Autor Wątek: [FC 2.0 / FC 2.0 <--> DCS] Wspólne latanie on-line cz. I  (Przeczytany 9968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
[FC 2.0 / FC 2.0 <--> DCS] Wspólne latanie on-line cz. I
« dnia: Marzec 26, 2010, 13:51:30 »
Witam,

Oby tradycji stało się zadość, rozpoczynam wątek bi-multiplayalny (ładne słowo).
W temacie proponuję się umawiać na wspólne latanie FC 2.0 z FC 2.0 i z samiczkami, czyli DCSem.

Tako rzecze,
Zaratustra

Odp: [FC 2.0 / FC 2.0 <--> DCS] Wspólne latanie on-line cz. I
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2010, 14:01:50 »
Zacna inicjatywa, lecz ponoć za jakąś łatą trza czekać w tej kwestii :) Nie wiem ile...

Offline John Cool

• Global Moderator
    • http://www.rsp.prv.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2010, 14:15:12 »
Nie szkodzi, samo FC 2.0 też można potestować bo jakaś tam kosmetyka odnośnie modelu lotu i uzbrojenia w sumie jest, można sprawdzić jak to wyjdzie w praniu. No i piloci F-15C będą mieli w naszych warunkach nieco więcej szans bo najwięcej zmian wprowadzono w pocisku AIM-9M. No i z IFF będzie święty spokój, mam przynajmniej taką nadzieję.
МАССАНДРА: "Микоян Артём Славный Сын Армянского Народа Дарит Радость Авиаторам".

Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota przeprowadza atak dokładnie tak, jakby go tam nie było. Gieorgij Żukow (1896-1974)

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2010, 15:38:34 »
Ze względu na to, że nie przywykłem powozić (H)amerykańskich bolidów nieduże to robi na mnie wrażenie, a co do pocisku AIM-9 to nie chodziło czasem o wersję L? Moge być w błędzie bo jak nie obsługuję tego sprzętu...
A testy jak najbardziej - zanim szarpniemy się na uruchomienie tego BiMultiPlay'a jak to NN określił to będzie trzeba się zapoznać na spokojnie z samym tematem FC 2.0 :)

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2010, 16:19:53 »
Znalezlismy dokladne dane balistyczne dla AIM-9L.   Naped AIM-9M bardzo podobny, oraz masa podobna.  Powinny miec bardzo podobny zasieg.

Offline John Cool

• Global Moderator
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2010, 21:59:35 »
Ponieważ dr Qrdl wykazuje w pierwszym poście wyraźną chęć wskrzeszenia wspólnej zabawy online już na nowej wersji symulatora - LO: Flaming Cliffs 2.0, to posiadając już kopię tego sima pozwoliłem sobie zatem przedsięwziąć pierwszy drobny krok w tym kierunku. Postanowiłem na bazie poprzedniej misji gdzie miała miejsce party online na rakiety IR krótkiego zasięgu stworzyć analogiczną misję, ale już przygotowaną dla nowego symulatora. Myślę że rzeczywiście warto sprawdzić jak cała zabawa wyjdzie "w praniu".

Generalnie sytuacja bojowa i położenie lotnisk jest bardzo podobne. W bazie Gudauta rezydują siły Red, natomiast lotnisko Soczi-Adler, po drugiej stronie gór, zajęte jest przez siły Blue. Do dyspozycji są samoloty myśliwskie i szturmowe z ograniczonym uzbrojeniem, natomiast oprócz tego same lotniska tak jak poprzednio strzeżone są przez opl której trzonem są wyrzutnie SAM (ZRK) klasy Osa-AKM, Tor, Tunguska lub Roland ADS. A także drobnica w postaci, zależnie od strony: Avengera, Stingera, Igły, Szyłek, Geparda oraz ZU-23M.

Wobec faktu że strona Red dysponuje samolotami Su-25T, w ramach rekompensaty obrona plot bazy Blue jest nieco silniejsza i ma nieco więcej wozów ogniowych. Pomocniczo pozwoliłem sobie sporządzić mapkę.

Na mocy dżentelmeńskiej umowy obowiązywało w rozgrywce kilka prostych zasad, tym niemniej warto je przy okazji przypomnieć, poczynając od zasady naczelnej:

• Nie zmieniamy predefiniowanych payloadów uzbrojenia. Latamy tylko z podwieszonym uzbrojeniem w postaci pocisków IR krótkiego zasięgu do bliskiej walki powietrznej, zdefiniowanym odgórnie dla danego typu myśliwca w edytorze (zestaw uzbrojenia Preload IR).
  • Powyższa zasada nie dotyczy podwieszanych zbiorników paliwa oraz ew. zasobników ECM które jeśli ktoś czuje potrzebę może ze sobą zabrać.
  • Samoloty A-10A, Su-25 oraz Su-25T mogą przenosić dowolne uzbrojenie, zaś bombardowanie lotniska przeciwników oraz wszelkie formy tzw. "wulczingu" na tych samolotach ograniczone są tylko pomysłowością i przebiegłością wulczującego :)
  • Nie atakujemy SAMów przy pomocy rakiet A2A.
  • Nie niszczymy również samolotów na stojankach przy pomocy rakiet A2A. Myśliwcom nie wolno, natomiast Su-25 czy A-10A przenosi wystarczająco dużo innego złomu do zrzucania.

