Autor Wątek: Wspólne latanie Online / Stawianie Serwera  (Przeczytany 51177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline leszek660

• *
  • " Na mój skromny jedyny sposób " L.G.Buchheim
Wspólne latanie Online / Stawianie Serwera
« dnia: Lipiec 21, 2009, 00:53:51 »
Uwaga TUTORIAL do stawiania serwera i gry online znajduje się > http://yoyosims.pl/MultiplayerRoF.html (wersja gry 1.005)

----------------------------------------------------------------------------

Stawianie serwera ;

1. W oknie menu w jej lewym górnym rogu jest opcja create serwer
   , w manualu faktycznie nie ma kluczowej informacji gdzie kliknąć żeby wyskoczyła
   odpowiednia plansza , dodatkowo niektóre plansze w manualu różnią się od tych w
   wersji gry którą posiadam .

2. Po zaznaczeniu create serwer pokazuje się poniższa plansza , w której
   wpisujemy nazwę serwera , ewentualnie hasło , na lewą stronę przerzucamy misje
   które będą odpalane automatycznie po zakończeniu poprzedniej ,można też zaznaczyć
   opcję random rotation wtedy misje będą się uruchamiały losowo.
     Ustawiamy też liczbę graczy pamiętając o tym ile jest do dyspozycji samolotów w misji
   dlatego dobrze jest wcześniej sprawdzić jak to wygląda.

3. Wciskamy proceed , następnie order lub opposite ( w tym miejscu decydujemy po której stronie mocy będziemy walczyć) i pokazuje się poniższa plansza ,
tutaj jak w offline ustawiamy stopień trudności i klikamy start , następuje ładowanie misji ;

4. Pojawia się kolejna plansza , host zachowuje się jak inni gracze wybiera samolot i czeka na resztę , to czy wszyscy wybrali sprzęt można podglądnąć w opcji player bans ,
start misji nastąpi automatycznie w momencie gdy wszyscy wcisną set ready ;

5. Wchodzenie do gry i start wszystkich misji przypomina iłkowy cooperative , nie ma możliwości
   wejścia do gry podczas jej trwania trzeba czekać w przedpokoju  :002: , misję kończy host
   wciskając finisz missions , wygląda też na to że w jakiś sposób można ustawić długość misji
  np na 10 min , niestety  nie wiem jak .

Jeśli coś przekręciłem albo przeoczyłem proszę osoby posiadające RoF o korektę .

Ps.Serwer RoF działa .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2009, 00:26:45 wysłana przez YoYo »
IL2 1.2, IŁ1946, LC/FC 1.12, MS 2004 / X, ił2 CoD,
DCS, RoF, BoS, HL - EKG_leszek .

Roman

• Gość
Odp: Wspólne latanie Online / Stawianie Serwera
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2009, 03:14:13 »
Na wstępie chiałbym napisać,że jestem nowym użytkownikiem forum , moja godność  Roman Kowalsky,mieszkam w Farmerlandii, gram w Arma2 i w ROF. To może tyle o sobie na początek...

Odnośnie tego co napisał kolega leszek660 to:

po pierwsze ,primo
czas misji ustawiasz w zakładce Debreifinig timeout
po drugie, primo :002: misja kończy się wtedy gdy wszyscy uczestnicy biorący udział w tej misji(martwi, zywi) nacisną Finish mission

Jutro zapowiadany patch :012:
PS nie urodziłem się w Małkini :015:

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2009, 12:46:31 »
Czy naprawdę nie można postawić serwera dostępnego cały czas? W instrukcji jest napisane iż wybieramy serwer wciskamy jakiś tam przycisk i wchodzimy na serwer. Jeżeli miałoby być tak jak pisał Nietzscheański to kicha kompletna.
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

Offline panzerjager

• *
  • Fritz Rauch
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2009, 18:53:29 »
Trzeba przyznać że latanie online RoF ma swoje plusy i minusy.Minusem jest jest właśnie owe Finish Mission-brak tu typowego dogfightu z Iłka-rozwalasz się to hyc następny lot.Drugi to ograniczenie czasu walki.Zawiodłem się też nieco na "etyce" pierwszowojennego latania (oczywiście wrażenia subiektywne) króluje jak najbardziej vulching-przynajmniej w wykonaniu paru "asów" a niektóre teksty to żal d... ściska.Najwyraźniej naoglądałem sie za dużo filmów  :001:
Reasumując i do rzeczy- czy mamy szanse na jakieś co-weekendowe (tudzież inne-owe) spotkania w powietrzu na własnym serwerze?
Pomerania 1945
Co. E 75th 9th Infantry Div. "Riverine Rangers"

