Autor Wątek: Nekrolog [']  (Przeczytany 34783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zack

• *
  • Moonhunter.
Odp: Nekrolog [']
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 25, 2011, 21:39:16 »
Cześć Jego Pamięci!

@Leon: Myślę, że należy doprecyzować: "ostatni polski weteran".

Bis zum bitteren Ende.

_michal

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 25, 2011, 21:58:23 »
Cześć Jego Pamięci...

« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 16, 2012, 21:55:20 »
Sądzę że warto wspomnieć o człowieku:

Generał Sławomir Petelicki nie żyje. Podobno kolejne "samobójstwo". W tym kraju musi być większy syf niż mi się wydawało, skoro czyszczą go z takich ludzi.

Offline castor

• *
  • Lonewolf
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 16, 2012, 22:42:34 »
.... Podobno kolejne "samobójstwo". W tym kraju musi być większy syf niż mi się wydawało, skoro czyszczą go z takich ludzi.

Mógł Towarzysz poczekać na wynik meczu z Czechami . Myślę że w tym kraju jest normalność, a generał ostatnio żył już w innym świecie :)

PS. Grecy i Czesi  pogodzili Polaków i Rosjan :)
i5 6600K + GTX1070 Strix
Benq xl2411
Asus Z170 pro gaming
16GB DDR 4
TIR5Pro-TH Warthog-...i pedałki ;-)
Lecimy z konkretami – rzekł dowódca skrzydła, patrząc na Mavericki

« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 16, 2012, 22:57:08 »
Castor, wy chyba nie piszecie poważnie? Jaka QWA normalność? Mówimy o układzie inercjalnym chłopie!

« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 17, 2012, 14:37:53 »
To ktoś w ogóle wierzy w samobójstwo ?
IŁ-2 FB/AEP/PF 4.04m. Lock On 1.12b

« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 17, 2012, 15:07:16 »
To ktoś w ogóle wierzy w samobójstwo ?
A to się odbywa "na wiarę" (nie mylą się komuś "instytucje"?) czy w takich sprawach prowadzi się śledztwo i dopiero po jego zakończeniu są znane jego wyniki? Jak rozumiem wystarczy przeczytać czy posłuchać dziennikarski bełkot w popularnych mediach, aby można było zaoszczędzić grosza na badaniach i prowadzeniu dochodzenia? Czy się zastrzelił czy go zastrzelili to nie jest kwestia wiary, ale właśnie dochodzenia, badań etc.

Może Wam to do "teorii spiskowych" przenieść - bo ten temat chyba nie służy tego typu rozważaniom?

« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 17, 2012, 15:21:06 »
Zgadzam się, szkoda tylko że z tymi naszymi "śledztwami" to bywa różnie (żeby było jasne, jestem daleki od jakichkolwiek teorii spisku na temat katastrofy smoleńskiej). Nawet nie oglądałem dziś TV, ani szczególnie nie śledziłem onetów, ale gdy czytam nagłówki typu "gen. Petelicki prawdopodobnie popełnił samobójstwo", to łapię się za głowę. Gdy ktoś taki jak on 'się zabija' to chyba coś jest nie tak ? Ten człowiek otwarcie głosił dość niepopularne (nie mainstreamowe  :003:) poglądy na temat armii, czy też funkcjonowania państwa. Smród będzie się ciągnął za tą sprawą przez długi czas...
IŁ-2 FB/AEP/PF 4.04m. Lock On 1.12b

« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 17, 2012, 15:34:31 »
...ale gdy czytam nagłówki typu "gen. Petelicki prawdopodobnie popełnił samobójstwo", to łapię się za głowę.
Ale co w tym dziwnego? - to prawdopodobnie jest wynik oględzin i pewnie skutek wypowiedzi jakiegoś rzecznika policji, że istnieje możliwość popełnienia samobójstwa (bo okoliczności na to wskazują). Nie sądzę, żeby jakikolwiek kompetentny funkcjonariusz czy ktoś z prokuratury wypowiadał się kategorycznie w tym temacie - przed zakończeniem dochodzenia, przecież pewnie jeszcze nawet sekcji nie było. Raczej to informacja w stylu, że "okoliczności mogą wskazywać na samobójstwo", bo na to chyba po prostu to wyglądało po wstępnych oględzinach miejsca znalezienia zwłok. Ale oczywiście równie dobrze można samobójstwo upozorować (bardziej lub mniej udanie), dlatego też jakiekolwiek wnioski to dopiero po bardziej szczegółowych badaniach.

Gdy ktoś taki jak on 'się zabija' to chyba coś jest nie tak ? Ten człowiek otwarcie głosił dość niepopularne (nie mainstreamowe  :003:) poglądy na temat armii, czy też funkcjonowania państwa. Smród będzie się ciągnął za tą sprawą przez długi czas...
Ludzie popełniają samobójstwa z różnych przyczyn, czasem nawet trudno stwierdzić naprawdę dlaczego i często nie ma to nic wspólnego z ich działalnością zawodową czy publiczną. Inna sprawa, że faktycznie gdy popełnia samobójstwo ktoś "publicznie znany" to takie dywagacje są normą, bo media muszą z czegoś żyć ... a zwykle to co proste i nieaferalne jest mało atrakcyjne. Tego nie unikniemy - w zasadzie przy każdej okazji śmierci osoby publicznie znanej mamy do czynienia z różnymi "teoriami" medialnymi.

Ja bym po prostu poczekał spokojnie (jak kogoś ta sprawa interesuje) na chociażby wstępne wyniki śledztwa. Bo na razie to jest dywagacja w sumie o niczym, a jak wspomniałem ten temat takowym nie służy, tak więc definitywnie kończymy te dywagacje (przynajmniej tutaj). Kolejne posty z "teoriami" i tego typu komentarzami "wylatują".

« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 19, 2012, 10:47:52 »
Wczoraj minęła pierwsza rocznica śmierci Marka Szufy... [']

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 16, 2012, 15:20:17 »
Zmarł Harry Harrison. I kto bedzie pisał teraz takie lekkie i przyjemne w czytaniu SF? :-[
http://www.harryharrison.com/

Zmarł również ostatni westerplattczyk:

http://gosc.pl/doc/1223727.Zmarl-ostatni-obronca-Westerplatte

S!
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

Offline Redspider

• *
  • Pure evil....ZŁOOOOO !
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 16, 2012, 22:15:48 »
Czytalem ksiazki Harrinsona . Swietne. Polecam.
NA PLASTERKI !!!

Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona

Schmeisser

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 16, 2012, 22:25:38 »
Szkoda wielka Harrego.

- Nie, nie robię nic ważnego - powiedział Jason i zastrzelił szarżującego diabłorożca.

Tak się zaczyna "Planeta śmierci 3"
[']

Offline Redspider

• *
  • Pure evil....ZŁOOOOO !
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 17, 2012, 20:32:07 »
Z innej trochę beczki, ale związanej jak najbardziej z tematem. Byłem dziś na pogrzebie rodzinnym na  Powąskach. Po raz pierwszy w życiu. Byłem m. innymi przy okazji na grobie Skalskiego. Ale ja nie o tym...Chcialem tylko powiedzieć, że każdy kto ma okazję niech tam wejdzie ( część wojskowa ), odbędzie lekcje historii i pokory do życia jakiej chyba nigdzie nie doświadczy. Jeśli zabrać ze sobą lapka z dostępem do ineterntu to można tam spędzić cały dzień czytając o ludziach tam spoczywających. Dla większości S! Wiele wzruszeń. Wiele emocji. 
NA PLASTERKI !!!

Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona