Autor Wątek: Aktywacja DCS - pytania/problemy  (Przeczytany 7621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Aktywacja DCS - pytania/problemy
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 30, 2011, 01:06:13 »
Panowie, seria DCS ostatnio jest dostępna także na Steamie. W związku z tym mam pytanie: czy "steamowa" wersja ma również limity instalacji/deinstalacji?

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 30, 2011, 09:26:07 »
Nie wiem, pewnie ma, ale w tym przypadku sugeruję zakup "u źródła" z dwóch powodów:

-więcej $$ dla autorów
-patche w dniu wydania, a nie po 1-2 tygodniach.

"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 30, 2011, 22:15:34 »
Hmm, mam obydwie pozycje kupione w sklepie online twórców, ale martwi mnie wspomniany limit instalacji. W przypadku Black Sharka mam już chyba tylko 2 instalacje do wykorzystania.
Ja wiem, że mogę poprosić wydawcę o "przedłużenie" ważności kluczy itd, ale milej by było, gdybym nie miał "nad głową" tych limitów.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 31, 2011, 00:07:17 »
To jest limit aktywacji - nie instalacji. Starforce AAA dodaje kolejne aktywacje w pewnych odstępach czasu. Można zapomniec o tych "limitach".
http://forums.eagle.ru/showpost.php?p=998661&postcount=1

« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 31, 2011, 08:03:53 »
Super, pięknie i słitaśnie. Ale...
1. W podanym poście jest mowa o DCS: A-10C, z tym na razie nie mam problemów, gdyż gra jest nowsza i nie zdążyłem jeszcze "zużyć" jej aktywacji. Większy problem mam z Black Sharkiem, którego posiadam chyba od dnia premiery (elektronicznej) i limit się wyczerpuje.
2. Fajnie, że Starforce zdecydowało się na "uzupełnianie" aktywacji - powoduje to teoretyczne zmniejszenie przyszłych problemów z DCS:A10C, niestety decyzja o tym, jak długo trzeba czekać, należy już do wydawcy gry. Stąd słowo 'teoretycznie' użyte wyżej.
3. Rzeczywiście, instalacja to nie to samo, co aktywacja, ale instalacja bez aktywacji nie pozwoli uruchomić gry.

Z kontekstu tego, co przeczytałem na ED forum, najprawdopodobniej 'parówkowa' wersja również ma limity. Najprawdopodobniej...
W każdym razie, w świetle ostatnich obniżek ceny o 33%, mimo obecności wiadomych limitów, Steam jest dobrą opcją.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 31, 2011, 08:28:07 »
Nie jestem pewien na 100%, ale chyba jeśli nie zmieniasz podzespołów komputera nie tracisz aktywacji. Stracisz ją po wymianie części (może to chodzi tylko o mac adres karty sieciowej...), przesiadce na inny komputer lub po reinstalacji Windowsa. Poza tym gdy odinstalowujesz Warthoga możesz deaktywować program, czyli przy kolejnej instalce nie tracisz aktywacji.

Ostatnio wychodziło sporo patchy - starałem się ściągać zawsze pełne nowe wersje sima. Po odinstalowywaniu starej wersji i później instalacji nowej jakoś nie zauważyłem bym musiał coś aktywować. Raz była taka sytuacja przy instalce wersji 1.1.0.8., ale StarForce od razu dodał +1 aktywację.
Czas przydzielenia nowej aktywacji to chyba tylko 2 tygodnie.

Wersja Steam ma jedną wadę - patche będą wychodzić z dużym opóźnieniem, bo muszą przejść weryfikację "Parówki" (to u nich zawsze trwa). Ale to też nic, bo możesz ściągnąć grę ze strony ED i zainstalować ją używając seriala otrzymanego przy zakupie na Steam:
http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=77791

« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 01, 2011, 23:41:08 »
No tak, ale przecież chodzi mi nie tylko o A10C, z którym najprawdopodobniej będzie lepiej z powodu "odnawiania" limitu.
Jak dobrze pamiętam, jest zarówno limit aktywacji, jak i deaktywacji. Tych drugich jest więcej, ale i tak jest to ograniczona, dosyć niska liczba.

Nic to, jak widzę, najprawdopodobniej nikt na Parówie nie kupił żadnego DCS`a. Jak mi się "skończy" Black Shark i będę miał problemy z otrzymaniem nowej puli od wydawcy, pójdę do Parówki po następną kopię.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 02, 2011, 08:33:52 »
Rzeczywiście... Muszę się przyznać, że gram na piracie, tylko nic nie mówiłem, bo trochę wstyd. Reszta - jak widzisz - siedzi cicho, bo też pewnie mają piraty.

Wiesz co? Może lepiej zostaw tego sima, jeżeli masz go instalować i deinstalować w kółko - po co masz co chwilę dokupować nowe oryginalne egzemplarze?

A teraz uważnie przeczytaj cytat na temat, co się stanie jeśli zużyjesz maksymalną ilość aktywacji w BlackSharku (pogrubiłem fragment mówiący o deaktywacji, która zaoszczędza przyszłą aktywację):
Cytat: Tez from ED
Q: What if I run out of activations? Is there a serial numbers replacement?

A: One serial number is provided per license. It has enough activations to use it for years. Moreover, modern StarForce ProActive has a deactivation feature which allows to keep activation between hardware upgrades or OS reinstallations. So we don't see any reasons for lossing activations except malicious carelessness and catastrophic hardware or OS crashes. But notice that we are not responsible for somebody's irresponsibility. Consider receiving a new serial number as a free bonus for those license owners who did encounter serious problems.

Poza tym BlackShark po "compatibility patch" też ma otrzymać zabezpieczenie StarForce AAA (te same co w Warthogu - nie mogę tylko znaleźć postu kogoś z ED, by potwierdzić tą wiadomość).

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 02, 2011, 08:35:00 »
Nic to, jak widzę, najprawdopodobniej nikt na Parówie nie kupił żadnego DCS`a. Jak mi się "skończy" Black Shark i będę miał problemy z otrzymaniem nowej puli od wydawcy, pójdę do Parówki po następną kopię.

Na twoim miejscu bym się o  brak aktywacji nie martwił. Do FC zawsze klucze się dostawało bez większego problemu i to w czasach kiedy ta forma zabezpieczenia nie była taka popularna.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 02, 2011, 08:35:30 »
Nie będziesz miał żadnych problemów. Jak ci zostanie jedna aktywacja to napisz do nich o tym i uzupełnią pulę. Sam tak zrobiłem w przypadku Ka-50. Odpowiedzieli na drugi dzień.

« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 09, 2011, 04:46:14 »
Mam do Was pytanie. Czy Warthoga można mieć jednocześnie zainstalowanego i aktywowanego na dwóch różnych komputerach?

« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 09, 2011, 13:53:08 »
Z tego co kojarzę to licencja na to nie pozwala, więc nie :P

« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 09, 2011, 17:01:38 »
Nie chodzi tu o licencje, tylko o to, czy dałoby się go aktywować ;)  Po prostu chciałem go zainstalować u szwagra na jego komputerze, żeby zobaczyć, jak chodzi. Ma szybszy sprzęt ode mnie.

Offline a1ex

• *
  • Red Tiger
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 10, 2011, 21:27:09 »
Musisz najpierw odinstalować u siebie, a potem zainstalować na drugim kompie. Potem jak chcesz mieć u siebie z powrotem, to musisz usunąć z kompa u szwagra. Wiem, debilizm, ale tym właśnie jest DRM ;)

« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 11, 2011, 17:09:26 »
Dzięki za pomoc. Tak zrobię.