Autor Wątek: Wydajność DCS: A-10C na naszych komputerach  (Przeczytany 44058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wydajność DCS: A-10C na naszych komputerach
« dnia: Marzec 01, 2011, 19:12:36 »
witam,

Czy mając procesor E2180 i grafe 8800GS z 320 RAM jest sens wydawać kase czy poczekać na upgrade  kompa pod  koniec roku?

pzdr

empeck

• Gość
Odp: Wydajność DCS: A-10C na naszych komputerach
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2011, 19:22:23 »
Ja mam E6400@2,13GHz, 8800GTS 640MB i 4GB ramu, chodzi wyraźnie gorzej od Black Sharka, czy pierwszego FC. Zagłębię się w niego dopiero jak wymienię procesor.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2011, 20:21:23 »
witam,

Czy mając procesor E2180 i grafe 8800GS z 320 RAM jest sens wydawać kase czy poczekać na upgrade  kompa pod  koniec roku?

pzdr
Niestety lepiej poczekać:

Minimal system requirements
Operating system: 64-bit Windows XP, Vista, and 7
Processor: CPU: Core 2 Duo E6600 or AMD Phenom X3 8750 or better
Memory: 4GB
Hard disk space: 7 GB
Video: Shader 3.0 or better; 512MB NVIDIA GeForce 8600GT DirectX 9.0c or better
Sound: DirectX 9.0c-compatible
DirectX®: 9.0C
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2011, 21:42:58 »
Podkręcić sobie tego E2180 do 3GHz i w ten sposób się uzyska E6600. 8800GS też łapie się na minimalne wymagania (no trochę pamięci mało ma). Wtedy poczekać do premiery, zobaczyć jak działa i wtedy dopiero myśleć o dokupieniu gratów.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2011, 21:46:59 »
Ej, premiera już była  :021:
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2011, 22:32:33 »
Helou! :D

13WELT YouTube Channel

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2011, 01:17:26 »
Hehehe.

PS. Z wydaniem A-10C doszło do uaktualnienia niektórych ILSów, oznacza to, to, że te z BET jeśli je zapisywaliśmy mogą nie działać. Proponuję zawsze sprawdzić sobie w CDU przed wystukaniem.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline some1

• Global Moderator
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2011, 07:48:47 »
W manualu jest tabelka na 1 stronę ze wszystkimi lotniskami, można sobie wydrukować.

Mówisz że to można sprawdzić w CDU? :D
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2011, 07:52:48 »
Ej, premiera już była  :021:

Prawda pozajączkowało mi się :).
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline iq85

• APAsq
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2011, 08:36:26 »
Chwilę nie zaglądałem na forum, a tu już po premierze A-10. :D Miałem lekki zastój z symulatorami i powoli przymierzam się do zakupu, ale może jeszcze poczekam do kwietnia, bo w tym miesiącu nie zdążyłbym nawet odpalić.
Mam pytanie o obciążenie proca. Ktoś jest w stanie powiedzieć na ile to ustrojstwo korzysta z 4 jajek? Czy na dwujajowcach chodzi zauważalnie wolniej? GPU mnie za bardzo nie interesuje, mój HD4850 musi jeszcze na jakiś czas wystarczyć, ale zastanawiam się czy AthlonII x2@3,5GHz da radę. Domyślam się, że jak odpalę FreeTracka w tle to będzie słabo.
Możecie się pochwalić swoimi konfiguracjami sprzętu i FPS'ami z A-10 final. ;)
DCS/FSX/AC/pCARS

