Autor Wątek: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.  (Przeczytany 181246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
Odp: Linki do interesujących wiadomości i komentarze.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 30, 2008, 23:44:37 »
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #16 dnia: Maj 02, 2008, 10:02:05 »
Oby zadziałało:
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9914482
Mam dziecko i jak sobie myślę o takich typkach to nieodmiennie widzę  :612:

raf

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 02, 2008, 17:50:54 »
Bla.bla.bla...-następny cudowny"program" ,który ma zastąpić zdrowy  rozsądek i wychowanie.To może od razu walnąć wszystkim chipa w kark,odpowiedni port,i jazda do matrixa.

Offline Redspider

• *
  • Pure evil....ZŁOOOOO !
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 02, 2008, 18:35:37 »
Bla.bla.bla...-następny cudowny"program" ,który ma zastąpić zdrowy  rozsądek i wychowanie.To może od razu walnąć wszystkim chipa w kark,odpowiedni port,i jazda do matrixa.

Jestem zdumiony tą wypowiedzią. Czy Ty wogóle czytasz ze zrozumieniem ? Czytasz co piszesz ?
NA PLASTERKI !!!

Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona

Offline Redspider

• *
  • Pure evil....ZŁOOOOO !
NA PLASTERKI !!!

Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona

Offline krmichal

• *
  • gg: 3008541
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 03, 2008, 00:31:42 »
Jestem zdumiony tą wypowiedzią. Czy Ty wogóle czytasz ze zrozumieniem ? Czytasz co piszesz ?

A wyobraźmy sobie inną wersję takiego programu, służącą do wykrywania zbrodniarzy szerzących treści faszystowskie, który trafia na to forum. Jako że sztuczna inteligencja jeszcze długo nie będzie choćby odrobinę inteligentna, po trzech minutach działania program przesyła do odpowiedniej komórki krótką acz konkretną listę nicków osób stanowiących poważne zagrożenie dla zdrowej części społeczeństwa :021:

Może autor tamtego posta przesadził z kategorycznością wypowiedzi, jak i niezbyt szczęśliwie dobrał jej formę, ale zgodzę się, że nawet najlepsze oprogramowanie nie pomoże, jeśli ktoś da dziecku komputer w charakterze "uciszacza", i sam nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń z tego wynikających...

A jeśli dobrze rozumiem zasadę działania tego oprogramowania, to posłużyć ono może raczej tylko do bardzo wstępnego namierzenia potencjalnego przestępcy. Dalszą część prowokacji i tak będzie musiała przeprowadzić żywa osoba.
"Każdy głupi umie latać z silnikiem."

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 03, 2008, 10:51:26 »
Podzielam zdanie autora jednego z komentarzy. Niejako z własnej woli stymulowani podsycanymi przez nas samych psychozami oddajemy po kawałku coraz większe obszary wolności osobistej w zamian za ułudę bezpieczeństwa. Nie zrozumcie mnie źle, łapanie pedofilów czających się na każdym kroku to zapewne bardzo zacne zajęcie. Tylko przy okazji muszę mieć świadomość tego, że każda z moich rozmów telefonicznych, komunikatorowych czy wykonanych przy zastosowaniu jakiegokolwiek z nowoczesnych środków komunikacji może być monitorowana i rejestrowana. Obojętne czy rozmawiam z żoną, szefem czy kolegą. Redspider poczynił bardzo słuszną uwagę, odnosząc ją do mojej osoby i jej wieloletniej już aktywności w necie mógłbym zapewne zostać oskarżony o faszyzm, komunizm, dyskryminację, seksizm, narkomanię, piractwo, terroryzm, obrazę uczuć religijnych, zniewagę instytucji narodowych i cały szereg innych przestępstw ciężkiego kalibru, których lista spokojnie mogłaby zatrzymać mnie w więzieniu do końca życia. Wszystko czego potrzeba to odpowiednia analiza tych informacji i poskładanie ich w jeden spójny, całościowy obrazek przez zdolnego śledczego wspomaganego takim cudownym programem. Matrix jest bliżej niż się nam wszystkim wydaje i to wcale nie jest dobra wiadomość. Nie musimy być do niego wpięci żadną rurką czy wszczepionym chipem, żaden zdublowany iluzoryczny obraz rzeczywistości nie jest potrzebny, bo stopień uzależnienia cywilizacji od cyfrowego przepływu informacji na obecnym etapie jest tak duży, że jakiekolwiek jego zakłócenie na szerszą skalę oznaczałoby owej cywilizacji paraliż ze skutkami nieprzewidywalnymi.
Przewiduję szybki rozwój oprogramowania o podobnym charakterze, jeszcze kilka latek i będziemy wszyscy porządni, prawi, czyści i uczesani. Oczywiście sposób uczesania również będzie podlegał kontroli w trosce o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie porządnych obywateli. A w kolejce po Matrixie i Cerberze czeka zapewne kolejny etap, aby zapewnić jeszcze większy poziom bezpieczeństwa zdecydujemy się na działania prewencyjne a la Raport Mniejszości.

