Autor Wątek: Tworzenie misji treningowej- pomysły, porady  (Przeczytany 11007 razy)

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
Odp: Tworzenie misji treningowej- pomysły, porady
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 25, 2015, 16:52:38 »
Hmm :)
Jeśli kogoś bawi latanie uszkodzoną maszyną, lub latanie tak aby ją uszkodzić, to w sumie nic mi do tego. Jeśli Cię to Jawor kręci, to tak jak napisał Qba - jeden pstryczek zmieni cały Twój świat.. ale wątpię czy na lepsze :D

Nie obraź się, ale wydaje mi się, że jednak są na rynku symulatory, które bardziej odpowiadałyby Twoim wymaganiom.
Po co się katować i trwonić czas na poznawanie skomplikowanych systemów Falcona/F-16, skoro i tak wolisz się bawić w typie arcade, mając w du......żym poważaniu ograniczenia konstrukcji/systemów ze świata rzeczywistego..

Może przy takim podejściu lepszy byłyby Hawx.. ? Więcej radochy, bez idiotycznych ograniczeń typu przeciążone skrzydło, urwany pylon, uszkodzony system sterowania. Mniej ślęczenia nad obsługą radaru itp.itd.

p.s.
Tak z zupełnie szczerej ciekawości chciałbym zapytać, czy latając masz włączone tzw. etykiety (labels) ?
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #31 dnia: Luty 25, 2015, 20:10:11 »
Przykro m, że tak mnie oceniacie- tzn rozumiem Was, widzę, że Wy po prostu nie chcecie zrozumieć mnie. W Falcona już trochę gram. Poznałem systemy i wdrażam się coraz bardziej w taktykę (lecz głównie nastawioną na atak)
Falcon bardzo mi się podoba. Uwielbiam całą tą awionikę... Wiele godzin spędziłem na rozszyfrowaniu wielu spraw.
Ale...
Siedzę sobie w domku, nigdy nie będę grał online bo nie chcę, jakoś mnie to nie kręci. Chciałbym po prostu dobrze się bawić i rzecz której mi brakuje to właśnie ograniczenia CAT.
Ja wiem, że można go ustawić na I, ale nie o to mi chodzi. Przedstawię to dokładniej. Chciałbym załadować Aim120, AGM65 i CBU i lecieć bez żadnych ograniczeń CAT. Ale to pewnie trzeba pozminiać jakieś zapisy w plikach i pytam o to czy wiecie jak to zrobić. Proszę o trochę zrozumienia.

PS. Gram na real 100% - może to dziwne w tym wypadku o co proszę, ale do mojej zabawy jest mi to właśnie potrzebne.

Jęsli ktoś wie jak ugryźć ten dziwaczny problem to wielkie dzięki.

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 25, 2015, 22:44:29 »
Jawor.. drogi Kolego. Proszę Cię.. nie uogólniaj tego co piszę ja osobiście na wszystkich, bo to krzywdzące dla innych.
Ja faktycznie nie do końca mogłem zrozumieć do czego dążysz, tym bardziej po tym co napisałeś wyżej. Latasz już długo, awionikę znasz, lubisz ten smaczek bądź co bądź hardcore'owego sima, latasz na ustawieniach jak w realu (za co już Cię lubię :) ), a tu nagle zgrzyt, bo chciałbyś się pozbyć czegoś co jest w realu.
Po prostu nie rozumiem dlaczego takim problemem jest dla Ciebie polecenie np. dwóch niezależnych misji: AA i AG. Skoro sam je planujesz, to stwórz misję AG i do tego w tym samym package'u odrębny flight jako eskortę AA. Wówczas będziesz mógł sobie latać niejako tą samą misję, ale w różnych rolach.. Czy to nie ciekawsze niż "naginanie" rzeczywistości?

Chciałbym załadować Aim120, AGM65 i CBU i lecieć bez żadnych ograniczeń CAT. Ale to pewnie trzeba pozmieniać jakieś zapisy w plikach i pytam o to czy wiecie jak to zrobić. Proszę o trochę zrozumienia.

OK. Czyli chciałbyś latać w pełni obwieszonym bez ograniczeń CAT III, jak na CAT I, ale bez ryzyka uszkodzeń samolotu?
Wydaje mi się, że masz rację.. bez modyfikacji plików chyba się nie obędzie. Pytanie których.. może w plikach dotyczących modelu lotu? Ale to już bardzo zaawansowana zabawa i pytanie raczej do osób zajmujących się modowaniem Falcona. Na tym forum znam jedną osobę, która "siedzi" w tym temacie - EGHI.
Drugim miejscem, gdzie być może udałoby się uzyskać odpowiedź na to bądź co bądź trudne pytanie, to forum twórców BMS-a

Muszę tu jeszcze dodać, że niestety twórcy BMS-a są bardzo wrażliwi na punkcie modyfikowania Falcona BMS, który nie odpowiadałby rzeczywistości.. Więc Twój problem może być z gatunku tych "delikatnych" na tamtejszym forum.

