Autor Wątek: Piekielny X-52 i DCS... Jak to ustawić?!  (Przeczytany 4201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Piekielny X-52 i DCS... Jak to ustawić?!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2016, 21:31:23 »
Witam wszystkich fanów komputerowego latania.

Jestem nowy i jeszcze (może) nie wystarczająco obeznany na forum dlatego postanowiłem moje pytanie dopisać do istniejącego już wątku ponieważ tytuł trafia prosto w cel.

Chcę przypisać zoom (Num*, Num/) do suwaka (precision slider) na moim x52. Używam oprogramowanie Seiteka i wypróbowałem już chyba wszystkie możliwości zaprogramowania a "to" nadal nie działa.  (suwak jest 100% sprawny)

Czy może ktoś mi pomóc?

Za odpowiedź z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Sebastian

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2016, 22:09:13 »
Nie taki diabeł straszny jak go malują choć ma swoje dziwne akcje, które jednym wchodzą - innym nie. Niektóre funkcje lepiej "przepuszczać" w profilerze i ustawiać bezpośrednio w simie. Szczególnie nie polecam skrótów z shiftem, altem lub controlem - tylko pojedyncze klawisze.

W profilerze Saiteka "Precision slide" w "Mode 1" ustaw jako "Unprogrammed", a resztę Mode'ów tak samo albo na "Fall Back" (patrz zdjęcie):

W DCS > OPTIONS > CONTROLS > Ka-50 Sim/Game (jeśli latasz innymi samolotami to dla każdego modułu trzeba zrobić to oddzielnie) > Axis Commands > rząd "Zoom View" > kolumna "X52 Flight Controller" i klikasz na przecięciu rząd/kolumna > klikasz "AXIS ASSIGN" i gdy otworzy się nowe okno ruszasz suwak min/max - powinno pojawić się "JOY_SLIDER1" w okienku "Key / Button" > Klikasz "OK" (patrz zdjecie):

U mnie tak działa. Upewnij się, że masz zapisany i wgrany aktualnie dobry profil. ;)
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 13, 2016, 00:06:29 »
Działa!!!
Serdeczne dzięki za szybką pomoc!

Dotychczas wyrzuciłem z siebie więcej potów przy programowaniu niż przed wrogimi SAM-ami.
Teraz już wiem dlaczego niektóre funkcje nie chcą prawidłowo działać. 

Pozdrawiam