Autor Wątek: Pomoc dla początkujących (IL-2: CloD)  (Przeczytany 80459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pomoc dla początkujących (IL-2: CloD)
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 25, 2016, 12:53:46 »
Dzięki za obszerne wyjaśnienie. Latam na Ravecore Javelin. Musi coś być nie tak z tym kołem ogonowym bo jak mi tyłek poderwie podczas startów to lekko ściąga w lewo i delikatne korekty statecznikiem pionowym wystarczą by stabilnie wystartować. Przeważnie każde lądowanie kończy się wirażem ogona w momencie gdy koło ogonowe dotknie ziemi.
A możecie mi powiedzieć jak ustawić free fly w BF109? Wchodząc do Training przy wyborze free fly, wchodzę do Player Plane, wybieram sobie BF'a a mimo to ciągle pojawiam się w Hurricane...

« Odpowiedź #331 dnia: Październik 25, 2016, 17:34:14 »
Kółka się nie czepiaj, bo jak wspomniałem nie jest ani nastawne ani blokowane, więc samo z siebie nie może mieć wpływu na nic. W czasie poderwania tyłka ściagnąć w lewo owszem powinno, bo taki kierunek wynika z faktu działania prawoobrotowego śmigła jako dużego żyroskopu. Dotyczy to każdego smolotu z tak obracającym się śmigłem, bez względu na to, czy ma koła, pływaki, łyżwy, racice czy cokolwiek ;). Zastanawiający jest natomiast Twój opis zachowania przy lądowaniu, ale bez obejrzenia jakiegoś nagranego replaya, ciężko wyrokować, czy to problem ustawień dżoja (całkiem niezłego jak na klasę "wejściową"), czy jednak problem umiejętności pilotażowych.

Do polatania sobie czymkolwiek na szybko można albo zaprząc edytor misji (klawiszologia taka sama jak w starym Iłku, jeśli miałeś z nim doświadczenie), albo jeszcze szybciej - nie wybieraj Training, tylko którąś z Quick Mission - tam samolot można zmienić na pewno, tak jak próbowałeś poprzednio. Miej jednak na uwadze, ze z racji wąskiego podwozia, 109-tką będzie się startować i lądować jeszcze trudniej, niż poczciwym Hurricanem.

« Odpowiedź #332 dnia: Październik 26, 2016, 10:19:50 »
dzięki Art-J za wyjaśnienie. Dzieki Twojej pomocy doszedłem już o co chodzi z tymi "manewrami" ogona i w czym był problem.
Teraz wszystko jest ok i samolotem steruje mi się tak jak trzeba na ziemi :) Problem okazał się banalny wynikający z braku wiedzy  :o.
Faktycznie nie ma blokowania kółka ogonowego co powinno być. W instrukcji BF'a jest napisane, że po kołowaniu na początek pasa startowego należy zablokować koło ogonowe.
Natomiast by poprawnie manewrować samolotem na ziemi należy na podwyższonych stałych obrotach używając hamulca. Podwyższone obroty powodują przepływ większego strumienia przez lotkę kierunku co ułatwia sterowanie ogonem, natomiast gdy za szybko zaczynamy manewrować wystarczy przyhamować samolot. Wydaje mi się że miałem ten sam problem co kolega @macsurf.

Kolejne pytanie co do dżoja. Czułość mam ustawioną na minimum. Jak wychylam drążek np: max w prawo to pokrywa się to z drążkiem w symulacji.
Czy mimo to podczas celowania delikatne ruchy drążka powodują dużą czułość samolotu? Czy wy też tak macie, czy mam źle dżoj ustawiony w systemie?
Wiem, że wszystko wymaga pracy, praktyki i wprawy, ale mam trudność z zestrzeleniem samolotu lecącego prosto  :o bo celownik lata jak leciutko wychyle drążek. Oglądając filmy na YT to większość pilotów bardzo płynnie celuje...

