Autor Wątek: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.  (Przeczytany 181580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ger0nim0

 • Administrator
 • *****
 • Ojciec Założyciel
  • Wszystko
Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« dnia: Kwiecień 02, 2008, 21:11:34 »
Panowie mały apel, może wypadało by przystopować z tymi linkami do wiadomości? albo załóżcie sobie jeden wątek i tam to wklejajcie bo przyznam szczerze że powoli mnie to zaczyna drażnić i kojarzy mi się ze spamowaniem forum. Rozumiem że nic się nie dzieje ciekawego ostatnio ale to nie powód żeby tworzyć masę takich tematów, zwłaszcza że miejsce na serwerze to rzecz cenna i trzeba je szanować.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2015, 15:17:23 wysłana przez KosiMazaki »

Odp: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2008, 21:34:14 »
Dwa newsy:

Dlaczego nie latają polskie myśliwce F-16
Edyta Żemła, Łukasz Zalesiński 01-04-2008, ostatnia aktualizacja 01-04-2008 03:01

Samoloty stoją w hangarach. Ale przyczyną przestoju nie jest kontrola, czy zawierają tę samą rakotwórczą substancję (formaldehyd), którą niedawno odkryto w kokpitach izraelskich F-16.

– Nasze loty wstrzymano ze względów formalnych. Zmienia się struktura bazy – wyjaśnia kpt. Waldemar Krzyżanowski, rzecznik prasowy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu-Krzesinach.

„Rz” dowiedziała się, że to pierwszy etap restrukturyzacji baz lotniczych. Eskadry nie będą już samodzielnymi jednostkami wojskowymi.

– To program pilotażowy, za którego sprawą do 2009 r. w siłach powietrznych powstaną bazy lotnictwa taktycznego i transportowego – mówi płk Wiesław Grzegorzewski, rzecznik sił powietrznych. Dodaje, że reforma jest przeprowadzana na podstawie doświadczeń amerykańskich.

A co z kontrolą samolotów pod względem toksyczności?

Nie wiadomo, czy się odbędzie. Producent myśliwców – koncern Lockheed Martin – poinformował Polskę, że wersja maszyn, które są na wyposażeniu naszego wojska, nie stwarza zagrożenia dla pilotów.

Źródło : Rzeczpospolita

Nowa oznaka 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego:Z niekrytą przyjemnością pragnę Państwu zaprezentować wybrany przez Dowódcę 31 Bazy Lotniczej Pana płk dypl. pil. Rościsława STEPANIUKA i komisję konkursową projekt, który po zatwierdzeniu przez Ministra Obrony Narodowej stanie się oficjalną oznaką rozpoznawczą 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

Zwycięską pracę nadesłał Pan Piotr ŁYSAKOWSKI z Poznania.

W najbliższym czasie zwycięzca konkursu będzie miał możliwość przez cały dzień realizować swoje lotnicze marzenia. Pan Piotr jest z zawodu grafikiem i zapalonym fotografem i z wielką pasją wykonuje zdjęcia przede wszystkim samolotów F-16.
Podczas całodniowego pobytu w bazie zapozna się w pracą personelu technicznego i lotniczego. Pozna polskich pilotów jak również będzie brał udział w przygotowaniu do lotów.
Pełna relacja z pobytu laureata będzie przedstawiona po wizycie, która odbędzie się w najbliższych dniach kwietnia.

Oznaka, którą zaakceptowała komisja to znak nawiązujący do tradycji lotniczych nie tylko lotniska na Krzesinach ale i również Poznania i Wielkopolski.
Niespełna 90 lat temu podczas Powstania na ziemiach Wielkopolski została zdobyta znaczna ilość samolotów, które zostały natychmiast wykorzystane do obrony Polski. Chwilę później powstał charakterystyczny KRUK, który mimo wielu modyfikacji przetrwał przez kolejne dziesiątki lat na wykorzystywanych znakach identyfikacyjnych eskadr, pułków stacjonujących na terenie Poznania. Tradycje 62 i 3 pułku stacjonującego na lotnisku w Krzesinach przejęła jedna z eskadr funkcjonująca w strukturach 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.
Dwa samoloty wielozadaniowe F-16 zastosowane na oznace symbolizują dwie funkcjonujące eskadry lotnicze. Wszystko to na błękitnym tle nieba. Zapis numerowy „31” z charakterystyczną czcionką nawiązuje do funkcjonującej również od lat zapisu wykorzystywanego w ostatnim okresie przez 3 elt a wcześniej 3 pułku. Oczywiście nie bez znaczenia został umieszczony również zapis lokalizacji 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu w Krzesinach. Chodzi między innymi o wieloletnie tradycje lotniska. W Tym miejscu lotnisko funkcjonuje już od 1954 gdzie zgodnie z decyzją ówczesnego MON do życia powołano 62 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego a korzeniami działalność lotnicza sięga roku 1943 gdzie podczas okupacji funkcjonowała na tym terenie fabryka z pasem startowym.

