Autor Wątek: Garmin GTN 750 (Flight1)  (Przeczytany 754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Garmin GTN 750 (Flight1)
« dnia: Lipiec 09, 2016, 22:06:25 »
Cytat: YoYo
Dokupiłem właśnie GTN 750 do Prepara v3 ...
Mam pytanie, czy w tym dodatku możliwa jest aktualizacja nawigacyjnej bazy danych?

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Garmin GTN 750 (Flight1)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2016, 23:21:21 »
Mam pytanie, czy w tym dodatku możliwa jest aktualizacja nawigacyjnej bazy danych?

Ale o jaką bazę pytasz? Jeśli chodzi o real to bierze ją zdaje się tego trenażera Garmina, z pod FSX/P3D nic nie bierze, bo i nie byłoby w takiej sytuacji potrzeby. Jeśli chodzi o dodatkowe pkt, to możesz sobie dodać waypionty i je zapisać nawet na stałe. Czy można coś podłączyć w pdf? Tego nie wiem. Urządzonko jest jednak genialne. Już wiem, że nie żałuję ani dolca chociaż cena jest masakryczna http://www.flight1.com/products.asp?product=f1gtn . Świetnie się ze wszystkim zgrywa, a do tego praktycznie nie obciąża nam PC. Co prawda nie jest 1:1 do reala, ale funkcjonalność jest na i tak olbrzymim poziomie. Można podpiąć wszędzie jako 2D (czego nie lubię), ale też jest trochę maszyn z działającym GTN 750 w kabinie (sporo od A2A, część od Milviz, Flightsimware, RealAir itp.). Zarządzanie tym nowym Garminem jest intuicyjne, jak ktoś chciałby się pobawić to tutaj jest demówka z reala: http://www.flight1.com/link.asp?id=gtn .

Do G750 mamy instrukcję od Fligh1 coś koło 20 str, potem do realnego skrótową 88 str i fulla prawie 700 stron  :002:, ale idzie opanować w dwa dni w miarę ;>.
Fajnie, że można znaleźć dane o każdym lotnisku, zwłaszcza, że mamy podane kierunki pasa itp. (na większych też procedury podejścia). Można zatem śmiało sobie darować jakieś planowanie przez 15 min przed lotem w jakimś zewnętrznym programie np. Plan G ; ).
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2016, 13:11:06 »
Chodziło mi o zgodność z aktualnym AIRAC cicle. Ew, możliwość update z Navigraph, bądź z Aerosoft NavDataPro.

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2016, 14:40:12 »
Baza nie jest zbyt stara ale nie ma możliwości update'u do aktualnego AIRAC w rozsądnej cenie.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2016, 22:41:45 »
Ps. jedyna szkoda, że nie możemy zaciągnąć aktualnego METAR z docelowego lotniska (teoretycznie taka opcja jest, ale jakoś widze tylko info: N/A), niemniej urządzeniowy jest świetne i godne polecenia chociaż drogawe :(, cały lot ze wszystkim, łącznie z podejściem można planować bez wychodzenia gdziekolwiek i innej mapy.

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2017, 01:06:43 »
Czy GTNa 750 można jakoś "wpasować" do Cessny Grand Caravan od Carenado? Nie mam tu na myśli wersji EX.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2017, 08:28:37 »
Czy GTNa 750 można jakoś "wpasować" do Cessny Grand Caravan od Carenado? Nie mam tu na myśli wersji EX.

Możesz, ale by działał w VC to musi być model do tego przystosowany. Panel 2D włożysz do każdego.
Zawsze w opisie modelu jest zaznaczone czy jest kompatybilny. Nowsze dodatki od Alabeo/Carenado już mają GTN w opcjach do dodania.

www.yoyosims.pl