Autor Wątek: Piekielny X-52 i DCS... Jak to ustawić?!  (Przeczytany 11958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piekielny X-52 i DCS... Jak to ustawić?!
« dnia: Grudzień 28, 2009, 23:54:20 »
Witajcie - od niedawna używam sobie joystick Saiteka x-52 >NIE pro< :D. O ile w lock onie ustawiłem wszystko działa super idealnie, to w blacksharkui wkurza mnie już parę rzecz. mianowiciwe: Nie mogę ustawić guzika E na drążku ciągu - w profilerze odpowiednia kombinacja w grze... nic niestety. Guzik myszki oddalenie szkwału natomiast "i" miał przybliżać - nie działa ten "i". kolejny to odpalenie broni - rALT i spacja ale tez nie działa;p oraz dalej ale to juz tylko jeden przełącznik - ustawiłem otwieranie/zamykanie kabiny - ten też nic.ane>

Co jest grane? pousówałem z gry skróty dla x52 i zostawiam tylko te z profilera. Ale ciągle to samo. Może macie jakiś sposob? Jakie macie profile?

tu można pobrać mój:
http://www.sendspace.pl/file/7fff212eaa6b095939f8dc5
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2010, 21:38:12 wysłana przez John Cool »

Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2009, 00:10:19 »
Ja niestety nie pomogę bo sam walczę z tym ustrojstwem od kilku dni (tylko ze Pro) i łatwo nie jest a mam podobny do Twojego problem.Joy jest przecudny wręcz ale trzeba do niego przysiąść.Sam chętnie poczytam podpowiedzi osób które już przebrnęły przez ten radosny etap zwany mapowaniem...

Pozdrawiam Lip
(Falcon AF)
Wieża: Żeby uniknąć hałasu, odchylcie kurs o 45 stopni w prawo.
Pilot: Jaki hałas możemy zrobić na wys. 35000 stop?
Wieża: Taki kiedy wasz 707 uderzy w tego 727, którego macie przed sobą...
______________________
Autentyczne dialogi pilotów

poko24

  • Gość
Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2009, 00:45:23 »
Kliknij PPM na ikonkę profilera w tray'u in naciśnij "Control Panel". Okno CP zostaw otwarte na czas kiedy włączysz BS. Teraz wszystkie klawisze, które chcesz mieć na drązku i przepustnicy podpisz bezpośrednio w grze w opcjach jako przyciski (Buttons 1-33). Minus jest taki, że każdy klawisz będzie miał zawsze ten sam numer nawet jak zmienisz Mode pokrętłem na joyu i zapomnij o macro (czyli generalnie cały profiler jest zbędny). Ja tak radzę sobie z tym problemem. Innego sposobu nie znalazłem. Dziwne, ale ten problem występuje tylko w DCS - zgłaszałem to na forum ED, ale nikt nie zają się tą sprawą.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 00:51:12 wysłana przez poko24 »

Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2009, 19:08:27 »
Dzięki Poko - póki co Twój sposób działa :] Lecz jak na sprzęt za niemałą kasę to powinien być pozbawiony takich wad - tymbardziej że zakupiłem go specjalnei dla BS. Muszę jeszcze tylko nasmarować bo coś płynnie drążek nie chodzi. Shit happens :banan

empeck

  • Gość
Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2009, 20:23:55 »
Profile Editor Wam z DCS nie działa?

Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2009, 21:32:48 »
Przycisk "i" nigdy nie ustawisz. Przycisk ten jest przyciskiem systemowym. Masz wiele profili w "Profil edytor" -> naciskasz "i" trzymając go i chatem góra duł wybierasz profil, po wybraniu profilu przesuwasz hat w prawo zatwierdzając profil -> puszczasz przycisk "i" gotowe.Co do przycisku "E" powinien działać, mój działa bez problemu w LOCK ON-ie i BS. Przypisujesz klawisze w "Mode1" automatycznie zapisywane są w "Mode2  i 3", można to zmienić nadpisując klawisze i sekwencje  lub usunąć je.  Pod jednym przyciskiem można zapisać sekwencje klawiszy patrz instrukcja X-52. Uwaga  X-52 i inne zaawansowane Joye, Wolanty  i ich oprogramowania nie są w pełni kompatybilne z statkami powietrznymi występującymi w symulatorach lotu- rada  kombinacje klawiszy najlepiej zapisać w profilach w.w. urządzeń a nie przyciski w symulatorze.
Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji...

Offline Mekki

  • Global Moderator
  • *****
  • Tępy Ch**:)
    • 13 WELT
Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2009, 21:41:08 »
MG: w control panel/mfd/clutch settings odznaczasz ptaszka przy enable clutch mode i możesz spokojnie do guzika "i" przypisać dowolny klawisz.
A w jaki sposób Ty jesteś upośledzony?

Kanał youtube 13WELT

poko24

  • Gość
Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2009, 22:55:33 »
Profile Editor Wam z DCS nie działa?
To rzadkie przypadki, ale tak jest tylko w DCS. Po pewnym czasie komendy ustawione na joyu w profilerze przestają działać. Muszę wtedy poklikać na przemian SHIFT i CTRL, żeby funkcje wróciły. Działają przez pewien czas i potem znowu kicha. Dziwne, wiem. Czasem w ogóle nie działają funkcje od samego początku.

empeck

  • Gość
Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2009, 23:10:29 »
Bardzo dziwne, wszystkie simy w które latam konfiguruję tylko w Profilerze, wliczając DCS, bez problemów...

Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2009, 01:23:53 »
Pobawiłem się troszkę i zauważyłem, że gubią się tylko te polecenia z profilera które w grze mają LALT RALT - itd - tak jak by nie rozpoznawał stron tych guzików mimo iż w profilerze wyraźnie widać np left control :D Pozmieniałem niedziałające komendy na strzałki z klawiatury bo ich nie używam i teraz wszystko działa... Dziwne to trochę - jutro pobawię się z clutch button. Dzięki! :)

Offline some1

  • Global Moderator
  • *****
Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2009, 07:41:00 »
Patcha do DCS zainstalował?
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:52:09 »
MG: w control panel/mfd/clutch settings odznaczasz ptaszka przy enable clutch mode i możesz spokojnie do guzika "i" przypisać dowolny klawisz.
"Co dwie głowy to nie  jedna" thx
Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji...

poko24

  • Gość
Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2009, 13:16:56 »
Patcha do DCS zainstalował?
Tak, oczywiście. Myślę, że to po prostu wina mojego X52. Słyszałem, że kilka osób ma podobne problemy, ale to nie reguła. Nawet zmieniłem klawiaturę, bo przez pewien czas myślałem, że to jej wina. Myliłem się. Może problemem jest, że mam podłączone 3 kontrolery pod USB na raz + TrackIr... Nie wiem.

Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 01, 2010, 03:17:39 »
No teraz mogę w miarę skutecznie latać:D i nawet wychodzi :p jednak nadal myślę, że takie problemy z takim sprzetem to jakaś wielka lipa... Jakiego używacie profilera? Ja mam 6.6.6.9.

Szczęśliwego 2010 :D

poko24

  • Gość
Odp: Piekielny X-52... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 01, 2010, 10:05:38 »
Ja też. Ale ten problem był u mnie już i ze starszymi profilerami. Szczęśliwego! :D