Ode mnie - pytanie techniczne. W cytacie z Mazaka jest o szanowaniu miejsca na serwerze. Czy to znaczy, że cytowanie wiadomości jest niemile widziane? Bo mnie na przykład szlag trafia jak widzę suchy link typu onet.pl/balabala21balabalaa.html bez niczego. Zadaję sobie trud bo moim zdaniem przyjemniej jak można od razu na forum przeczytać, ale proszę o wyjaśnienie, bo zwątpiłem teraz.

pozdrawiam

Odp: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2008, 11:33:47 »
NKWD prawdopodobnie filmowało egzekucje polskich oficerów a film instruktażowy po 1950 r. przekazano towarzyszom z walczącej z imperializmem KRL-D.   
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,9820882,wiadomosc.html
"Od tajgi do mórz brytyjskich, Armia Czerwona silniejsza od wszystkich"...
http://front1945.cieszyn.pl

Odp: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2008, 13:36:34 »
Brzmi rewolucyjnie:

Cytuj
Lata cicho i bez spalin
Krzysztof Urbański 05-04-2008, ostatnia aktualizacja 05-04-2008 08:57

Samolot, który zużywa wodór zamiast benzyny, zbudowali europejscy inżynierowie z pomocą kolegów z USA

– Otworzyliśmy nowy rozdział w historii lotnictwa – mówił Francisco Escarti, dyrektor Boeing Research & Technology Europe, prezentując dziennikarzom prototyp. – Przez ostatnie 100 lat maszyny latające napędzane były silnikami konwencjonalnymi. My udowodniliśmy, że można utrzymać w powietrzu cichy samolot, który zamiast trujących spalin produkuje jedynie wodę.

Pokaz na lotnisku Ocana pod Madrytem to zwieńczenie pięcioletniej pracy inżynierów. Maszyna pomyślnie przeszła próby w powietrzu, udowadniając, że technologia znana z zastosowań w samochodach i motocyklach jest przydatna także w przypadku samolotów załogowych.

Próby eksperymentalnego samolotu odbyły w lutym i marcu na lotnisku oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od hiszpańskiej stolicy. Loty trwały po 20 minut, choć samolot może utrzymywać się w powietrzu nawet 45 minut. Pionierska maszyna zbudowana została na bazie motoszybowca austriackiej firmy Diamond Aircraft Industries. Miejsce silnika spalinowego napędzającego śmigło zajął elektryczny. Energia dostarczana jest z dwóch źródeł: pierwsze z nich stanowią baterie litowo-jonowe, drugie natomiast ogniwa paliwowe.

Więcej: http://www.rp.pl/artykul/116350.html


Odp: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2008, 18:29:49 »
2 notki prasowe odnośnie zakupu nowych śmigłowców dla SP.

Cytuj
Kontrakt na helikoptery wart 10 miliardów złotych

MON chce kupić w ciągu najbliższej dekady 50 śmigłowców bojowych i transportowych za ok. 10 mld zł

Jeszcze rok temu MON chciał kupić 156 helikopterów za ponad 34 mld zł – ujawnił wczoraj wiceminister obrony Zenon Kosiniak-Kamysz posłom Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Takiego wydatku nie wytrzymałby jednak budżet państwa, więc Sztab Generalny postanowił zredukować ich liczbę do 50. – Szacujemy koszt zamówienia na ponad 10 mld zł – mówił Kosiniak-Kamysz.

Armia dysponuje obecnie 250 śmigłowcami. Większość maszyn, przede wszystkim rosyjskiej produkcji, jest już zużyta. Pod koniec przyszłej dekady trzeba będzie oddać na złom dwie trzecie eksploatowanych dziś helikopterów. Misje bojowe w Afganistanie i Czadzie, a także zobowiązania wobec NATO spowodowały, że jeszcze przed głównym przetargiem MON kupi w ekspresowym tempie trzy transportowe Mi-17 i 12 uderzeniowych Mi-24. Armia planuje też przyspieszyć zamówienie na sześć helikopterów przystosowanych do przewozu rządowych VIP. Do sfinansowania zakupów śmigłowców będzie potrzeby specjalny wieloletni program potwierdzony ustawą. Posłowie z komisji oczekują, że uwzględni on zaangażowanie krajowego przemysłu obronnego.

