Autor Wątek: DCS: Ka-50 kontra komputer - testy wydajności  (Przeczytany 8268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: DCS: Ka-50 kontra komputer - testy wydajności
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 11, 2009, 06:32:16 »
Yeap - u mnie na lapku C2D 2,2 (800 MHz FSB), 9600M GS (0,5 GB DDR2), 4GB 667 Mhz w konfiguracji na dwóch monitorach 1366x768 w trybie "window" (jak wiadomo Vista nie pozwala na tryb fullscreen) ustawienia medium + max textury w powietrzu, jak nie ma większej zadymy na ziemi mam 25-35 fps (nawet do 50 - lol). Na lotnisku przy kilku rekinach na raz w tej samej okolicy :) (multi) 15-25 fps. Niestety, misja "Battle" potrafi zmniejszyć fps do 12 (kiedy klastrówki spadają na wiochę, ale wydaje mi się, że to moja grafika nie wyrabia bo to jednak wersja mobilna :|). Potem już ładnie jest. Generalnie tak jak Kosi napisał poszaleć się nie da z ustawieniami max. Nadmienię jeszcze tylko, że w konfiguracji z 1 monitorem i w trybie fullscreen jest oczywiście o wiele lepiej (mniej więcej 20% przyrost fps).

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 11, 2009, 07:05:25 »
(jak wiadomo Vista nie pozwala na tryb fullscreen)
Mam Vistę64 i fullscreen.
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 11, 2009, 07:45:47 »
Vista nie pozwala na fullscreen na dwu i więcej monitorach (brak trybu horizontal span). Na jednym monitorze fullcreen działa normalnie. Wacha napisał wyraźnie, że ma dwa monitory i dlatego nie może korzystać z fullscreen.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 11, 2009, 07:57:14 »
Aha, nie wiedziałem.
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 11, 2009, 08:49:47 »
Dla formalności dodam, że jest możliwe włączenie fullscreen na dwóch lub trzech monitorach przy pomocy programu SoftTh. Program natywnie obsługuje 3 monitory, jednak stosując kilka tricków można odpalić go na dwóch. Niestety generuje on wtedy "fantomowy" trzeci monitor i chociaż obraz wyświetlany jest poprawnie, to zysk FPS spowodowany trybem pełnoekranowym jest niwelowany przez konieczność wyświetlania rozdzielczości powiększonej o obszar wyświetlania trzeciego, "fantomowego" monitora. W rezultacie taki fulscreen daje taką samą ilość FPS, co zwyczajny tryb okienkowy przy Dual View przy jednoczesnym wyższym poziomie komplikacji i babrania się z ustawianiem tego. Przynajmniej ja do takich efektów doszedłem zanim dałem sobie spokój pozostając przy XP i horizontal span z DCSem w fullscreen.

« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 11, 2009, 19:08:33 »
Dzięki Vowthyn za info o SoftTH bo sam jeszcze do tego nie doszedłem (albo raczej nie doczytałem :020:). Zastanawiam się, czy ogólnie znany PhantomMonitorFix nie pomógłby na ten problem z ustawieniem SofTH na dwa monitory?

ZTCW na 3 monitory to już jednak musi być bycza maszyna...

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 11, 2009, 19:24:15 »
Phantom monitor fix służy do czego innego (centrowania widoku na kokpicie w trybie okienkowym pod Vistą, jak dobrze pamiętam, bo już dawno się w tym nie babrałem). Jego zastosowanie we współpracy z SoftTH jest niemożliwe, bo w tym trybie viewporty są inaczej rozumiane, zerknij do wątku o SoftTH w dziale Software i hardware, bo z pamięci już nic w tej chwili sensownego nie powiem, za bardzo to wszystko było pogmatwane, żeby na dłuższy okres zapamiętać sposoby ustawień i zastosowanie :-)

Offline Marceliano

• *
  • LO, DCS, FSX
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 31, 2010, 12:33:06 »
Zamierzam kupić DCS. Powiedzcie mi czy pójdzie mi na takim kompie:
Procesor: AMD Turion(tm) 64 X2 Mobile Technology TL-56 1.80 GHz (dwurdzeniowy)
Pamięć RAM: 2,50 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8400M GS 128 Mb
Oprogramowanie: Vista 32-bit

Proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy jest sens w ogóle zamawiać DCS-a. Myślę, że chyba grafika sobie nie poradzi?
Nie mógłbym żyć bez lotnictwa, bez lotów i tej jakiejś urzekającej atmosfery lotniska. Duże przestrzenie, niby spokój – a jednocześnie napięcie, które mija po zakończeniu lotów.

« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 31, 2010, 13:43:19 »
Cienko to widze.
Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić.

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 31, 2010, 13:46:55 »
Maksymalnych detali nie ustawisz, ale grać się da. W lock on grałem na gorszym sprzęcie i dawało radę.

"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 31, 2010, 15:09:25 »
Spokojnie będzie się dało grać. Ja latam na gorszym sprzęcie.
Polish Virtual Air Force-LO:FC  1st FIS Spec

Offline Marceliano

• *
  • LO, DCS, FSX
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 31, 2010, 16:04:19 »
Ok. Dzięki. Kupuje sobie.
Nie mógłbym żyć bez lotnictwa, bez lotów i tej jakiejś urzekającej atmosfery lotniska. Duże przestrzenie, niby spokój – a jednocześnie napięcie, które mija po zakończeniu lotów.

« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 17, 2012, 17:46:51 »
Fajny tytuł wątku :-)
Rozumiem, że jak symulator K-50 będzie chodził kiepsko tzn, że wygrał, a jak dobrze to wygrał komputer  ;D