Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (IL-2: CloD)  (Przeczytany 74815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline some1

• Global Moderator
Pomoc dla początkujących (IL-2: CloD)
« dnia: Kwiecień 02, 2011, 22:27:26 »
Wzorem pozostałych działów, wątek poświęcony na proste i krótkie pytania, na które spodziewamy się uzyskać prostą i krótką odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2011, 08:56:19 wysłana przez KosiMazaki »
"It's not a Bug! It's an undocumented feature!"

Odp: Pomoc dla początkujących (Il-2: CoD)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2011, 20:04:23 »
Pytanie dotyczy kokpitu klikanego i właściwie każdego samolotu (pomijając Bf-109 i spita). Gdzie jest dźwignia odpowiadająca za ustawienie chłodnicy silnika? Znalazłem tą od chłodnicy oleju (oprócz Ju88), ale tej od silnika nie mogę.

Oraz jeszcze pytanie związane z Bf109, zapewne coś robię źle. W walce np. Spit vs Bf po ostrym skręcie w Bf109 chciałbym szybko nabrać prędkości, jakoś ciężko mi to idzie, cały czas oscyluję w granicach 200- 250 km/h, a w walce takie coś jest delikatnie mówiąc zgubne. Co należałoby przestawić by silnik dostał mocy? W locie swobodnym poziomym jest ok, prędkość w granicach 300 - 350 km/h, ale nie w walce. Dodam, że skok śmigła jest ustawiony maksymalnie, podobnie jak z przepustnicą.
Może i banalne pytania, jednak jakoś nie mogłem tego znaleźć w grze :) .
Pozdrawiam.

« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2011, 11:34:02 »
Czy wam też nie działają komendy wydawane przez radio? Naciskam TAB wybieram odpowiednią komendę czy pytanie np o kurs do bazy i nic, ani nie słychać głosu ani nie wyświetla się w okienku gdzie wyświetlają się wszystkie komunikaty radiowe.

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2011, 12:22:38 »
Nie martw się tym, nie tylko ty tak masz.
Pozdrawiam.

« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2011, 22:11:19 »
Witam. Mam mały problem. Przekroczyłem liczbę aktywacji (instalowanie na różnych zestawach w celu sprawdzenia wydajności) i mam kłopot z tym, że jak wpisuję nr seryjny dołączony do płytki to wywala komunikat że jest błędny. Co za cholera, z kim w takim razie się kontaktować i jak?

Offline demasoni

• *
  • Kill'em all, let's God sort'em out!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2011, 08:54:51 »
Witam. Mam mały problem. Przekroczyłem liczbę aktywacji (instalowanie na różnych zestawach w celu sprawdzenia wydajności) i mam kłopot z tym, że jak wpisuję nr seryjny dołączony do płytki to wywala komunikat że jest błędny. Co za cholera, z kim w takim razie się kontaktować i jak?

Możesz spróbować skontaktować się z pomocą techniczną, jednak czytałem że kolejna aktywacja po zużyciu tych 3 na początku będzie możliwa dopiero po 6 miesiącach.

« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2011, 09:58:34 »
Nie wiem ile MB poprawek już wyszło do CoDa i zastanawiam się, czy tak jak inne gry pod STEAM, będę mógł po prostu dodać klucz i ściągnąć najnowszą wersję, zamiast instalować z płyty i ciągnąc poprawki. Czy nadal odradzacie instalowanie gry w wersji PL?

Online rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2011, 10:00:28 »
Raczej odradzam i zarazem pytam czy da się język zmienić beż reinstalacji? Wystarczy w configu zmienić język?
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

Offline lucas

• *
  • RoF, FSX
    • 1.PUŁK LOTNICZY
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2011, 10:15:50 »
Raczej tak. Ja ustawiłem angielski w panelu gry w Steam - tam gdzie mamy listę zainstalowanych gier.

"Skrzydlata husaria współczesna, lotnictwo polskie, czuwa w powietrzu. Warkot motoru chroni każdą piędź polskiej ziemi." - Kronika PAT, maj 1939.

« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2011, 10:49:11 »
Możesz spróbować skontaktować się z pomocą techniczną, jednak czytałem że kolejna aktywacja po zużyciu tych 3 na początku będzie możliwa dopiero po 6 miesiącach.
A skąd masz takie informacje, ja dowiedziałem się o jednym miesiącu. Można też skontaktować się z customer service (support@solidshield.com), tylko czy odpowiedzą. 6 miesięcy to jakiś absurd.

