na sieci są mapy WIG-u. A tam detal jest już taki, że hoho :D

"Skrzydlata husaria współczesna, lotnictwo polskie, czuwa w powietrzu. Warkot motoru chroni każdą piędź polskiej ziemi." - Kronika PAT, maj 1939.

Offline Ranwers

  • *
  • Wizzard
Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2008, 13:34:52 »
Dziękuję za odzew, sam nie wiem co Prodigy potrzebuje.
Zróbmy może tak, dajcie na stronę po jednym skanie (jeśli to nie problem, nawet fotkę z komórki) aby autor mógł się zorientować co jest na mapie i czy mu to będzie przydatne. Jak zechce to wtedy powie co i jak, jaka rozdziałka mu potrzebna itp.
.       __!__
.____o(''''')o____.
          " " "
Forum to miejsce spotkań ludzi, którzy mają "zryty palnik" w pewnych kwestiach i do tego dobrze im z tym

Offline lucas

  • *
  • RoF, FSX
    • 1.PUŁK LOTNICZY
Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2008, 14:49:25 »

"Skrzydlata husaria współczesna, lotnictwo polskie, czuwa w powietrzu. Warkot motoru chroni każdą piędź polskiej ziemi." - Kronika PAT, maj 1939.

Offline Jeremak

  • *
  • It's full of stars...
    • Moje profile
Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2008, 15:16:12 »
Muszę sie pochwalić że patriotyczny obowiązek spełniłem: na AAA w temacie już są 3 linki ode mnie: myślę że najbardziej pomocne będą mapy Pomorza i Prus.
Czemu w Eurodisneylandzie nie można odpalać fajerwerków? Po pierwszej próbie poddał się garnizon Paryża.
http://jeremak-j.deviantart.com/

Offline Ranwers

  • *
  • Wizzard
Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2008, 15:25:39 »
Good job Jeremak  :001:
Lucas - jest prośba Prodigiego o skan drogówki. Myślę, że jak mu zrobisz kilka zdjęć prostopadle to wystarczy. W końcu to tylko Iłek nie FS  :004:
.       __!__
.____o(''''')o____.
          " " "
Forum to miejsce spotkań ludzi, którzy mają "zryty palnik" w pewnych kwestiach i do tego dobrze im z tym

Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2008, 15:31:00 »
Proponuję przeanalizować zasoby tej strony: http://www.mapywig.org/viewpage.php?page_id=2

Tam praktycznie jest komplet przedwojennych map topograficznych zapewne przydatnych do tworzenia terenu Polski w okresie DWS :001:


Zostałem zapytany czy nie mam map drogowych i kolejowych Polski z okresu 1939-44. Ja niestety nie mam żadnych namiarów.

Mapa sieci kolejowej: http://www.mapywig.org/viewpage.php?page_id=29

Nieco niżej jest też mapa samochodowa z 1947 roku i wiele innych starych map.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2008, 15:38:41 wysłana przez Razorblade1967 »

Offline lucas

  • *
  • RoF, FSX
    • 1.PUŁK LOTNICZY
Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2008, 15:47:26 »
Good job Jeremak  :001:
Lucas - jest prośba Prodigiego o skan drogówki. Myślę, że jak mu zrobisz kilka zdjęć prostopadle to wystarczy. W końcu to tylko Iłek nie FS  :004:

Wrzucę to na skaner. Bo ze zdjęć prostopadłych to wiele nie wyczyta. Nie wiem jak się w Iłku robi mapy, ale jak by kreślił wektorowe drogi i rzeki, to musi mieć jakiś porządnie zrobiony template, który może przeskalować do wymaganego rozmiaru.

PS: Ech zazdroszczę, zazdroszczę :) W TW wop39 mam do dyspozycji strasznie prymitywne narzędzia :)
PPS: Dajcie znać, jak trzeba będzie zająć się kwestią polskich lotnisk ;) Tu mam akurat danych bardzo dużo. Zależy tylko jak dokładnie oni chcą tą mapę robić...

"Skrzydlata husaria współczesna, lotnictwo polskie, czuwa w powietrzu. Warkot motoru chroni każdą piędź polskiej ziemi." - Kronika PAT, maj 1939.

Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2008, 15:51:33 »
Dajcie znać, jak trzeba będzie zająć się kwestią polskich lotnisk ;) Tu mam akurat danych bardzo dużo. Zależy tylko jak dokładnie oni chcą tą mapę robić...

Zgadza się mamy jeszcze przecież sporo analiz polskich lotnisk z czasów tworzenia dodatku do FSGW3.

Offline Ranwers

  • *
  • Wizzard
Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2008, 16:05:32 »
Panowie, zalogujcie się na AAA i wejdźcie w kontakt z Prodigy ?
Ja na na mapach, to się, panie nie znam...  :005:
.       __!__
.____o(''''')o____.
          " " "
Forum to miejsce spotkań ludzi, którzy mają "zryty palnik" w pewnych kwestiach i do tego dobrze im z tym

Offline lucas

  • *
  • RoF, FSX
    • 1.PUŁK LOTNICZY
Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2008, 16:18:33 »
Ja to wrzucę po prostu na mojego ftpa i dam link do zassania. Wybaczcie, nie mogę się angażować w kolejną rzecz. Przekażecie autorowi dane i już. Jeżeli uzna je za wystarczające, OK.

Razor, ja mam tego teraz jeszcze więcej :D Np. cały węzeł dębliński, Świdnik, Sadków, Mielec. Jest tego trochę. Chociaż do 1939 to i tak trzeba rozpracować lotniska polowe. Z tym jest najgorzej, bo się ślęczy nad google maps i szuka tych miejscowości gdzie było lotnisko. A potem interpretacja zdjęć i stwierdzenie: "no, to musiało być tutaj"  :021:

"Skrzydlata husaria współczesna, lotnictwo polskie, czuwa w powietrzu. Warkot motoru chroni każdą piędź polskiej ziemi." - Kronika PAT, maj 1939.

Offline Jeremak

  • *
  • It's full of stars...
    • Moje profile
Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 24, 2008, 18:09:38 »
http://allaircraftarcade.com/forum/viewtopic.php?t=2909&postdays=0&postorder=asc&start=45
Moi drodzy: potrzebne posiłki: Prodigy uznał że zacznie prace nad mapa od początku, więc zbiera do tego celu zespół, coś jak Pacific Team pracujące na "The Slot". Więc jeśli ktoś jest chętny i ma trochę czasu: zgłaszać się!  :001:
Czemu w Eurodisneylandzie nie można odpalać fajerwerków? Po pierwszej próbie poddał się garnizon Paryża.
http://jeremak-j.deviantart.com/

Thalon

  • Gość
Odp: Mapa Polski i Niemiec
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2008, 08:52:48 »
Mam atlas samochodowy z przed 1939r.(cala europa)