Na zakup helikopterów produkowanych w kraju naciska też armia. Tyle że w Polsce śmigłowce robi dziś tylko PZL Świdnik i nie powstają w nim maszyny, które są najbardziej wojsku potrzebne.

Źródło : Rzeczpospolita

Cytuj
50 śmigłowców dla wojska

W ciągu 10 lat MON zamierza kupić na potrzeby wojska 50 śmigłowców za 10 mld zł. W pierwszej kolejności mają to być helikoptery w wersji do przewozu VIP - poinformowali przedstawiciele MON.

MON zamierza kupić w przetargu nowe śmigłowce transportowe i bojowe, a jeszcze przed jego rozpisaniem chce na potrzeby misji zagranicznych kupić trzy transportowe Mi-17 i 12 szturmowych Mi-24. Będą to śmigłowce używane, ale po remoncie i modernizacji.

Przedstawiciele Sztabu Generalnego zapewnili, że wojsko najchętniej kupiłoby śmigłowce od krajowego producenta, ze względu na szybszy i tańszy serwis.

Źródło : PAP

Odp: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2008, 12:09:49 »
Atak hakera na stronę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,9861920,wiadomosc.html?ticaid=15b8c

to tak a propos wyborów przez internet  :004:
Go to your brother
Kill him with your gun
Leave him lying in his uniform
Dying in the sun.


Offline KosiMazaki

 • Administrator
 • *****
  • http://www.kg200.il2forum.pl
Odp: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2008, 16:03:20 »
To chyba nie powinno być zaskoczeniem:

http://wiadomosci.onet.pl/1732184,12,item.html
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Odp: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2008, 16:46:09 »
To chyba nie powinno być zaskoczeniem:

http://wiadomosci.onet.pl/1732184,12,item.html

Nie sądzę, żeby Rosja pakowała się w taką inwestycje (infrastruktura): Łukaszenko nie będzie żył wiecznie :021:
Pytanie tylko: co za różnica czy rakiety dalekiego zasięgu są na terenie Rosji, Białorusi czy na okrętach podwodnych?

Offline Kusch

 • Global Moderator
 • *****
Odp: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2008, 17:32:57 »
Z wojskowego punktu widzenia, żadna, ale z politycznego i strategicznego już spora. Pytanie retoryczne: Czy trudniej zrobić przewrót/rewolucję w kraju na którego terenie znajduje się broń jądrowa, od państwa bez tego drobnego elementu?
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

Offline Kusch

 • Global Moderator
 • *****
Odp: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2008, 20:18:52 »
Izrael zmiótł z powierzchni syryjski reaktor nuklearny?

http://www.tvn24.pl/-1,1526195,wiadomosc.html

Ciekawe. W sumie doświadczenie w tego typu akcjach niewątpliwie mają. ;)

Ujawniono fakty:

http://www.tvn24.pl/12691,1547404,0,1,wiadomosc.html

"Rząd USA oskarżył Koreę Północną o udział w budowie tajnego reaktora nuklearnego w Syrii, który - zdaniem Waszyngtonu - "nie był przeznaczony do celów pokojowych". Reaktor, który miał produkować pluton, został zbombardowany i zniszczony przez lotnictwo izraelskie we wrześniu ub. roku..."
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

Odp: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2008, 17:35:09 »
No no robi się ciekawie, Indie przyłączyły się do konsorcjum Eurofightera, wpływ na wybór nowej maszyny (mmrca) oczywisty, ciekawe tylko jak to się ma do wymagań a-g, chyba że powstanie Indyjska odmiana Ojro o rozszerzonych możliwościach uderzeniowych.
http://www.domain-b.com/aero/mil_avi/mil_aircraft/20080424_MMRCA.html

Offline Sundowner

 • *
 • Chasing the sunset
Odp: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 30, 2008, 17:56:09 »
Nie przyłączyły się, a tylko dostały taką propozycję... no cóż europejczycy zrobią wszystko by ratować Euro-irydę po tym jak Grecja zrezygnowała z zakupów (z których podobno pieniądze miały iść na realizację projektu Tranche 3).


Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

Odp: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 30, 2008, 18:33:50 »
No fakt, przeoczyłem jedno ale bardzo ważne słówko "invited" :002:, tak więc piłka dalej jest w grze, najbardziej realny to wydaje się ten Rafale,  ewentualnie coś Rosyjskiego, bo jakoś niewyobrażam sobie aby kupili produkt made in USA. Gripen ma małe możliwości a jego nowa wersja to jak narazie makieta.