Offline leszek660

• *
  • " Na mój skromny jedyny sposób " L.G.Buchheim
« Odpowiedź #333 dnia: Październik 26, 2016, 18:37:17 »

Kolejne pytanie co do dżoja. Czułość mam ustawioną na minimum. Jak wychylam drążek np: max w prawo to pokrywa się to z drążkiem w symulacji.
Czy mimo to podczas celowania delikatne ruchy drążka powodują dużą czułość samolotu? Czy wy też tak macie, czy mam źle dżoj ustawiony w systemie?
Wiem, że wszystko wymaga pracy, praktyki i wprawy, ale mam trudność z zestrzeleniem samolotu lecącego prosto  :o bo celownik lata jak leciutko wychyle drążek. Oglądając filmy na YT to większość pilotów bardzo płynnie celuje...

W tym przypadku przydaje się ruder.
IL2 1.2, IŁ1946, LC/FC 1.12, MS 2004 / X, ił2 CoD,
DCS, RoF, BoS, HL - EKG_leszek .

« Odpowiedź #334 dnia: Październik 27, 2016, 20:23:35 »
Niestety CloD z jakichś przyczyn ma mniejsze możliwości ustawiania/"tjuningowania" osi niż jego sławetny poprzednik. Tutaj dysponujemy tylko dwoma suwakami i koniec. Straszna to lipa i paradoks, a rozwiązania są w zasadzie dwa:

a) niektórzy czynią różne sztuki magiczne z zewnętrznym oprogramowaniem dżoja, emulatorami itp. (Ale Javelin raczej zaawansowanym softem nie grzeszy, z tego co czytałem);
b) jednak latać, latać, latać. Po jakimś czasie człowiek nabiera wprawy w mniejszych i płynniejszy wychyleniach - może teraz tylko Ci się wydaje, że wychylasz "leciutko" ;). I tak dobrze, że masz dżoja z niezbyt sztywną sprężyną, bo w moim niemodowanym Warthogu z tą precyzją jest pewnie jeszcze gorzej. No i jeśli celujesz w coś, co leci prosto, to zawsze warto spróbować dobrze wytrymować samolot pod tą prędkość - wtedy dżoj operujący blisko punktu zerowego będzie nieco lżejszy i precyzyjniejszy (tym bardziej jeśli ustawiłeś czułość na minimum, zamieniając tym samym odpowiedź steru na dżoja z liniowej na paraboliczną). W "realu" trymuje się każdy statek powietrzny dużo i często (no, przynajmniej każdy nieskomputeryzowany), w symulatorach też warto to robić z przyczyn powyższych.

c) opcjonalne - najbardziej konkretne rozwiązanie problemu to przedłużenie dżoja choćby o kilkanaście cm (a najlepiej do rozmiaru "prawdziwego"), wtedy z racji zwiększonego przełożenia zbliżamy się do precyzji prawdziwych drążków w samolotach. No, ale nie każdy dżoj ma modułową budowę pozwalającą na to, a i wymaga to trochę więcej pracy i samozaparcia z organizacją przestrzenną swojego stanowiska do grania.

Offline leszek660

• *
« Odpowiedź #335 dnia: Marzec 14, 2017, 13:20:15 »
Ponieważ ostatnio przeprosiłem się z CloDem, mam pytanko. Kiedyś na forum był informacja jak podmienić zdjęcie kobietki w kokpicie, za Chiny Ludowe nie wiem gdzie to się podziało. Pomożecie ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2017, 13:55:31 wysłana przez KosiMazaki »

Offline leszek660

• *
« Odpowiedź #336 dnia: Marzec 14, 2017, 16:31:23 »

Znalazłem na stronce Atag. Zdjęcie swojej; kobietki, kota, teściowej  lub psa można spreparować samemu i zainstalować jak w instrukcji.

http://theairtacticalassaultgroup.com/forum/showthread.php?t=8574

« Odpowiedź #337 dnia: Marzec 26, 2017, 17:45:10 »
Czy poleci ktoś jakąś fajną kampanię dla Państw osi, interesuje mnie głównie latanie bombowcami nad Londyn.
Kampanie mogą być darmowe jak i również płatne.
i5 6600K @ 4.4GHz, AsRock Z170 Gaming K4, CM Fortis 3, 2x8GB DDR 4 Corsair Vengeance LPX 3200MHz, Gainward Phoenix 1080 GS 8GB, XFX TS Core 550W, Crucial BX200 SSD 240GB, Crucial MX300 SSD 275GB, Seagate Barracuda 1TB, Win 10 x64 Pro

