Autor Wątek: Hog i tankowanie w locie  (Przeczytany 20133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yossarian

• 13 WELT
  • *
Odp: Hog i tankowanie w locie
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 16, 2011, 11:15:26 »
No na przyrządy to raczej nie patrzę. Trochę błędnie napisałem VVI... Patrzę na to co mam na HUD'zie, czyli na prędkość i na FPM  :002: No i tak jak napisałeś na kolorki booma.
A co do pedałów Saiteka, to czemu tak na nie narzekasz? Ja też je mam. Co prawda przy tankowaniu ich nie używam (jeszcze) bo muszę je dobrze wykalibrować, ustawić deadzone i zredukować ich czułość. I myślę, że powinno być OK...

Falcon 4 BMS, DCS: Ka-50, A-10C, LOFC2, FSX, TrackIR3 Pro+vector, Thrustmaster Hotas Warthog, Saitek Rudder, Windows 7 64b, 8GB RAM, i7 2600K, GTX580 SOC

Offline Mekki

• Global Moderator
  • Tępy Ch**:)
    • 13 WELT
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 16, 2011, 11:21:39 »
Na HUD też nie patrz. Twoim punktem odniesienia ma być cysterna i tyle. Jak to ogarniesz nie będziesz miał problemu nawet jakby tanker zaczął kręcić akrobację.
A w jaki sposób Ty jesteś upośledzony?

Kanał youtube 13WELT

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 16, 2011, 20:23:55 »
Z tym sterowaniem w ostatniej fazie tylko jedną przepustnicą też doszedłem. Miałem nawet to napisać. Jest to jakieś rozwiązanie i dość precyzyjnie można pokierować wtedy ciągiem. Jak sterowałem dwiema to było podobnie jak u Ciebie.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 16, 2011, 22:15:57 »
Miałem tu wkleić jakiś obrazek z facepalmem ale nie chce mi się szukać. :118:
Na cholerę się patrzysz na przyrządy przy tankowaniu? Twoim jedynym zmartwieniem ma być stabilne trzymanie pozycji za krową. W tym celu możesz sobie patrzeć na przykład na ogon. Gdy zaczniesz tankowanie Joyem regulujesz swoją pozycję góra dół. Lewo, prawo najlepiej byłoby poprawiać nogami, ale do tego potrzeba czegoś lepszego niż mój srajtekowy orczyk. Czemu pedałami? Bo pochylając mosolot łatwo go rozbujać, a drobną korektę wykonasz lekkim ślizgiem. Jak już lecisz stabilnie jak skała za cysterną warto by nie urwać bomu. Kolorki na bomie regulujesz przepustnicami. Delikatnie i przewidując bo suszarki mają sporą bezwładność. Tyle teorii. W praktyce pierwsze tankowanie jednorazowe wyszło mi koło 20 próby. Teraz jak lecę pusty wychodzi mi praktycznie za każdym razem, gdy lecę obładowany(szczególnie krzywo) czasem trzeba tankować na dwa razy. :021:
Dobry post :D Tak "lajtowo" a rzeczowo napisany. Przy lotach w formacjach instruktorzy mówią "walk on throttle" ("spaceruj po gazie") - lekko dodajesz, lekko ujmujesz gazu bardzo małymi korektami i tak w kółko. Odczujesz wrażenie jakbyś przyciągał się na linie. Ale czy przy tankowaniu zda to egzamin?
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

Offline Mekki

• Global Moderator
  • Tępy Ch**:)
    • 13 WELT
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 16, 2011, 22:47:22 »
No ja tam cały czas wachluję gazem. To znaczy delikatne korekty robię. :118:
A w jaki sposób Ty jesteś upośledzony?

Kanał youtube 13WELT

« Odpowiedź #35 dnia: Maj 09, 2011, 20:44:16 »
Tankowanie w powietrzu toż to jakaś masakra jest. Dziś spróbowałem pierwszy raz na misji Yoya ze trzy podejścia i byłem spocony jak surykotka. W tych trzech podejściach może raz hapłem dzidę na 2 sekundy, ale póżniej wyrżnąłem w cysternę. Jak to będzie wyglądać przy silnym wietrze i w pełnym rysztunku, boję się myśleć. To trzeba chyba tak ze sto razy zrobić, żeby to opanować, bo narazie to jest bardzo trudne. 

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 10, 2011, 21:08:21 »
Właśnie, chyba tankowanie to najtrudniejsza rzecz w tym DCS :D.

www.yoyosims.pl

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 10, 2011, 22:33:05 »
Na razie, bo w przyszłości miejmy nadzieję podobnych problemów przysporzy silny porywisty wiatr podczas lądowania na bujającym na falach pokładzie lotniskowca :D.

13WELT YouTube Channel

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 10, 2011, 22:40:12 »
Na razie, bo w przyszłości miejmy nadzieję podobnych problemów przysporzy silny porywisty wiatr podczas lądowania na bujającym na falach pokładzie lotniskowca :D.
No właśnie, coś Twitter zamarł i dopiero dziś pierwszy update od dłuższego czasu o powrocie z wakacji ;).

www.yoyosims.pl

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 09, 2011, 20:52:57 »
Może się przyda komuś ten rysunek...

13WELT YouTube Channel

Troghv

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 09, 2011, 22:05:00 »
Ooo...dobra rzecz! Co prawda nie mam z tym problemów, aczkolwiek jakby była opcja "Postaw Piwko" na pewno byś ode mnie dostał. :001:

« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 13, 2011, 15:18:43 »
Wstyd przyznać, ale olałem temat, bo nie mam cierpliwości do tego zadania. Posiadam Thrumastera Flight Hotas X i pedały od kierownicy Saiteka ( nadają się rewelacyjnie, powaga ), strefe martwą ustawiłem na dziesięć we wszystkich osiach, a tu rzuca przecież maszyną ( landarą ), że mnie ręce już bolą. Zrobiłem takich prób może z pietnaście i nie daję rady. Ma ktoś  może jakiś sposób na to żeby się tego nauczyć, czy mam tak latać aż się uda? Bo jak narazie to w czarno-czarnych kolorach to widzę.

Offline zartekB

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 14, 2011, 09:34:24 »
A ustawiłeś curvature osi? Ja ustawiłem Dead Zone na 10 jak Ty a Curvature na 50. I teraz niewielkie ruchy na sterach to naprawdę niewielkie ruchy. Oczywiście każdy musi znaleźć swój "złoty środek" :)
"Spadochroniarz musi być na tyle mądry żeby zrozumieć zasadę działania spadochronu. I na tyle głupi żeby ją wypróbować..."

« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 14, 2011, 14:34:03 »
Faktycznie jest lepiej, ponieważ curvature miałem ustawione na 25, lecz i tak przysparza mi to wiele kłopotu.

P.S.
Schmeisser! Jawohl!

Offline zartekB

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 15, 2011, 13:37:56 »
Cóż... reszta to tylko krew, pot i łzy jak powiedział pewien gruby facet z cygarem :)
Albo inny cytat "practice all day, every day" :D
czyli trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć...
"Spadochroniarz musi być na tyle mądry żeby zrozumieć zasadę działania spadochronu. I na tyle głupi żeby ją wypróbować..."