Autor Wątek: Jak zniszczyć SA-10 w Open Falcon?  (Przeczytany 8579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meehau

• *
  • CyC
Odp: Jak zniszczyć SA-10 w Open Falcon?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 14, 2011, 22:21:58 »
Trochę chyba fantazja was ponosi chłopaki...
Meehau
"The milk of aircrew kindness comes in very small containers and has a quick expiration date"

« Odpowiedź #16 dnia: Maj 14, 2011, 23:22:18 »
To może Nas obudzisz ze snu ?

« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2011, 02:07:48 »
Nie, nie ma RWR, ale o ile pamiętam SA2 i SA5 ma tryb odpalania pocisków na jammer albo radar celu (tak zwany LORO czyli lock on reciever only, coś podobnego do HOJ)

LORO to (Lobe On Receive Only) nie jest to tryb naprowadzania lecz technika ECCM, czyli metoda zakłócania jammera.

« Odpowiedź #18 dnia: Maj 15, 2011, 08:42:48 »
Trochę chyba fantazja was ponosi chłopaki...
Jeżeli coś wydaje się głupie ale działa to już wcale takie głupie nie jest.

« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 29, 2011, 16:38:25 »
LORO to (Lobe On Receive Only) nie jest to tryb naprowadzania lecz technika ECCM, czyli metoda zakłócania jammera.

Nie technika zakłucania jammera (bo od kiedy to jammery się zakłuca innymi jammerami ;) ), tylko pasywny sposób wyszukiwania celów, który umożliwia zlokalizowanie celu na podstawie wykrywania emisji ich radarów (działa to w podobny sposób jak zasobnik do HARMów, albo RWR). Ten sposób nie wymaga uruchomienia "nadajników" radaru, dzięki czemu radar nie emituje fal elektromagnetycznych i dla HARMów jest niewidoczny.

[gmod]Orty. Syringe.[/gmod]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2011, 23:09:14 wysłana przez Syringe »

« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2011, 22:07:17 »
Cytat: Fiero_185th VFS
Jeżeli coś wydaje się głupie ale działa to już wcale takie głupie nie jest.

Chwileczkę, myślałem że preferujemy latanie jak najbardziej zbliżone do realu.

SA-10 w AF załatwia się trywialnie. Przed naszą misją wypuszczamy jednego Prowlera z 4xAGM-88, odsuwamy mu IP na jakieś 60 NM od celu i po sprawie. Zawsze działa  :021:

Chyba jednak nie o to chodzi. To że w grze jest słabo zaimplementowane działanie "Flap Lid"czy zasięg HARMA'a sięga 100 NM, to nie powód dla którego chciałbym stosować jakieś sztuczki które ktoś odkrył szczęśliwym trafem.

Do SA-10 chcę podchodzić tak jak bym to robił realnie siedząc w rzeczywistym samolocie, czyli z respektem. Jeśli ze strachu spocą mi się rączki to chyba o to chodzi, bo po to właśnie latam OF,FF,F4 czy AF aby choć troszeczkę poczuć się jak w realu.
SA-10 to bardzo groźny przeciwnik i wolałbym usłyszeć jak się go rozwala w realu niż jak to zrobić wykorzystując znajomość niedoróbek w grze.

PS. Może trik ze strzelaniem HARMa z 80 NM (z dużej wysokości) zadziała gdy sami strzelamy siedząc w F-16 ?
Nigdy tego nawet nie próbowałem bo pachnie mi to oszukiwaniem siebie samego.

« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2011, 22:25:36 »
Trochę się chyba zagubiłeś kolego. Poczytaj jakieś książki, artykuły to może będziesz trochę mądrzejszy. Nie zastanawiasz się po co ćwiczy się latanie na bardzo niskich wysokościach wykorzystując rzeźbę terenu, aby nie być widocznym dla wrogiego radaru ? Poczytaj o taktyce "wild weasel". Sposób zniszczenia SA10 który podałem jest bardzo zbliżony do realnego ataku. Fakt że angole nie mają F16 ale właśnie w taki sposób piloci Tornado przeprowadzają tego typu ataki.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2011, 23:11:40 wysłana przez Syringe »

« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 29, 2011, 22:31:55 »
@Fiero_185th VFS - chyba mnie nie zrozumiałeś.
Nie zgadzam się dosłownie z tym co jest cytacie - jest zbyt ogólny. Podałem sposób "głupi który działa nawet bardzo dobrze", ale chyba nie o to chodzi w tej zabawie.

« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2014, 13:29:30 »
Najlepszy sposób na SA - 10? W momencie pojawienia sie jej na RWR schodzić do ziemi. Nie wychylać się wyżej niż 100 stóp i śmiało można tak do niej z 50 mil lecieć . Samo wykonczenie Flap Lida z działka. Piekna choć stresująca akcja - zawsze skuteczna , a że SA - 10 odpali ... a niech wali i 10 rakiet żadna nie dojdzie... Proponuje spobować nie bać się i nie uciekać przed rakietami .
Od Yeagera przez Su - 27 do LO LO-FC 2 i DCS - BS..
BMS 4.32 , BMS 4.33
To już 25 latek na symulatorach :)