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2011, 09:17:28 »
Możecie się pochwalić swoimi konfiguracjami sprzętu i FPS'ami z A-10 final. ;)
Nie wiem czy jest sens podawania. Gra jest wymagającą, zwłaszcza po włączeniu wszystkich systemów (spadek może być nawet z 50 fps do 35 na koniec przeprowadzonego startupa na lotnisku), kolejne odjęcie za włączenie zobrazowania na MFCD obrazu z Liteninga oraz Maverica. Tak naprawdę należałoby wybrać dokładnie tę samą misję (polecam Sunset Sierra EN) jako test. DCS jest chętny na nasz procesor ale i nowe fjuczersy powodują, że jednak karta też powinna być z wyższej półki i to wcale nie gwarantuje, że będzie super płynnie na poziomie high/medium. Oczywiście chodzi lepiej niż ostatnia z BET o jakieś kilkanaście procent. Procek, jak to z LO to podstawa tutaj. Sim jest żarłoczny. Jestem w miarę zadowolony z działania u siebie, spadek min to 25 fps, a już po oderwaniu przważnie poziom od 40 więcej i okolice 50 (z blokadą fps). Szybki przelot nad ziemią i miastem to 35-37, ale przy startupie np. Batumi (33) i wspomnianej misji jest te min.25fps właśnie.
Ustawienia:

są włączone też
HDR, TSSAA i MSAA z poziomu gry
synchronizacja pionowa ale wymuszona przez sterowniki
dodatkowo wygładzanie morfologiczne

Mówisz że to można sprawdzić w CDU?
Zgadza się, dane lotnisk masz zapisane w CDU, zatem bez niepotrzebnego wydruku możesz posprawdzać to sobie z poziomu kokpitu A-10C na wyświetlaczu CDU, lewy panel, lub CDU na MFCD.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2011, 12:42:38 »
W manualu jest tabelka na 1 stronę ze wszystkimi lotniskami, można sobie wydrukować.

Mówisz że to można sprawdzić w CDU? :D
Tak :) okrągły guzik "FUNC", potem "2" na UFC, później "DIVERT" na CDU i na końcu klikasz odpowiednią nazwę lotniska też na CDU (np. "KUTAISI").

13WELT YouTube Channel

Offline zartekB

• 13 WELT
  • *
Problemy z wydajnością sprętu w DCS A-10
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2011, 23:20:48 »
Witajcie
Potrzebuję waszej rady. Mam taki zestaw:
Dual Core 2,6
GF 9800GT
4GB RAM
Win7/64
Wydawało mi się, że jest całkiem sprawny ale niestety kampania w DCS A-10 wyleczyła mnie z samozadowolenia. Musiałem poustawiać wszystkie parametry na najniższych wartościach ale mimo to gdy kołuję po ziemi w deszczu zaczyna się "skokami naprzód". W powietrzu nie jest źle ale jak tylko zmieniam ustawienia na średnie to jest du... duży opór jest ;)
Powiedzcie, czy np dodanie kolejnych 2GB RAM'u pomoże? A może powinienem pomyśleć o zmianie karty graficznej (podobno stworzonej do gier...). Może macie jakieś pomysły?
"Spadochroniarz musi być na tyle mądry żeby zrozumieć zasadę działania spadochronu. I na tyle głupi żeby ją wypróbować..."

Offline zartekB

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2011, 12:56:42 »
Może chociaż ktoś podpowie czy warto wymienić RAM z obecnego DDR2 4GB 450MHz na np DDR3 1333MHz i czy da się to zrobić na płycie EP43-UD3L?
"Spadochroniarz musi być na tyle mądry żeby zrozumieć zasadę działania spadochronu. I na tyle głupi żeby ją wypróbować..."

Offline Mekki

• Global Moderator
  • Tępy Ch**:)
    • 13 WELT
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2011, 13:21:25 »
Ta płyta obsługuje tylko DDR2. Zmień te swoje na jakieś w wersji 1066MHz, a proca albo kręć albo kup sobie jakiegoś quada(i też go podkręć :021:) to spokojnie będziesz mógł pograć na medium/high. Następny zakup to karta graficzna, ale to możesz sobie odłożyć w czasie.
A w jaki sposób Ty jesteś upośledzony?

Kanał youtube 13WELT