Co tam jeszcze.. aaa - </sarkazm mode off>

Jak słusznie zauważył Krmichał, głupich bezmyślnych rodziców żaden program nie uchroni ani przed tabunami pedofilów czyhających na ich potomstwo, ani przed całą masą kłopotów innej natury, będących konsekwencją braku świadomości odpowiedzialności za wychowanie własnych dzieci. Gdyby ktoś nie wiedział o czym piszę, to w wątku nt. GTA IV podałem jeden z przykładów.

« Odpowiedź #22 dnia: Maj 03, 2008, 11:08:33 »
.. łapanie pedofilów czających się na każdym kroku to zapewne bardzo zacne zajęcie.

Z drugiej strony nie podajmy w przesadę. Pedofilia jako zboczenie seksualne nie jest jakąś odchyłką powszechną. Co ciekawe medialna psychoza związana z pedofilią ostatnio jest po prostu wykorzystywana do zwalczania "wrogów". Najczęściej podobno oskarżenia o pedofilie pojawiają się podczas spraw rozwodowych zwaśnionych małżonków i oczywiście w lwiej części okazują się wyssane z palca. Niestety w naszym prawie nie przewiduje się konsekwencji dla niesłusznie w takich przypadkach oskarżających, gdyż oskarżający zawsze wyłga się "działaniem w dobrej wierze". Mieliśmy już nawet przykłady wykorzystywania insynuacji pedofilii w sprawach politycznych (przez na szczęście już dawną większość parlamentarną). O pedofilię oskarża się często z zemsty itd.

Faktycznych przypadków pedofilii jest raczej niewiele (nie mam na myśli tutaj współżycia młodzieży, gdzie komuś tam brakuje paru miesięcy czy roku do wieku gdy "prawo pozwala" - a stosunki osób dorosłych z dziećmi), ale poprzez swoją całkowicie uzasadnioną dezaprobatę społeczną stają się głośne i rodzą psychozę powszechnej pedofilii.

Nie dajmy się zwariować, nie można się godzić na jakąś zbyt powszechną inwigilację. Wszystko musi mieć swoje granice i metody ścigania przestępców nie mogą zbytnio narażać na niedogodności czy niebezpieczeństwa normalną, uczciwą i praworządną część społeczeństwa. Może i taki program jest niegłupi (pod warunkiem naprawdę odpowiednio ograniczonego i prawnie obwarowanego zastosowania), ale znając jednak realia stosowane w naszych organach ścigania może narobić więcej złego niż dobrego.

Inna kwestia, że od tzw. "matrixa" chyba uciec się nie da - można to tylko starać się spowolnić.

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 03, 2008, 11:17:33 »
Z drugiej strony nie podajmy w przesadę. Pedofilia jako zboczenie seksualne nie jest jakąś odchyłką powszechną.

