Autor Wątek: Hog i tankowanie w locie  (Przeczytany 22213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pipok1973

• *
  • Out of Order
Odp: Hog i tankowanie w locie
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 16, 2011, 11:19:02 »
Jest jeszcze jeden dość przydatny trick polegający na częściowym otwarciu hamulców aerodynamicznych. dzięki temu zmniejsza się wrażliwość samolotu na przepustnicę, a co za tym idzie, większe zmiany ustawienia przepustnicy dają relatywnie bardziej dyskretne zmiany ciągu.
Działa to trochę jak PAC-1 dla działka.
Natural Born Kamikaze

« Odpowiedź #46 dnia: Luty 22, 2016, 09:50:22 »
Właśnie sam trym nie załatwia tutaj sprawy, trzeba pobawić się krzywymi.
Jak ktoś chce moja misja treningowa, może komuś się uda.

Kontakt z tankowcem (wywołanie Shell) na częstotliwości 150
TACAN 39Y

MISJA : http://www.megaupload.com/?d=YPPEM8FI
samolot w konfiguracji lekkiej

Wiem, że temat stary ale masz jeszcze gdzieś tą misję, Link nie działa ?    Ostatnio doleciałem do cysterny, ta zaś ciągle leciała po okręgu. Czy po prośbie o tankowanie nie powinna ustabilizować lotu na prosty ?

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 22, 2016, 10:20:29 »
Nie. Tankowanie w RL też często odbywa się w zakręcie.

https://www.youtube.com/watch?v=zVLpPDov4kQ
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #48 dnia: Październik 26, 2016, 14:02:13 »
Panowie, chcę ustawić sobie takowiec w misji, oczywiście to nie problem. Problemem jest to, że ustawiam mu trasę przelotu, jak tylko dolatuję do niego z zamiarem tankowania, ten zamiast lecieć prosto po swojej trasie, zaczyna lecieć po okręgu. Jak zrobić misję by tankowiec leciał po prostej ? Nie umiem jeszcze  tankować na prostej, co dopiero po okręgu.  Czy jest ważne na jakiejwysokości znajduje się tankowiec ?

« Odpowiedź #49 dnia: Październik 27, 2016, 22:15:47 »
Pytanie jak w edytorze ustawiasz sobie tankowiec. Ja robiłem to tak że tankowiec lata między dwoma wybranymi waypiontami po prostej:
- ustawiam waypointy
- wybieram między którymi waypointami ma latać. Przykładowo między WP1 a WP2
-dla dla WP1 dodaję  w okienku advanced waypoint action->perform task->orbit->pattern type ustawiam na "Race-Track"
 Przy tych ustawieniach tankowiec grzecznie lata po prostej od WP1 do WP2, zawraca do WP1 i tak w kółko.
 Nie miałem sytuacji żeby zaczął skręcać niespodziewanie, jedynie gdy zawraca po osiągnięciu wypointu.
Może spróbuj tak sobie ustawić i zobaczysz czy tankowiec się dobrze zachowuje.