Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (IL-2: CloD)  (Przeczytany 74848 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
Odp: Pomoc dla początkujących (Il-2: CoD)
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 07, 2011, 12:32:48 »
1. Czy to normalne że używając Fiata G50 wszystkie wskaźniki są tylko w formie obrazków (tzn. samolot reaguje ale w/w stoją w miejscu - nie działają - pokazują zero). To samo dotyczy wszystkich manetek, przełączników, nawet drążka sterowego w tym samolocie?

To błąd gry, może dzisiejszy patch to naprawi

2. i 3. (....)
ja po pierwsze zmieniłem wersję na angielską, po drugie wyczyściłem wszystkie pola ustawień i mapowałem tylko to co potrzębuję, hamulce u mnie działają ok. po prostu klawisz B po wciśniećiu działa permanetnie, a nie na czas wciśnięcia. Niestety żmudna to praca czyszczenie i ustawianie wszystkiego, ale eliminuje podwójnie działające klawisze, niestety to GUI jest strasznie skopane.

pkt 4 może ktoś bardziej obeznany skomentuje.
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 07, 2011, 12:39:58 »
po drugie wyczyściłem wszystkie pola ustawień i mapowałem tylko to co potrzębuję

Ja tak robię zawsze, rzadko mnie to zawodzi - a właściwie to tylko raz, ostatnio, w ROF-ie, długo nie mogłem znaleźć co zamapować, alby ruszać karabinem strzelca pokładowego...
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 07, 2011, 16:07:35 »
Pytałem wcześniej o konfiguracje pocisków jaką można sobie ustawić. Ktoś ma może jakiś pomysł jak to wygląda? (Patrzeć wcześniejsza wiadomość).
Zależałoby mi na odpowiedzi w tej kwestii.
Pozdrawiam.

Online Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 07, 2011, 16:42:31 »
Niestety wygląda na to, że musisz torować tą drogę sam, gra jest zbyt nowa i niewielu z nas może w CoDzie latać dość płynnie by cokolwiek testować i sprawdzać, oprócz prób odpowiedzi na pytania "co do &%%#^# zawala tak silnik tej gry?"

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

Offline Misiek

• JG300
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 07, 2011, 18:43:23 »
pytanko - dlaczego spicie Ia przy wylaczonym zarzadzaniu silnikiem w momencie startu mam ok 2600 obrotow a ok 40 sek po wystartowaniu spadaja do 2000 ? Samolot jakby traci moc mimo przepustnicy na 110%

Offline Minamir

• 16th VTFS
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 07, 2011, 19:51:52 »
Ja się nie znam i gry jeszcze nie mam (powinna dojść jutro) ale pewnie przy włączonym zarządzaniu silnikiem, skok śmigą jest kontrolowany automatycznie. Z tego co zrozumiałem z filmików o Spicie od A2A do FSX, pierwszy Spitifre miał tylko 2 ustawiania skoku - do startu/wznoszenia i łagodniejszy dla silnika "tryb" przelotowy.

« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 07, 2011, 21:36:19 »
W jednym z filmików A2A były omówione trzy odmiany śmigieł montowane na Spit Ia i IIa:
- drewniane o stałym skoku,
- metalowe o zmiennym skoku (tutaj są te dwa ustawienia),
- metalowe o stałej prędkości obrotowej, w której automat ustawia skok tak, żeby utrzymać stałe obroty.

http://www.youtube.com/watch?v=psYL7thQj6M
Taaaa...
Z87-G43, 4670K, 4x4GB dual, GTX970, W7 64bit

Offline Misiek

• JG300
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 07, 2011, 21:38:08 »
Przy Hurricanie i Spicie II tego problemu nie ma. Silnik jest na auto wiec tym bardziej nie kumam czy to bug czy po prostu tak faktycznie one mialy? W koncu w locie poziomym wyciagaly ok 380 kmh i w milach sie zgadza - ale dlaczego tylko 2 tys. obrotow skoro skoro na zegarze jest miejsca na jakies 3,5 tys?

[admin]Zdania rozpoczynamy z wielkiej litery. Mazak.[/admin]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 07:20:44 wysłana przez KosiMazaki »

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 08, 2011, 21:28:27 »
Z jakiegoś nie znanego powodu misje zaczęły mi ładować się chyba nawet dziesięciokrotnie dłużej. Nie wiem dlaczego, ktoś ma jakis pomysł. Po przeinstalowaniu jest to samo.
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

Offline JG300_Hauptmann Kuba

• JG300
  • *
  • Jagdflieger
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 08, 2011, 21:42:37 »
To pewnie te poprawki w nowym puczu. :002:

Pytanie : czy da się jakoś ograniczyć liczbę linii czat'u AI ? Jak zaczyna się bitwa to wyskakuje ich strasznie dużo.  A może da się wyłączyć?

Offline Sorbifer

• *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 08, 2011, 22:06:09 »
Nieprawdopodobne! Coraz więcej osób zaczyna się zajmować innymi rzeczami, niż freeze i niskie FPS'y... A widział ktoś coś takiego?
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 08, 2011, 22:55:59 »
Widziałem :D  Było chyba na 18ej (?) stronie pewnego wątku na forum C1 :D

Pewnie pilot wyszedł z założenia, że prędzej mu drzewo wyrośnie niż będzie mógł latać na Londynem. :D :D
Pozdrawiam.

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 08, 2011, 23:16:43 »
To pewnie te poprawki w nowym puczu. :002:

Nie, było już wcześniej, prawidłowość jest taka: misja stockowa jest ok., jak ustawię po swojemu rózne rzeczy, ładuje sie z 10 min.

« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 08, 2011, 23:47:32 »
Pytanie : czy da się jakoś ograniczyć liczbę linii czat'u AI ? Jak zaczyna się bitwa to wyskakuje ich strasznie dużo.  A może da się wyłączyć?

Kombinuję z opcją: "NoSubTitles=1" ze conf.ini z IL2 1946. Wkleiłem ją na końcu niemal wszędzie. Wniosek, gra nie zna tego parametru, napisy cały czas pozostały włączone.
Trzeba poszukać gdzieś indziej. Również jest taka ewentualność, że nie można w tej grze wyłączyć napisów.
Pozdrawiam.

Offline JG300_Hauptmann Kuba

• JG300
  • *
  • Jagdflieger
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 08, 2011, 23:50:09 »
Widziałem :D  Było chyba na 18ej (?) stronie pewnego wątku na forum C1 :D

Pewnie pilot wyszedł z założenia, że prędzej mu drzewo wyrośnie niż będzie mógł latać na Londynem. :D :D
Oj tam oj tam :

Da się tak lecieć bez problemu. Mam tracka jakby co. :D:D:D:D