Siedzę sobie w domku, nigdy nie będę grał online bo nie chcę, jakoś mnie to nie kręci.

Chyba każdy z nas latając czy to online czy offline siedzi w domku ;). Pytanie czy próbowałeś kiedyś polatać online, że tak kategorycznie i negatywnie jesteś nastawiony do tej formy zabawy?
Uwierz mi.. Różnica (na plus) jest kolosalna. Sam pamiętam swoje początki z Falconem. Wydawało się, że latanie kampanii, czy własnych misji daje 100% satysfakcji.. Do czasu aż na forum zgadało się kilku gości i spróbowało skonfigurować pierwsze połączenia i polecenie misji online w kilka osób.. Od tej pory trzeba było się zmuszać, żeby choćby pomyśleć o locie offline.

Drugi podobny przeskok mentalny to loty online w zamkniętej grupie, a loty na otwartym serwerze, gdzie jednocześnie w maszynach siedzi 20-30 osób, po obu stronach barykady, w tle toczy się na ziemi krwawa wojna, a Ty jesteś małym trybikiem w tej machinie i razem z kumplami masz się przyczynić do przechylenia szali w tym kotle.

I tu mechanizm jest podobny jak w etapie pierwszym.. Od czasu kiedy funkcjonuje serwer Falcon-online, w przerwach pomiędzy kolejnymi kampaniami, ciężko znaleźć coś, co dawałoby równie wiele radochy i adrenaliny w Falconie.

Chciałbym po prostu dobrze się bawić i rzecz której mi brakuje to właśnie ...

... loty online w zgranej ekipie. Uwierz mi.
Obecnie "na polskim rynku" ;) masz całkiem spory, jak tak niszowy sim, wybór zorganizowanych ekip: 13WELT (pomimo, że pewnie zdążyłeś się trochę do mnie uprzedzić ;) - serdecznie zapraszamy), 11WELT, 16th VTFS Stormriders i będąca w trakcie formowania 12 Wirtualna Eskadra Szkolno Bojowa.

Pamiętaj także, że niestety internet nie przekazuje intonacji słów, mimiki, a emocje czasem zakłócają odbiór tego co ktoś chciał przekazać. Nie było i nie jest w mojej intencji wytykanie Tobie czegokolwiek.   

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #33 dnia: Luty 25, 2015, 22:55:41 »
Pomyślę, ale raczej nie da rady ze względu na brak możliwości używania mikrofonu w domu, który zapewne jest potrzebny...

W takim razie: EGHI- proszony o pomoc.

Dzięki

« Odpowiedź #34 dnia: Luty 27, 2015, 22:27:08 »
Zostałem wezwany do tablicy, więc jestem.
Jawor, kolego. Deweloperzy BMS kilka lat studiowali oryginale instrukcje F-16 po to, żeby odwzorować możliwie realnie wszystkie systemy. Dodam, że prawdziwi piloci mają w tym udział, więc większość podobnych symulatorów może pozazdrościć realizmu. Kilka lat pracy z celem  "As real", a Ty ot tak.. chcesz to  wyłączyć?  Zdumiewające. :)
Przeczytaj uważnie to: http://www.bmsforum.org/forum/attachment.php?attachmentid=1963&d=1267814283
Może przekonasz się do realizmu.

Jeśli bardzo chcesz modyfikować złożone systemy Falcona to proszę:
Idź do....\Falcon BMS 4.32\Data\Sim\ACDATA wybierz odpowiedni plik (samolot) i znajdź:
#
# LIMITERS
#
17   # Number of limiters
# Type Key Values
#
# Neg G Limiter
0 0            250            -3           100             0
# Pos G Limiter (Cat I)
3 1            15            9.0          20.4           7.3       25.2             1
# Roll Rate Limiter
0 2            15            1            25             1
# Yaw Alpha Limiter
0 3             14             1            26             0
# Yaw Roll Rate Limiter
0 4             20             1           360             0
# Cat III Command Type
0 5            350             18           420            15
# Cat III AOA Limiter
1 6           16
# Cat III Roll Rate Limiter
2 7            0.6
# Cat III Yaw Alpha Limiter
0 8              3             1            15             0
# Cat III Yaw Roll Rate Limiter
0 9             20             1           180             0
# Pitch and Yaw Control Damper
3 10              0           0.3            15          0.85            50             1
# Roll Control Damper
3 11              0           0.6            15          0.85            50             1
# Command Type
1 12             15
# Low Speed Omega
3 13           0.01           0.1            40           0.8            60             1
# Stores Drag
0 14            0.9       0.0001             1       0.000283
# Cat III Max Gs
1 16            6.5
# AOA Limiter
1 17          25.2
#
# End Of Limiters
#
Zrób to sam, ja w tym nie pomogę bo to nie jest moja działka i nie mam czasu..
Musisz pamiętać, że wiele plików jest powiązanych, więc musisz też zmodyfikować plik bmsrack:
...\Falcon BMS 4.32\Data\Terrdata\objects