Online rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2011, 10:53:53 »
Nawet gdyby to powołałbym się na niespełnienia wymogów technicznych gry (minimalna konfiguracja do prawidłowego działania gry) co spowodowało trzykrotną zmianę konfiguracji komputera - zakup i montaż coraz lepszej karty graficznej -  i postraszył chęcią zwrotu gry. Podejrzewam że takich problemów mają sporo. Jeżeli nie, to chyba nadal masz prawo do zwrotu gry w sklepie. Zwróć i kup sobie nową :) (masz płytkę to rozumiem że kupiłeś w sklepie)
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

Offline noe

• PAT
  • *
  • War Thunder
    • BILT POLSKA
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2011, 20:42:54 »

Zaraz, zaraz chcecie mi powiedzieć że mogę max 3 razy zainstalować grę? Ja już 2 razy instalowałem wprawdzie na 2 różnych kompach ale pewnie to nie ma znaczenia?
Strona wsparcia UBI PL nie dziabie nie można się zarejestrować więc tam tego pytania nie mogę zadać.
Ile razy mogę to zainstalować?
I gdzie odblokować kolejne instalki? Ja nie mam zamiaru czekać 6 miechów (jak mnie w...k to polecę na nosteam i tyle)
Przy tak kiepskiej optymalizacji gry muszę instalować kilka razy choćby dla testów na różnych kompach.

Offline noe

• PAT
  • *
  • War Thunder
    • BILT POLSKA
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2011, 21:04:43 »
Sorry ale edycja posta odleciała (może warto to trochę zwiększyć...?)

Już wiem wszystko!!
Są 3 aktywacje na 3 różnych konfiguracjach sprzętowych!!! Jeśli instalujecie to na swoim kompie to możecie robić bez ograniczeń.
Jeśli potrzebujecie instalować na 3 różnych kompach to po wykorzystaniu wszystkich 3 trzeba czekać miesiąc i jedna się samoczynnie odnowi lub napisać do wsparcia support@solidshield.com z prośbą odnowienia. Po 3 miesiącach macie znów 3 aktywacje. Tak to rozumiem.

Źródło:
http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/8071032709/m/5481075919

Jeśli coś pomieszałem to poprawcie.

« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2011, 02:08:25 »
Tym razem pytanie związane z pociskami jakie można zapakować do samolotu.
Chodzi mi o pociski smugowe dla brytyjskich myśliwców. Załadowałem same smugowe do samolotu (chyba 8 pozycji z każdego smugowego dla jednego karabinu). Po wybraniu zapisanego profilu odpaliłem szybką misję i żadnych smugowych nie mam. Chociaż żeby się żarzyły by widzieć gdzie lecą, a tu dosłownie nic. Chyba tylko jest kilka jaśniejszych tuż przed końcem amunicji.
Przydałoby się widzieć gdzie lecą kulki tak jak jest to w niemieckich maszynach.

Do jednej broni można podać kilka rodzajów pocisków, lista jeden pod drugim.  Np.:
1. Pocisk przeciw pancerny
2. Pocisk zapalający
3. Pocisk przeciw pancerny

Czy taka jedna pozycja odpowiada jakiemuś większemu zapasowi amunicji, czy tylko pociskowi jaki zostanie wystrzelony, a po dotarciu do pozycji nr 3 następuje zapętlenie?
Pozdrawiam.

« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 07, 2011, 12:10:08 »
Witam Kolegów,
Miałbym kilka pytań dotyczących gry:
1. Czy to normalne że używając Fiata G50 wszystkie wskaźniki są tylko w formie obrazków (tzn. samolot reaguje ale w/w stoją w miejscu - nie działają - pokazują zero). To samo dotyczy wszystkich manetek, przełączników, nawet drążka sterowego w tym samolocie?
2. Czy hamulce kół działają tylko używając klawisza B ;w opcjach jest możliwość ustawienia sobie oddzielnie hamulca koła lewego i prawego, niestety w samej grze to nie działa a przyznam że w czasie kołowania byłoby bardzo pomocne. To samo dotyczy blokady kółka ogonowego. (sprawdzałem na Hurricane i Spitfire)
3. Zauważyłem ciekawe zjawisko: zmapowałem sobie klawisze [] (jako sterowanie mieszanką) i niby wszystko jest ok. ale przy ich użyciu włącza mi się przy okazji kompresja czasu (mieszanka też się zmienia), jak to wyłączyć i ograniczyć działąnie tych klawiszy do samej mieszanki(czy co tam sobie zamapuję)? (Hurricane, Spitfire , Bf 109)
4. I z troszkę innej beczki: Opisany powyżej sposób działania tzw. śmigła stałoobrotowego dotyczy jak rozumiem gry (bo w życiu to troszkę inaczej wygląda) dlaczego twórcy wymyślili coś takiego, czy ktoś zna motywy???

z góry dziękuję za odpowiedzi

piotru

p.s.

wydaje mi się że gdyby wydawcy poinformowali że gra działa co najmniej problematycznie na dx9 (czyli win xp) to pewnie sprzedaż strasznie by nie spadła a było by to w dobrym tonie