Autor Wątek: Pomoc dla początkujących - Rise of Flight  (Przeczytany 58081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pomoc dla początkujących - Rise of Flight
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 31, 2009, 18:25:42 »
Czy ktoś odpalił grę na karcie graf. z 384 MB pamięci (choćby GF9600)? Wymagania mówią o 512 MB, domyślam się, że trzeba byłoby „pojechać” trochu po detalach, ale wolałbym wiedzieć przed zakupem czy np. instalator nie każe mi sp..adać do sklepu po nową kartę.

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 31, 2009, 19:13:27 »
Pytanie przed zakupem - czy ktoś uruchamiał ROF na sprzęcie miej więcej takim:

Core2Duo 1.8 @ 2.2
RAM 3GB
nVidia 9800GT 512GB

Mam obawy, że ROF nie za bardzo u mnie pójdzie... Zdaje się C2D 2.4 było w minimalnych wymaganiach...

Pozdrawiam!
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 31, 2009, 19:25:13 »
U mnie radek hd 4890 1GB DDR5, gejalizatory 9.7 bez udziwnień (ale z CCC). Włączenie AA na dowolną wartość powyżej 0 powoduje niemożność włączenia DOF. Reszta efektów włącza się bez problemów. Oczywiście po wyłączeniu AA można włączyć również DOF.

Tako rzecze,
Zaratustra

kapulet

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 31, 2009, 20:13:29 »
Czy komuś udało się jednocześnie włączyć postefekty i antyaliasing?

Na 8800 GTX Ultra przy AA działają Post efekty oprócz DOF. Sterowniki 186.18 Vista 64.

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 31, 2009, 23:43:45 »
Ok, problem rozwiązany, AA musi być pod kontrolą aplikacji, nie wymuszone w sterownikach.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 01, 2009, 09:52:35 »
Czy ktoś używa FreeTracka w RoF? Wiecie może czy działa poprawnie? Zaniepokoiły mnie doniesienia o tym, że dzięki nazwijmy to sugestiom Natural Point FT nie działa np w ARMA2 (pamiętamy również że w DCS na początku była ta sama sytuacja). Zupełnie wyleciało mi to z głowy jak kupowałem grę, a teraz martwię się, że mogę być zmuszony do latania ze "sztywnym karkiem". 

« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 01, 2009, 10:29:37 »
FreeTrack działa u mnie bez problemów.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 01, 2009, 11:56:21 »
FILM z odpaleniem Gry i rejestracja :

http://www.youtube.com/watch?v=Hz002fVOtzA
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 01, 2009, 14:17:33 »
Jak wygląda kalibracja joya? Nie mogę znaleźć zakładki w ustawieniach. Jedyna czułość, która mogę zmieniać to czułość myszy. Ustawienie martwej strefy i innych parametrów tylko we właściwościach urządzenia pod Windowsem?

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 01, 2009, 15:40:21 »
Tego jeszcze nie ma.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 01, 2009, 17:05:09 »
Czy ktoś odpalił grę na karcie graf. z 384 MB pamięci (choćby GF9600)? Wymagania mówią o 512 MB, domyślam się, że trzeba byłoby „pojechać” trochu po detalach, ale wolałbym wiedzieć przed zakupem czy np. instalator nie każe mi sp..adać do sklepu po nową kartę.
Mi się udało uruchomić grę nawet na karcie z 256 MB pamięci. (mam laptopa HP 8710p, zwiększyłem RAM z 2GB do 3GB) Wszystkie ustawienia na medium poza Trees (low), post effects wyłączone, AA wyłączone, rozdziałka 1680x1050, użycie pamięci karty 81%. Symulator działa płynnie (na razie testowałem misje treningowe i free flight) Samolot wygląda ładnie, teren i niebo trochę gorzej, ale da się przeżyć. Mam nadzieję, że w misjach, gdzie jest więcej ruchu w powietrzu i na ziemi - też da się grać.

« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 01, 2009, 18:25:03 »
Mi się udało uruchomić grę nawet na karcie z 256 MB pamięci.

O, dzięki za tę informację.

« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 01, 2009, 19:21:31 »
Testowałem dzisiaj różne ustawienia i okazało się, że po włączeniu AA na 2x oraz zmiany tekstur na high, przy zmniejszeniu rozdzielczości do 1440x900, gra działa bardzo płynnie  :001: Żałuję jednak że nie mam lepszej karty przez co nie mogę ustawić landscape na high, na medium denerwujące są trochę uproszczone chmurki. Ale zabawa jest przednia i tak  :002:

« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 02, 2009, 12:26:28 »
Waszym zdaniem lepiej RoFa zainstalować pod XP, czy pod Vistą x64? Sądziecie że wykorzysta lepiej dwa rdzenie i pamięć pod Vistą? Ktoś się orientuje czy struktura gry pozwala np na jednoczesną instalację na dwóch systemach (w sensie czy nie będzie kłopotów z autoryzacją online jak raz zaloguję się spod XP a innym razem spod Visty)? Mój sprzęt nie jest już pierwszej nowości, więc przy tak wymagającym tytule chciałbym optymalnie spożytkować dostępne zasoby mocy.

Pod XP gra działa mi zdecydowanie lepiej niż pod Win7 x64. Nie ma też problemu z dwoma systemami, zainstalowałem na Siódemce, uruchmiłem bez problemów na XP bez instalacji.

« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 02, 2009, 23:15:55 »
Witam
Czy miał ktoś z was problem z działaniem free tracka? U mnie niestety nie działa.
HL-EKG_Ralu