Na razie planeset jest z grubsza następujący:

Blue:                   Red:

2xMiG-29A            2xMiG-29A
2xMiG-29G            2xMiG-29S
2xSu-27               2xSu-27
2xSu-25               2xSu-33
2xA-10A               2xSu-25
4xF-15C               2xSu-25T

W kwestii uzbrojenia myśliwców w pociski IR wygląda to z grubsza mniej więcej tak:
MiG-29A, MiG-29G oraz MiG-29S:         2 x R-60M oraz 1 x R-73
Su-27 oraz Su-33:                            2 x R-73
F-15C:                                            2 x AIM-9M oraz 1 x AIM-9P

Ponieważ pocisk AIM-9L(M) ma nieco lepsze własności niż poprzednio, postanowiłem iż orły zamiast dawnych 3 x AIM-9M będą zabierać jak wyżej dwa Sidewindery w wersji M i jeden w wersji P. Myślę że wobec jednego Archera oraz dwóch Aphidów zabieranych przez MiGi powinno być fair, ale pożyjemy zobaczymy.

Jak wszyscy dobrze wiemy kilka osób posiada już kopię FC 2.0, jeśli byliby jeszcze chętni na taką formę rozgrywki to może ustali się wkrótce jakiś termin zabawy, aczkolwiek nie sądzę aby udało się to zwłaszcza teraz w zbliżające się święta. Ale pożyjemy zobaczymy.

Jeśli o czymś zapomniałem prosiłbym Qrdla o uzupełnienie  :001:
МАССАНДРА: "Микоян Артём Славный Сын Армянского Народа Дарит Радость Авиаторам".

Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota przeprowadza atak dokładnie tak, jakby go tam nie było. Gieorgij Żukow (1896-1974)

Offline Szelma

• *
  • Tomcat Tribute
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2010, 23:52:57 »
Chciałbym zapytać Janku jak będzie wyglądać komunikacja głosowa ?
Ewentualnie jaki programik będzie potrzebny do tego celu (TS, Mumble, Ventrilo...)
11:05 PM

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2010, 00:56:42 »
Ja ci Szelma odpowiem. Nigdy nie było tak, że czerwoni rozmawiali z niebieskimi. Każda strona zapewniała wybierała i zapewniała sobie kanał komunikacji wedle uznania. Jak ktoś nie chciał gadać, to nie gadał, tylko walił do swoich ;-) Dlaczego Kulka miałby to zmieniać :-) Podobnie chyba nie trzeba ustalać koloru bielizny, w której zasiądziecie do latania.

Dobra robota Janek!

Tako rzecze,
Zaratustra

Offline John Cool

• Global Moderator
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2010, 13:15:17 »
W kwestii kanałów komunikacji Qrdl trafił w sendo, w zasadzie jest tutaj wolna ręka i z tego co wiem każda "strona" się dotąd sama organizowała. Podejrzewam zresztą że dla chcących nie było by problemu przy korzystaniu na przykład z wentyla u Mazaka.

Aczkolwiek ja na przykład większość czasu korzystałem w zasadzie tylko z czata  :002:

« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:02:04 »
Też jestem chętny,pewnie by się znalazło jeszcze paru, więc może by spróbować ustalić jakiś termin ??

Offline John Cool

• Global Moderator
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:22:10 »
Super, dostatek świeżych sarenek cieszy i to pewnie nie tylko mnie  :121:

W tym tygodniu sprawa wygląda kiepsko, jeśli ja miałbym stawiać misję to jedyny dzień który widzę to ew. niedziela i to w godzinach wieczornych, ale osobiście wątpię żeby to wypaliło. Chyba że dr Qrdl sprawi sobie w końcu FC 2.0, wtedy na pewno impreza będzie odbywać się częściej.

W każdym razie - trzeba będzie w końcu znaleźć czas żeby sprawdzić jak toto się sprawuje online w dogfajcie  :001:

« Odpowiedź #11 dnia: Maj 02, 2010, 21:05:07 »
Ja również gotów do latania. Choć zawszę wolałem A2G, to walką na IR nie pogardzę (na działka również :)). Mam również kolegę który gra na klawiaturze (ale pożyczę mu wkrótce joystick) więc można powiedzieć, że jest dwóch chętnych.

« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2010, 09:53:12 »
Może jakieś loty dzisiaj?
Od Yeagera przez Su - 27 do LO LO-FC 2 i DCS - BS..
BMS 4.32 , BMS 4.33
To już 25 latek na symulatorach :)

« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2010, 10:50:59 »
Pewnie - tylko trzeba znaleźć kogoś do serwera (u mnie są problemy z routerem, jutro kupuje nowego). Kontakt na GG (6340506), XFire (greatwhite90) lub PW tutaj.

« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2010, 18:02:03 »
Jakie to są porty? Mam dobry upload.