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #338 dnia: Marzec 26, 2017, 17:48:36 »
Czy poleci ktoś jakąś fajną kampanię dla Państw osi, interesuje mnie głównie latanie bombowcami nad Londyn.

http://il2forum.pl/index.php/topic,16416.0.html
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #339 dnia: Marzec 26, 2017, 21:27:06 »

A mało to tego?
http://yoyosims.pl/fighter-aces-adolf-galland-expert
http://yoyosims.pl/fighter-aces-helmut-wick-vs-j-c-dundas
Jedyna kwestia, że już nie działa support.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #340 dnia: Marzec 27, 2017, 08:45:20 »
Poczekam tylko aż oficjalnie wrzucą patche TF do kodu "kłody" na STEAMie i zaczynamy latanie.
Mam tylko cichą nadzieję, że te kampanie będą śmigały na tak spatchowanej wersji.
i5 6600K @ 4.4GHz, AsRock Z170 Gaming K4, CM Fortis 3, 2x8GB DDR 4 Corsair Vengeance LPX 3200MHz, Gainward Phoenix 1080 GS 8GB, XFX TS Core 550W, Crucial BX200 SSD 240GB, Crucial MX300 SSD 275GB, Seagate Barracuda 1TB, Win 10 x64 Pro

Offline =OPS=boski qrdl logos

• Global Moderator
    • tanksim.pl
« Odpowiedź #341 dnia: Marzec 27, 2017, 19:24:19 »
Lepiej z kampaniami płatnymi uważaj, kolega =OPS= Lipas nie mógł się kilka miesięcy temu doprosić żadnego wsparcia technicznego... nowy właściciel za nic ma sobie dobry obyczaj, a chodziło o ponowne udostępnienie przypadkowo skasowanych plików instalacyjnych. Tak więc osobiście bym poczekał na opinie czy działa, czy nie działa, wstrzymując się z zakupem.

« Odpowiedź #342 dnia: Marzec 27, 2017, 19:46:57 »
Ja chętnie pozytywnie się wypowiem o produktach Desastersoft, pod warunkiem, że mi ktoś życzliwie udostępni pliki instalacyjne :).

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #343 dnia: Marzec 28, 2017, 00:20:24 »
Pytanka, nie pamiętam, ale dało radę to ustawić.

1/ chmurki pop up'y. Pamiętam, że coś trzeba było w cfg zmienić by tak nie wyskakiwały jak Policjant z Iskrą pod drutami.

2/ dalsze tekstury na ziemi są nieco rozmyte. Tu też trzeba było dobrać odpowiednie ustawienie w opcjach z kolei.

Ps. ładne te obrazki podczas ładowania.

Poczekam tylko aż oficjalnie wrzucą patche TF do kodu "kłody" na STEAMie i zaczynamy latanie.
Mam tylko cichą nadzieję, że te kampanie będą śmigały na tak spatchowanej wersji.

Powinny działać. Te kampanie robili też ludzie z Team Fusion. Jak dla mnie to to, po co warto CoD'a mieć na dysku. Kampanie były genialne.
Jak da radę ustawić CoD'a by mnie w oczy nie kół to zainstaluję którąś i dam znać czy idą updejty (to ważne).

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #344 dnia: Marzec 28, 2017, 08:13:29 »
1/ chmurki pop up'y. .

Ad.1 tu jest odp, to trzeba zmienić http://theairtacticalassaultgroup.com/forum/showthread.php?t=6389&p=67806&viewfull=1#post67806 .

C:\Users\(your username here)\Documents\1C SoftClub\il-2 sturmovik cliffs of dover - MOD

[MOD]
ExtendCloudsDistance=yes

www.yoyosims.pl