Nie pomogłem? Sorry.
  To nie jest takie proste jak się wydaje.

Offline JankeS_PL

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 28, 2015, 09:14:36 »
Kocham deweloperów BMS'a bezwarunkowo i bezgranicznie...

Ps. Obniżanie poziomu realizmu BMS'a to jak maczanie Rafaello w musztardzie sarebskiej i zajadanie się ze smakiem  :P
b.r.
< JankeS >

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 28, 2015, 12:03:30 »
^ O! Święte słowa
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

Offline Skywalker

• *
  • Born2Fly ✈ Forced2Work
    • Stuff
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 04, 2015, 13:48:42 »
To ja doleję oliwy do ognia. :044:
http://youtu.be/5GHOo9il_Yw
Mam nadzieję że niczyj świat nie legnie w gruzach. :032:
"Falcon is not about creating a simulation about the F-16, it is about simulating the experience of a F-16 pilot." - Gilman Louie

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 04, 2015, 14:27:07 »
Ale super znalezisko!
No cóż.. nie chcieli robić symulatora F-16, ale im się "nie udało" i dzięki temu, że wyszli z takiego założenia, to po dziś dzień mamy najlepszy sim wojskowej maszyny latającej jaki powstał, bo poza odwzorowaniem samej maszyny (w czym być może taki DCS jest lepszy), mamy też całą niepowtarzalną otoczkę dynamicznej i niezależnej od gracza kampanii off- lub online. ;)

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 09, 2015, 15:02:31 »
Wiem, że to może mało Wszystkich interesuje, ale udało rozwiązać mi się mój problem. Teraz zawieszam pod skrzydła mojego F16 6xAim120, 6xAim9M, 8xAgm65G, 3xAgm88 i 3xGbu16 i lecę- cała reszta na full real- zabawa przednia (jak dla mnie)  :) 

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 09, 2015, 16:53:57 »
:D

A możesz wrzucić screena tak objuczonego Vipera, bo ja sobie tego nawet wyobrazić nie mogę, gdzie Ty to tam mieścisz ;)
No cóż.. w końcu Falcon4.0 to tylko gra komputerowa i nawet jeśli na innych Twoje "bluźnierstwa" ;) działają jak jazda zardzewiałym gwoździem po szybie, ważne, że Tobie to pasuje. A przy okazji dowiedzieliśmy się czegoś nowego o strukturze plików/konfiguracji Falcona.

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 09, 2015, 20:27:54 »
Z chęcią, ale nie mogę zrobić screena z loadout. Jak wklejam w paint to wkleja mi się tylko czarny ekran i nic więcej.

Offline Minamir

• 16th VTFS
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 09, 2015, 20:41:46 »
Nie trzeba do tego Painta, Falcon BMS sam zapisuje screeny. Wciśnięcie klawisza PrintScreen spowoduje zapisanie zrzutu ekranu w Folder_Gry\User\Pictures, działa zarówno w locie (czyli "3D") jak i na ekranach mapy, planowania itp (tzw. "2D").

Offline JankeS_PL

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 09, 2015, 21:28:21 »
Wiem, że to może mało Wszystkich interesuje, ale udało rozwiązać mi się mój problem. Teraz zawieszam pod skrzydła mojego F16 6xAim120, 6xAim9M, 8xAgm65G, 3xAgm88 i 3xGbu16 i lecę- cała reszta na full real- zabawa przednia (jak dla mnie)  :) 

A da rade do tego jeszcze z 4 zbiorniki paliwa dołożyć? Tak co by problemów z paliwem nie było przy takim arsenale... ;)
b.r.
< JankeS >

« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 09, 2015, 22:09:38 »
Nie próbowałem :) i nie wiem jak się tutaj wstawia screeny?