Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)  (Przeczytany 140331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 13, 2011, 22:30:42 »
Witam wszystkich.Jest to mój pierwszy post na forum.
W BS'ie faktycznie można było przełączać się za pomocą alt+c pomiędzy trzema trybami pracy myszki, czego w a-10c niestety nie ma.Już poważnie myślę o zakupie Track IR.

Jestem aktualnie na etapie podstaw nawigacji.Trapi mnie jeden problem. W jednej z misji free flight  podchodzę do lotniska (beslan), gdy na prawym mfcd wyświetlam "divert", nie ma namiarów na ILS, a jedynie pięć gwiazdek.Czy to oznacza że dane lotnisko nie posiada systemu ILS? Ściągnąłem sobie "DCSW Airfield Diagrams" na którym ewidentnie jest podana częstotliwość ILS tego lotniska.Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.





Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 13, 2011, 23:23:13 »
niedostępne narazie są ale na ebay znalazłem taniej dzięki za pomoc kurcze szkoda ze tego nie można ustawić jak w rekinku spartolili to nie potrzebował bym w tedy tracka   

[admin] + kolorek, pisownia ! YoYo [/admin]
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2011, 08:09:34 wysłana przez YoYo »

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 19, 2011, 08:36:26 »
W Wiki pojawił się dział dedykowany obsłudze A-10C wraz z linkami do materiałów.

http://en.wiki.eagle.ru/wiki/Main_Page
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

John Cool

  • Gość
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 19, 2011, 13:37:53 »
Super. Aż zapodam w przydatnych linkach w głównej sekcji DCSa.

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 19, 2011, 13:39:30 »
Dodam, że niektóre tematy są prościej wytłumaczone niż w manualu: http://en.wiki.eagle.ru/wiki/DCS:_A10C_Training_Supplements
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline castor

  • *
  • Lonewolf
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 19, 2011, 23:05:18 »
Standard Operating Procedures-- dla początkujących może byc pomocne.

http://www.youtube.com/watch?v=1GFlS-C7XRo

i5 12600K
27LG GL850-B
RTX 4080 Phantom GS
VR HP Reverb G2
TH Warthog
Lecimy z konkretami – rzekł dowódca skrzydła, patrząc na Mavericki

Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 21, 2011, 10:57:54 »
Nie jestem początkującym (bo jeszcze nawet nie zacząłem), ale zastanawia mnie jedno: w jaki sposób pilot namierza swoje cele, skoro samolot nie posiada na pokładzie żadnego radaru? Czy misje są skonstruowane na zasadzie "leć w określone miejsce i szukaj celu"?
Jak to jest rozwiążane w tej grze?

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 21, 2011, 16:00:39 »
Takim urządzeniem jak Litening. Oczywiście obserwacja wzrokowa też wchodzi w rachubę, do tego są też misje JTAC, gdzie współrzędne podają żołnierze lub namierzają cel laserem.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 21, 2011, 16:46:17 »
No tak, ale Litening raczej nie pokaże (tak jak radar np. w F-16) obiektów na dużym, wybranym obszarze, którym należy się dokładniej przyjrzeć. Jak w takim razie znaleźć np. wyrzutnie rakiet na obszarze kilkuset kilometrów? Polegając tylko na namiarach wywiadu?

Offline some1

  • Global Moderator
  • *****
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 21, 2011, 16:49:55 »
A-10 nie służy do szukania wyrzutni rakiet na obszarze kilkuset kilometrów.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 21, 2011, 17:29:20 »
Mam właśnie pytanie odnośnie Liteninga i wykorzystaniu go przy namierzaniu celów dla Mavericka. Optyka rakiety nie pozwala na duże zbliżenia więc ciężko zalockować czołg który jest na granicy zasięgu Mav'a. Czy można w takiej sytuacji znaleźć cel Liteningiem, zaznaczyć go i zalockować dla Mavericka? Jeśli tak to w jaki sposób? Wczoraj z tym walczyłem opierając się na kilku filmikach z YT ale za cholerę nie mogę zmusić Mav'a do zablokowania celu.
- wybieram Mavericki
- włączam TGP i przechodzę na A-G
- znajduję cel, przełączam na śledzenie POINT i zaznaczam go TMS Forward Long
- przechodzę na kamerę Mavericka i ją centruję na celu za pomocą China Fwd/Aft (nie pamiętam który) Long.
Teraz, wg tego co widziałem na YT, rakieta powinna złapać cel ale słabo jej to wychodzi w moim przypadku. Coś pominąłem, robię coś źle? W manualu nic nie znalazłem poza tym jak zaznaczyć cel za pomocą Targeting Pod.

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 21, 2011, 17:31:03 »
No tak, ale Litening raczej nie pokaże (tak jak radar np. w F-16) obiektów na dużym, wybranym obszarze, którym należy się dokładniej przyjrzeć. Jak w takim razie znaleźć np. wyrzutnie rakiet na obszarze kilkuset kilometrów? Polegając tylko na namiarach wywiadu?
Ale co to za pytanie (?), A-10 to szturmowy samolot bliskiego wsparcia, nie F-15 krążący wysoko i szukający radarem swoich celów. To jakby pytać, czemu okręt podwodny nie atakuje z nad lustra wody.

Mam właśnie pytanie odnośnie Liteninga i wykorzystaniu go przy namierzaniu celów dla Mavericka. Optyka rakiety nie pozwala na duże zbliżenia więc ciężko zalockować czołg który jest na granicy zasięgu Mav'a. Czy można w takiej sytuacji znaleźć cel Liteningiem, zaznaczyć go i zalockować dla Mavericka? Jeśli tak to w jaki sposób?
Cel musisz mieć zaznaczony jako SPI, wtedy długi China FWD i zalokujesz TGP oraz głowicę Mav na celu (np w misjach JTAC) . Jeśli jednak nie będziesz miał celu jako SPI należy to zrobić ręcznie.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline tees

  • Trolle
  • *
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 21, 2011, 17:46:55 »
Mam właśnie pytanie odnośnie Liteninga i wykorzystaniu go przy namierzaniu celów dla Mavericka. Optyka rakiety nie pozwala na duże zbliżenia więc ciężko zalockować czołg który jest na granicy zasięgu Mav'a. Czy można w takiej sytuacji znaleźć cel Liteningiem, zaznaczyć go i zalockować dla Mavericka? Jeśli tak to w jaki sposób? Wczoraj z tym walczyłem opierając się na kilku filmikach z YT ale za cholerę nie mogę zmusić Mav'a do zablokowania celu.
- wybieram Mavericki
- włączam TGP i przechodzę na A-G
- znajduję cel, przełączam na śledzenie POINT i zaznaczam go TMS Forward Long
- przechodzę na kamerę Mavericka i ją centruję na celu za pomocą China Fwd/Aft (nie pamiętam który) Long.
Teraz, wg tego co widziałem na YT, rakieta powinna złapać cel ale słabo jej to wychodzi w moim przypadku. Coś pominąłem, robię coś źle? W manualu nic nie znalazłem poza tym jak zaznaczyć cel za pomocą Targeting Pod.

Zapomniałeś po przejściu na maverik`a kiedy już jesteś w zasięgu celu żeby zalokować mava na celu  TMS up short command w warunkach dobrej widoczności jakieś 7-8 mil do celu powinien załapać locka.
Pozdrawiam Tees

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 21, 2011, 17:54:12 »
Jemu chodzi o to by to odbyło się automatycznie za pomocą Liteninga.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 21, 2011, 18:24:53 »
Raczej chodzi mi o to żeby Maverick złapał cel który został wskazany na TGP. Mogę ustawić rakietę na cel za pomocą China (cośtam) Long i wtedy obie kamery patrzą się w ten sam punkt, przynajmniej w teorii. Jak teraz zmusić Mavericka żeby zablokował się na celu. Spróbuje dzisiaj to co podał tees czyli TMS up short, chociaż wydaje mi się że już przez to przechodziłem.