Właśnie dlatego napisałem to w trybie <sarkazm mode on> :-) Również uważam, że jest to przypadłość występująca o wiele rzadziej, niż się wydaje przeciętnemu czytelnikowi "Faktu", i również podzielam Twoje zdanie, że taki program przyniesie raczej więcej szkody niż pożytku.

« Odpowiedź #24 dnia: Maj 03, 2008, 13:13:36 »
Cóż, ja od siebie dodam, że mam na uczelni kolegów zajmujących się przetwarzaniem języka naturalnego (doktoraty z tego robią) i to, co tam napisali na wp (że program będzie mógł swobodnie rozmawiać z pedofilem i robić mu psychoanalizę), to oczywiście kompletne bajki :) W najlepszym wypadku będzie mógł przekopywać się przez logi z chatów i próbować analizować rozmowy, które już jakieś dzieci odbyły - przy czym to i tak będzie zabawa obarczona bardzo dużymi błędami. Dziennikarz opisuje to tak, jakbyśmy już byli tuż tuż od SI z Matrixa, tymczasem takie zadanie (podszywanie się pod dziecko i robienie portretu psychologicznego) jest trudne nawet dla człowieka, doświadczonego psychologa policyjnego.

Szczerze, to jeśli ten cały Cerber będzie umiał sensownie oflagować pewne partie rozmów z logów jako "podejrzane" i wysłać dalej do obróbki człowiekowi, to już będzie sukces (i spora pomoc dla dochodzeniowców, mniej przekopywania się przez tekst).

« Odpowiedź #25 dnia: Maj 03, 2008, 18:36:30 »
Proponuję aby moderatorzy wydzielili tą dyskusje do odrębnego wątku - zapowiada się wiele ciekawych wypowiedzi  :020:

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 06, 2008, 11:06:30 »
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

Glebas

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 06, 2008, 16:20:05 »
A propos Cerbera... to ja mam {sentyment mode on} bo kiedyś przez kilka lat opiekowałem się łódką o tej nazwie  :004:
Acha i jak mi się dziewczyny młodsze od mojego syna podobają to ja już jestem pedofilem czy nie ? Bo kurna nie wiem, strzelić se w kolano , czy jeszcze poczekać?
{sentyment mode off} bo syn będzie miał 20 w tym roku, a tata dalej jak stary Satyr  :021:

raf

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 07, 2008, 09:31:16 »
Com napisał -napisałem i zdania nie zmienię. Mam 2 córki jedna teraz właśnie zdaje maturę,a druga jeszcze w podstawówce.
Powiem tak-z dziećmi trzeba rozmawiać bezpośrednio ,a nie przez sms-y czy internet (oczywiście trzeba mieć też coś do powiedzenia).Popełniłem wiele błędów wychowawczych(a jednym z nich był nieograniczony dostęp do TV,i internetu) i teraz mam tego efekty.
Inna sprawa ,że w dzisiejszych czasach normalne wychowanie dziecka jest rzeczą trudną bo trzeba konkurować z debilnymi,ale za to ładnie "opakowanymi" ideami namolnie wręcz propagowanymi przez głupków(tak głupków pokroju pewnej pani "profesor").
Dziwię się ,że świadomie zrzekasz się wpływu na swoje potomstwo,które jest przecież Twoją przyszłością.
Nie mam nic przeciwko netowi ,ale proszę pamiętać ,że to tylko narzędzie i nic ponadto.
Inna kwestia, że od tzw. "matrixa" chyba uciec się nie da - można to tylko starać się spowolnić.
Razor,ty tak spokojnie o tym piszesz?
Tyle matrixa w Tobie na ile sam na to pozwolisz,a taka postawa to już prawie ubezwłasnowolnienie.
"Nie doceniacie potęgi MOCY" :004:
Jeślim kogo uraził z góry przepraszam nie było to nigdy moją intencją.