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2009, 19:07:01 »
Poleciałbym i teraz ale serwer nie działa, jakis pucz wyszedłi też nie wiem czy mi się ściągnął czy nie :/ bo wyszedłem sobie herbatę zrobić
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

Offline panzerjager

• *
  • Fritz Rauch
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2009, 22:10:48 »
Mam pytanie-które z sił to Order a które Opposite ? Że też nie mogli tego po ludzku (czyt. historycznie nazwać)
Pomerania 1945

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2009, 22:35:06 »
Pamiętaj  :003: Order, porządek, praca czyni wolnym - to jedynie słuszna strona  :021:

Offline leszek660

• *
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2009, 23:36:40 »

Czas najwyższy przetestować stawianie serwera , wprawdzie już to robiłem ale nikt nie wchodził
i po prostu nie wiem czy jestem widoczny jako host.
   Proponuję jutro o 20.00 jak ktoś będzie miał czas to moglibyśmy to sprawdzić ;

nazwa WW1 hasło test1

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2009, 23:38:20 »
Pamiętaj  :003: Order, porządek, praca czyni wolnym - to jedynie słuszna strona  :021:

Nie wiem czy na pewno. Order to chyba wykonujący zadanie, opoosite to ci co bronią. Dałem Order i wylądowałem w samolocie z gejowską okrągłą kokardą :P

Offline panzerjager

• *
  • Fritz Rauch
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2009, 23:40:08 »
No właśnie jakby podobnie-co nie wybierałem to lądowałem po różnych stronach a preferuje jednak lozengestoff tu i tam  :001:
Pomerania 1945

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2009, 11:22:44 »
Ale muliti to faktycznie nedza. Co to k..... wogóle jest? Bylem w jakiejs misji 5x5 i jak nikt sie nie podlaczyl to za sterami byly A.I. .... no co za bezsens. Oczywiscie tez jak sie zaczelo to juz nikt nie mogl wejsc.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2009, 11:34:53 »
to może Panowie dziś spotkanko na wentlu i jakieś wspólne walki :)

« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2009, 11:52:38 »
O której godzinie? Czy wymagania dla Hosta są jakieś szczególne, jeśli chodzi o hardware?

Offline leszek660

• *
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2009, 11:58:46 »

Wygląda na to że ruskie latają na jakiejś beta wersji , ale od początku wczoraj
w godzinach późno wojennych :002:, pojawił się zachęcający ilością obecnych graczy
serwerek odczekaliśmy w przedpokoju na wznowienie misji , misja się załadowała
siedzimy w maszynach , niestety pojawiła się informacja że to wersja V.04beta
po czym po kilkunastu sekundach zostaliśmy pozbawieni samolotów , ale co ciekawe
dalej byliśmy w grze tyle że bez maszyn :002:.
 Ponieważ wczoraj wersja RoFa zmieniła się na 1.005 , grzecznie zapytałem się
na jakiej wersji koledzy latają , odpowiedzi były różne ale nie na temat.
  Ciekawe dlaczego nie patchują gry do najnowszej wersji.
 Co do multi to jeśli dasz ready to misja się startuje dokładnie jak w coopie w iłku,
i wszystkie nieobsadzone maszyny stają się AI , trzeba cierpliwie czekać na misków albo lecieć
samemu.
  Wczoraj kolega Ralu postawił serwerek i polatalismy we dwóch niestety próba postawienia serwera prze zemnie się nie udała ,
 nie jestem widoczny w wyszukiwarce serwerów w grze .
  Widziałem też że stał serwerek kolegi Kacpra ale misja szła i nie było jak się porozumieć,
jednak bardzo brakuje wersji dogowej serwera.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 01, 2009, 11:59:47 »
Serwer mogę postawić, ale co to za przyjemność, jak jest 5 slotów, dołaczy tylko jedna osoba to w te 4 wstawiane sa z automatu A.I. ? Jak nie ma ikon nawet nie wiadomo kto przed / za nami. Bezsens. Brak po prostu zwykłego Doga. Dajcie godzinę, może uda mi się coś tam wygrzebać w Edytorze ale nawet go nie ruszałem jeszcze. Jakoś może być 19, 20... ?
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl