Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)  (Przeczytany 140327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 21, 2011, 18:30:35 »
Ale co to za pytanie (?), A-10 to szturmowy samolot bliskiego wsparcia, nie F-15 krążący wysoko i szukający radarem swoich celów. To jakby pytać, czemu okręt podwodny nie atakuje z nad lustra wody.

Chyba niejasno się wyraziłem.
Chodzi mi o sytuację ze znajdowaniem założonych celów, podanych w misji.
Cel gdzieśtam się znajduje i trzeba go po prostu znaleźć. Na podstawie jakich danych?
Samolot startuje z lotniska, leci do wyznaczonego waypointa i w jaki sposób rozpoczyna poszukiwania?

Offline tees

  • Trolle
  • *
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 21, 2011, 18:34:18 »
Jemu chodzi o to by to odbyło się automatycznie za pomocą Liteninga.
Tak wiem Yoyo ale ja też mowie o TGP i z tego co wiem to po zalokowaniu TGP i tak trzeba gdy maverik ustawi się na celu zalokować go TMS up short żeby chwycił cel. Przynajmniej ja tak robię znalazłem jakiegoś tutka na YT i u mnie się sprawdza.
Ps ten tut wyjaśnia o co mi chodzi
http://www.youtube.com/watch?v=25MgpCEe114&feature=related

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 21, 2011, 19:30:19 »
Tak wiem Yoyo ale ja też mowie o TGP i z tego co wiem to po zalokowaniu TGP i tak trzeba gdy maverik ustawi się na celu zalokować go TMS up short żeby chwycił cel. Przynajmniej ja tak robię znalazłem jakiegoś tutka na YT i u mnie się sprawdza.
Ps ten tut wyjaśnia o co mi chodzi
http://www.youtube.com/watch?v=25MgpCEe114&feature=related

Nie bardzo rozumie. Co ma TMS UP do automatycznego namierzania względem TGP? Namierzanie odbywa się za pomocą China Hat Long czyli właśnie jak masz na filmie "V key", nawet gościu mówi "V key long" czyli właśnie China hat długie wciśnięcie jak pisałem wcześniej. Zależy od trybu ale TMS UP to "za hookowanie" kierunku, a następnie TMS UP long na zablokowaniu celu, ale co do ustawienia automatycznego TGP czy też kamery MAV to nic nie ma wspólnego (jedynie stabilizacja, co można też zrobić slew). Sprawdź sobie zresztą, o ile mnie pamieć nie myli 84 str. instrukcji + oznaczenie na joyu co to jest TMS up.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline tees

  • Trolle
  • *
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 21, 2011, 19:42:42 »
TMS up u mnie to TMS fwd chodzi o to żeby maverick zlapal locka na celu a nie tylko sie na nim ustawił jest to pokazane na tutku w  3:38 inaczej nie złapie locka tylko się ustawi na spi a TMS fwd short lockuje mavericka na celu gdy już masz MAV w SOI i ustawione na cel komendą china fwd long .

Offline Mekki

  • Global Moderator
  • *****
  • Tępy Ch**:)
    • 13 WELT
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 21, 2011, 19:49:46 »
Poza tym drogi Yoyku gdy masz wybranego Mavericka jako SOI TMS up krótko to opcja "track" a nie "hook".
A w jaki sposób Ty jesteś upośledzony?

Kanał youtube 13WELT

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 31, 2011, 23:06:06 »
Start wraz z ATC, nowe video od Matta: http://www.youtube.com/watch?v=1C1KqO3PkHY
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 01, 2011, 11:41:40 »
Krótko wyjaśnię z czego wynikał mój problem z maverickami. Gdy wskazywałem cel na TGP nie używałem lasera przez co SPI ustawiał się za obiektem. 15km/FL100 od celu nie ma to znaczenia bo obiekt jest w linii między samolotem a SPI ale gdy już się zbliżyłem na odległość 7-8km/FL100 to maverick widział już tylko pole buraków zamiast T80.

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 06, 2011, 23:07:11 »
Nowe video od M.Wagnera

http://www.youtube.com/watch?v=YAQS7sSQB3s

Flight management
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 09, 2011, 09:07:52 »
Jak przeładować cały panel DSMS ? Chodzi mi o sytuację, kiedy po wylądowaniu dozbrajasz ponownie maszynę.

Nowe podwieszenia z automatu się nie pojawią na ekranie MFD i należy załadować na nowo konfigurację podwieszeń. Wejście w inventory, wybranie konkretnej broni i Load nie daje rozwiązania jak coś takiego : http://www.youtube.com/user/wagmatt#p/u/6/exZOafzm45E - bo to dotyczy konkretnego pylonu.
Oczywiście można wyłączyć MFCD i odpalić znów (zadziała), ale nie o to chodzi przecież.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2011, 23:42:33 wysłana przez YoYo »
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Troghv

  • Gość
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 09, 2011, 09:36:40 »
Nie wiem czy za bardzo Ciebie zrozumiałem. Jeżeli się przezbroiłeś to należy nacisnąć i przytrzymać DSMS(pojawią się różne zakładki), później wybrać LOAD, przenieść go na DSMS (nacisnąć DSMS) i teraz wcisnąć LOAD - LOAD ALL. Od tej pory masz nową broń.
Sytuacja na filmiku dotyczy zawieszenia się broni, w tym wypadku GBU-38. Jest ona spowodowana tym, że należy w momencie zrzutu przytrzymać około 3s. spust. By "odwiesić" należy tak jak na filmiku wybrać Invertory- Zawieszony Pylon- GBU- GBU-38(31).

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 09, 2011, 09:46:23 »
Jeżeli się przezbroiłeś to należy nacisnąć i przytrzymać DSMS(pojawią się różne zakładki), później wybrać LOAD, przenieść go na DSMS (nacisnąć DSMS) i teraz wcisnąć LOAD - LOAD ALL. Od tej pory masz nową broń.
O to chodziło, sprawdzę, dziękować.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 10, 2011, 18:45:14 »
Czy jest możliwość zapisania stanu misji w trakcie jej trwania? Jak zrobić żeby można było przerwać w każdym momencie i wrócić do misji później.

Online some1

  • Global Moderator
  • *****
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 10, 2011, 19:36:38 »
Nie da się.
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Offline YoYo

  • Administrator
  • *****
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 11, 2011, 08:17:05 »
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Odp: Pomoc dla początkujących (DCS: A-10C)
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:24:54 »
A ja mam pytanie naprawdę początkującego: od czego najlepiej zacząć naukę obsługi A-10?
Czy od przeczytania instrukcji? A może w grze jest jakiś samouczek (-czki)? Może są treningi pokazujące krok po kroku poszczególne funkcjonalności maszyny?
A może jeszcze inaczej: najpierw nauczyć się z instrukcji podstawowych spraw: uruchomienie maszyny i start, a potem, w trakcie lotu wraz z instrukcją pokonywać kolejne etapy nauki?
Jak Wy to robiliście i co mi doradzicie?
Sprawa jest teoretycznie prosta, ale jak uczy mnie praktyka, podejścia do problemu są bardzo różne.