Autor Wątek: Tworzenie misji treningowej- pomysły, porady  (Przeczytany 11881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Tworzenie misji treningowej- pomysły, porady
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 14, 2011, 15:56:45 »
Rozumiem. Dzięki.

« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 13, 2011, 19:52:23 »
Czy komputer używa AWACS?
Tworzę misję. Mój F-16 ma zniszczyć cel A. Wylatuję o 9:00, na miejscu mam być o 9:30.
Wrogi Su-27 wylatuję z bazy na zachód ode mnie o 9:10, a wcześniej startuje wrogi AWACS.
Zadanie Su-27 to intercept- zarazem to jego 2 punkt misji. Ale on zamiast kierować się w stronę mojego F-16 udaje się dokładnie do 2wp i tam krąży tak jakby w ogóle nie kierował się AWACSEM. Wiadomo że mo F-16 jest już daleko od jego 2wp.
Inaczej sytuacja wygląda gdy sam nie gram tylko obserwuję mapę. Wtedy SU zmierza dokładnie do mojego F-16.
Co z tym zrobić? Czy coś robię źle?

« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2012, 17:41:37 »
Zrobiłem misję w edytorze. Czy da się w zapisanej już misji zmienić poziom przeciwnika z rookie na ace? Jak to zrobić?

Offline Flanker

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2012, 21:30:07 »
Wybierasz misję i klikasz EDIT zamiast Commit. Następnie zapisujesz z tą samą nazwą.

Pozdrawiam.

« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 16, 2012, 15:56:15 »
OK. Może nie zbyt dokładnie wyjaśniłem. Chodzi mi o to, że podczas tworzenia misji dodając nowy lot wybieram poziom pilota np. rookie. Zapisuję misję. A teraz zno ją wybieram, wciskam edit i chciałbym zmienić poziom danego pilota. Jak to zrobić?

« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 16, 2012, 17:11:27 »
Z tego co mi wiadomo, to nie możesz ustawić opcji umiejętności pilotów po utworzeniu flightu, także chyba musisz tworzyć flight od podstwaw...

« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 29, 2014, 20:25:05 »
Czy naprawdę nie ma szans na użycie jakiś prostych "wyzwalaczy" w tym edytorze?

« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2015, 21:59:40 »
Mam pytanie dotyczące edyora i opcji intercept.
Ustawim lot niebieskich na tak np na elektrownie. Czerwoni - INTECEPT na niebieskich. Wszystko jest dobrz do kiedy wszystki steruje komputer. Kiedy ja zasiądę za sterami niebieskich wówczas opcja intercept u czerwonych kompletnie nie działa. Czerwoni nie podążają za mną tak jak to robili do kiedy i czerwonymi i niebieskimi sterował komputer. czy ktoś wie o ch chodzi?

Offline Qba

• *
  • 13 WELT C/O
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2015, 19:33:28 »
Może gdy byłeś za sterami niebieskich nie leciałeś zgodnie z TOSem i w związku z tym czerwoni wystartowali np. gdy już wracałeś do bazy.
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Col Qba (C/O)

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #24 dnia: Luty 23, 2015, 22:55:46 »
To znaczy, że muszę lecieć dokładnie z TOSem? A jest opcja, żeby czerwoni lecieli w moją stronę bez różnicy , w którym miejscu będę się znajdował?

Offline Qba

• *
  • 13 WELT C/O
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 24, 2015, 17:48:41 »
Raczej nie. Tworząc konkretny flight (w tym intercept) ustalasz sztywno czas startu i poszczególne TOSy. Nie ma żadnego triggera w TE, żeby np wróg wystartował jak będziesz się zbliżał do lotniska (z tego co wiem).

Najrozsądniej jest ustawić po prostu wroga na misji DCA (DCA, BARCAP, CAP, AmbushCAP) w pobliżu lotniska (ustawić czas na stacji na maksa na ile pozwala paliwo, dodać zbiorniki). W ten sposób gdy będziesz zbliżał się do lotniska wroga, siłą rzeczy wlecisz na bandytów.

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #26 dnia: Luty 25, 2015, 14:10:49 »
Ok. Z tym się uporałem. A teraz dalej. Latam tylko sp i denerwuje mnie ograniczenie CAT. Czy da się to jakoś usunąć? Robie sobie misje w edytorze. Chcę trochę postrzelać do celów AG i AA, ale CAT bardzo w tym przeszkadza-po walce AA, chciałbym jeszcze korzystać z pełnego trybu AG no iwszystko jest ok, tylko jak nie zrzucę podwieszenia AG to CAT blokuje mi maksymalne przeciążenie. Psuje mi to zabawę. Da się to jakoś zmienić. Próbowałem w edytorze ale nic nie wskórałem. Doradzicie coś?

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 25, 2015, 14:27:10 »
Myślisz, że skrzydła wytrzymałyby przeciążenia rzędu 8-9G z podwieszonymi kilkoma tonami uzbrojenia?
Po to właśnie jest ograniczenie narzucane przez CAT III, żebyś miał czym wrócić do bazy.

Jeśli priorytetem Twojej misji (którą SAM tworzysz!) są cele naziemne, to masz robić wszystko, aby tą misję wykonać (w tym unikanie walki A2A). Jeśli nie da się uniknąć walki A2A w zwarciu, nie masz wyjścia, jak tylko odrzucić "balast" i walczyć o przetrwanie.

Jeśli chcesz latać symulatorem, a nie grać arkadowo to musisz zmienić podejście do Falcona.
Twoje priorytety powinny wyglądać następująco:

1. Bezpieczeństwo pilota i samolotu.
2. Bezpieczny powrót do bazy.
3. Osiągnięcie zaplanowanego celu misji.

Jeśli Ci to nie odpowiada i koniecznie chcesz zrzucić jak najwięcej wrogich maszyn, a potem dopisać na konto trzy kolumny pojazdów i pięć mostów, a to wszystko w jednym locie.. to muszę Cię zmartwić.. W takiej sytuacji Falcon raczej się do tego typu zabawy nie nadaje, chyba że w trybie arcade, czy jak on się tam nazywa. Ale wówczas nie licz, że znajdziesz jakieś większe towarzystwo do wspólnej zabawy.

"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #28 dnia: Luty 25, 2015, 14:48:29 »
Wiem o tym, ale nie szukam kogoś do wspólnej zabawy. Bawię się sam, a ta jedna rzecz urozmaiciłaby mi tą zabawę. prosiłem o pomoc, a nie o "kazanie".

Offline Qba

• *
  • 13 WELT C/O
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 25, 2015, 15:23:33 »
Nie no, można ustawić CAT I przy załadowanym uzbrojeniu AG jak najbardziej - wystarczy zmienić pozycje "pszytyczka". Samolot jest wtedy oczywiście bardziej ruchliwy ale z podwieszeniami rośnie ryzyko jakiejś awarii systemu sterowania (FLCS) przy gwałtownych manewrach. Oprócz zapalenia się lampki kontrolnej może to spowodować utratę panowania nad samolotem, szczególnie przy małych prędkościach / dużych AOA. Zatem ostrożnie na zakrętach ;)

Edit: A zapomniałem, można przy takich zabawach naderwać co nieco w pylonach, może skończyć się to brakiem możliwości zrzutu uzbrojenia (błędy SMS STA na PFL).

13WELT YouTube Channel