Autor Wątek: HistoMod v3.0  (Przeczytany 32487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: HistoMod v3.0
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 07, 2012, 21:58:21 »
A fighter pilot is noted for intelligence, independence, integrity, courage, and patriotism. "Fighter Pilot" is a state of mind, not a job title. Therefore, not all people who fly fighters are fighter pilots, nor do all fighter pilots fly fighters, some of them drive trucks.

Offline traun

• *
  • CM, RoF, CoD
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 07, 2012, 22:26:47 »
No piękny po prostu....
Pozdrawiam chłopaków z EKG
GG 4834952

« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 19, 2012, 14:35:29 »
A fighter pilot is noted for intelligence, independence, integrity, courage, and patriotism. "Fighter Pilot" is a state of mind, not a job title. Therefore, not all people who fly fighters are fighter pilots, nor do all fighter pilots fly fighters, some of them drive trucks.

Offline traun

• *
  • CM, RoF, CoD
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 19, 2012, 16:16:15 »
Dzięki - stały wierny czytelniku  :118:
GG 4834952

« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 19, 2012, 17:03:12 »
I jak zwykle... tutaj się dowiadujemy że to jest pod 4.11.1, super:
http://www.sas1946.com/main/index.php/topic,26065.0.html
tutaj w innym wątku się dowiadujemy, że to tylko stary odgrzany kotlet pod UP2:
http://www.sas1946.com/main/index.php/topic,26262.0.html
a tutaj jak ktoś nie parlez to się nic nie dowiemy, ale tutaj to niby jest:
http://histomodforum.forumactif.org/t2249-nouvelle-version-en-sfs
po czym trafiamy tu:
http://www.242sqn.com/phpBB2/viewtopic.php?t=980&start=0, i po krótkich poszukiwaniach stwierdzamy że albo ktoś to umieści normalnie w jednym miejscu, albo mamy to już zupełnie w dupie bo tracić dziesięć minut na znalezienie jednej konkretnej informacji o gierce dla kogoś kto ma parę innych życiowych obowiązków na głowie to zdecydowanie strata czasu i może w sobotę "się zobaczy". Ja w każdym razie nie jestem w tym na bieżąco bo nie mam na to czasu, i po przeczytaniu kilkudziesięciu postów już nawet nie rozumiem czy to jest HistoMod 6.0 czy HSFX 3.21, a może to to samo. Mam dość, to jakaś dziecinada i amatorska zabawa z czasów lat `90 w składanie scenowych kawałków jakiegoś dodatku do gry. Za stary jestem, za głupi i za mało czasu na to mam. Jeśli ktoś się czuje na siłach i wyjaśni łopatologicznie/podlinkuje odpowiednie pliki, to ja bardzo poproszę.
Z góry dzięki.
-Mamo dlaczego ci ludzie klęczą?
Bo to synku E24 jedzie.
-A ten za nim, to ma awarię?
Nie synku, to diesel.

Offline Leon

• Global Moderator
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 19, 2012, 17:23:07 »
Za stary jestem, za głupi i za mało czasu na to mam.

Amen.
Marcin Widomski

Pealuuga lipp, Surnupealuuga lipp, Tundmuste tipp, Sinu tundmuste tipp, See on ju vabadus hüperboloid, Insener Garini hüperboloid...

mmaruda

• Gość
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 19, 2012, 22:25:33 »
Normalnie bym to ogarnął i chętnie podzielił się wiedzą, ale widzę, że miłośnicy czosnku i frytek z majonezem wszystko muszą robić po swojemu i dalej siedzą na 4.09 i UP2... Nosz przecież UP2 to już nawet nie ma skąd ściągnąć! I jeszcze miałbym rezygnować z limitów strukturalnych, nawigacji i wielu poprawionych FMów. Macie rację, też na to jestem za stary... Merde!

« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 19, 2012, 22:28:08 »
mmarudo - o czym Ty piszesz? Przecież odinstalowałeś iłka i jesteś na odwyku... Czyżby aż tak słaba wola?
Wódka to śmierć, ale polski lotnik śmierci się nie boi...

Offline traun

• *
  • CM, RoF, CoD
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 20, 2012, 10:33:19 »
Che che każdy ma swoje widzimisię.
Ja za to nie mogę zrezygnować choć z tego pseudo-zarządznia silnikiem jaki jest w Histo i maska tlenowa i włączanie i wyłączanie uzbrojenia i wkońcu przestający działać po trafieniu w silnik układ hydrauliczny itd.
Ostatnio odpaliłem BoBa na Histo i nowe FM Bf109 sprawiło że latało mi się całkiem trudno i przyjemnie.
Nowy HM bym zainstalował ale na razie nie mam czasu.... Jak znajdę to opiszę wrażenia...
GG 4834952

mmaruda

• Gość
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 20, 2012, 15:19:57 »
mmarudo - o czym Ty piszesz? Przecież odinstalowałeś iłka i jesteś na odwyku... Czyżby aż tak słaba wola?

Cśśśśś, bo jak mama się dowie, to znów będę miał szlaban. :P

« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 09, 2012, 21:27:21 »
Poproszę o pomoc w instalacji HistoMod. Przerasta mnie to i nie potrafię sobie poradzić.
Mod ściągam zgodnie z instrukcją zawartą tutaj.
Poprawki do moda instaluję stąd.
Dalej nie działa, posiłkuję się podpowiedziami (w tym nową, czystą instalacją) plus przerabianymi plikami.exe zgodnie z tymi postami.
Objawy: po długich przebojach i podmianach sam już nie wiem jakich pliczków udostępnianych na forum HistoModa w wątku pomocy, osiągnąłem etap w którym gra się włącza. Niewiele to jednak daje, bo Quick Mission nie działa, Mission Builder działa ale nie można z niego wyjść (przycisk "wyjście" animuje się, ale nie działa), a w Single Mission start jest zawsze w postaci eksplozji bo samoloty czekające na pasie prawdopodobnie są poniżej poziomu terenu. Ewentualnie jest zwiecha obrazu z wnętrza kabiny, w fajnych gejowskich kolorkach wnętrza niepokrytego teksturą (wściekle różowe samoloty tak jak w 3DMaxie bez tekstury). Wyjście z gry wyłącznie przez alt+ctrl+del.
Sprawa najczęściej rozbija się o plik DInput.dll, który też podmieniłem na jakiś tam spreparowany bo wcześniej nie mogłem nawet odpalić gry.
Załączanie modów spod JSGME/Il2Selectorcośtam, bez znaczenia, oba sposoby nic nie dają. Pamięć gry ustawiona zgodnie z zaleceniem na 512MB.
Win7 64, NV330M, Pentium i5. DBW/HSFX działają bez problemu.
HistoMod w przypadku moim i paru znanych mi (i Wam z tego forum) osób w udany sposób łączy teorię z praktyką- nikt za bardzo nie wie jak to ma działać i nie bardzo to działa. Jeśli ktoś mądrzejszy ode mnie może podpowieć coś konstruktywnego- bardzo poproszę.
-Mamo dlaczego ci ludzie klęczą?
Bo to synku E24 jedzie.
-A ten za nim, to ma awarię?
Nie synku, to diesel.

« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 10, 2012, 21:38:26 »
Też miałem niestety takie objawy dlatego olałem temat. Faktycznie - ten najnowszy Histomod jest cokolwiek niedopracowany. Jedyna słuszna opcja na dzień dzisiejszy to DBW 1.71 z najnowszymi modami.

P.S.: Też czekam z niecierpliwością na Meteora. Przydałby się jeszcze Hawker Hunter.  :icon_wink: :joystick: