Autor Wątek: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CloD !  (Przeczytany 39319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PL_Leo

  • Gość
Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CoD !
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2011, 09:45:54 »
Procek E7600 Core 2 Duo 3.06 GHz u mnie już podkręcony za pomocą programu RightMark CPU Clock Utility na ustawieniach "Performance on demand" na każdym rdzeniu zegar skacze do ok. 3 GHz przy napięciu 1,2875V oraz FID 11x, praca jest stabilna, do tego temperatura każdego z rdzeni nie prekracza 50 stopni C więc jest ok.
Co do wydajności to w CoD wzrasta ona ok. dwukrotnie ale i tak gra jest na granicy grywalności ze względu na niezadowalający poziom FPS (ok 15-20).
Gratulacje noe z powodu udanej instalacji Windows 7. U mnie z jakiegoś powodu tak jak pisałem się nie daje, jakiś konflikt sprzętowy...

Offline janweg

  • *
  • Świętoszek
Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CoD !
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2011, 14:26:34 »
Noe, a toś mi zabił klina. Mam XP i zaciachy na maksa. Nad Londynem slideshow w ustawieniach na low. Obciążenie procesota 60% (oba rdzenie równótko), obciążenie karty 50%!!!! Nie wiem co mam robić, posadzić Win7, czy kupić nowy zestaw? MAm C2D E8400@3,4GHz 4GB RAM nForce 650i Ultra dysk SSD 60GB i HD6850. Jeżeli rzeczywiście gra zuzywa 60% procesora i 50% kartry, to wymiana jest bez sensu. Czu u kogoś jeszcze przesiadka na Win7 znacznie poprawiła FPS?


Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CoD !
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2011, 14:46:26 »
... czy u kogoś jeszcze przesiadka na Win7 znacznie poprawiła FPS...

No to u mnie dokładnie odwrotnie. Miałem "wolno leżący" dysk więc postawiłem na nim Win7 (Ultimate 64 bity). Ściągnąłem najnowsze sterowniki i postawiłem CoD... i co? ewolucja wsteczna, tak fatalnie nie chodził nawet przed poprawkami (nad morzem 15 FPS w porywach, o ziemi nawet nie wspomnę, nawet bez żadnej wioszczyny). Na XP jest całkiem akceptowanie (poza AA) a na Win7 totalna porażka. Może ktoś wie o co chodzi???

piotru

p.s. Jeszcze konfiguracja Q9550 , 4GB RAM (DDR2), GF 9600GT 1024MB, Dyski identyczne przy XP i Win7 - WDC WD5000AADS.

[admin]Pisownia. Mazak.[/admin]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2011, 14:51:22 wysłana przez KosiMazaki »

Offline Misiek

  • JG300
  • *
Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CoD !
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2011, 15:34:40 »
Czy jest jakis sposob aby zmniejszyc shutterlaga ? Normalnie gra ma 35-40 fps z grubsza na medium ale jak jest 10 samolotow i wiecej to tak zrywa, ze prawie sie grac nie da. Moze jakies ustawienia karty ? Posiadam ATI HD 5770 - czy ktos ja programowo podkrecal lub zmienial domyslne ustawienia w grach 3d (mip mapping, AA itp)? Karta ma 1 gb, wiem ze to niewiele jak na te gre ale procz tego siedzi w kompie 8 gb ramu i i7 ghz taktowany na 3.2 ghz.

Offline noe

  • PAT
  • *
  • War Thunder
    • BILT POLSKA
Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CoD !
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2011, 16:39:21 »
Mała poprawka!!
Na WIN7 chodzi mi wszystko w miarę czyli byle jak ale lepiej niż na XP! ale.....
Mój poczciwy ił2 UP2.01 odpaliłem sobie pierwszy raz testowo i .... d...pa wielka, klatki-17 TYLKO!!! O co chodzi? Nic nie zmieniałem po prostu kopia całego zainstalowanego iłka wrzucona na dysk, w XP miałem najmniej 60 klatek a tu 17!!! Stary poczciwy iłek zaczął zachowywać się jak CoD, jaja jakieś czy co?

Może coś źle zrobiłem ale wygląda mi na to że cały ten WIN7 to jakaś porażka, czyżby system typowo biurowy?
Moje problemy z CoD pod WIN XP mogły pochodzić bardziej z powodu już wiekowej instalacji XP niż samego XP. Jeśli to tak ma wyglądać to ja dziękuję.
Myślałem o przesiadce na 7 ale nie podejrzewałem że aż takim kosztem. Czy ktoś lata na starym iłku mając WIN 7?
Przypomniało mi się jak kiedyś z Boczkiem walczyliśmy, miał Viste posadzoną i zawsze marudził że ma mało klatek, gdzie ja na o wiele gorszym sprzęcia ale na XP nie miałem mało.
Teraz mi się wsio powoli układa.


Zapomniałem:
Podkręciłem mojego proca z 2,6 na 3,4 różnicy żadnej nie widać a pracują równiutko oba jajca.
CoD ma apetyt na grafę wnioskuję.

Offline =OPS=lipas

  • *
  • Very, very hakiem w plery.
Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CoD !
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 10, 2011, 17:10:27 »
U mnie Il2 UP2.01 chodzi bez problemu po przesiadce na Win7. Sprzęt Q6600@3.0, 4Gb Ram 1333, Gf 9600 Gt (500MB). A po wgraniu modów do CoD-a jest b. duży przyrost wydajności. Tylko z drzewami nadal nienajlepiej (ale lepiej niż było). W dalszym ciągu mirror zabiera ok. 10-15fps. To dużo więc wyłączam. Rozdziałka najwydajniejsza dla mnie to 1024/768.

Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CoD !
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 10, 2011, 21:28:48 »
Mod zewnętrzny jest naprawdę niezły, pomimo że czasami wywala grę, to można jakoś normalnie polatać. Generalnie silnik CoD'a mnie bardzo zadziwia i wydaję mi się, że tkwi w nim jeszcze coś więcej...

Wiem, że to ryzykowne stwierdzenie ale zauważyłem coś dziwnego. Żeby nie było jednak niedopowiedzeń, mój sprzęt:

Athlon II X2 250 (nie kręcony)
4GB RAM (starusieńkie)
Radeon HD 4670 (lekko kręcony)
Win 7-64

Gram na ustawieniach: 1440x900 bez AA, wszystko na Low - tylko samoloty i uszkodzenia na HIGH, efekty Medium. Cienie, trawa i drogi wyłączone. W powietrzu wygląda całkiem spoko, ziemia z bliska wygląda jak rozlana farba ale z dalsza daję radę. Wyciąga z "modem" 30-35 klatek nad wodą. Nad lądem nie zabudowanym ok 25-30. Nad zabudowanym lądem ok. 18-25. Bez rewelacji ale da się od biedy pograć. Są to wartości z kokpitu, po za kokpitem jest nawet do 20 więcej. Gdybym wszystko dał do najmniejszych i wyłączył całkiem drzewa to pewnie by jeszcze przybyło klatek. Bez moda było ok. 10 klatek mniej.

Przy małej ilości samolotów czasami zatnie, czasami bardzo zatnie ale nie jest tragicznie. Generalnie walka np: 6x6 bez problemu. Natomiast coś co mnie zaskoczyło: odpaliłem FMB zrobiłem misję 500 metrów nad północną Francją (i tu uwaga!) 48 Bf-109 na 48 Spitfire'ów i okazało się, że gra chodzi prawie tak samo jak przy np. 12 samolotach! Myślę, ktoś mnie oszukuje - misja nad wodą: 48 Spit na 20 Bf-109 i 21 He-111 - efekt: 25-35 klatek, czasami niżej. Nie jest jednak tak całkiem sympatycznie, gdyż podczas większego ataku np. 12 Spit'ów atakuje He-111 wszyscy zaczynają strzelać, gra zacina okropnie - doładowuje (spada do 1 fps'a), ale potem znowu wraca do tej wartości wyjściowej, czasami spada na dłuższy czas do ok. 20-25. Zrobiłem inaczej: 60 Spitów na 60 Emili (!) nad wodą i takich dużych przycięć jak przy bombowcach nie było. Klatki w miarę ok.  Ciekaw jestem jak u Was wyglądają masowe bitwy, bo ja spodziewałem się ok 5 fps'ów a okazało się, że ilość samolotów wpływa w bardzo małym stopniu na ilość klatek (jedynie doczytywania). Nie jest to wina moda, po po jego wyłączeniu zależność jest podobna...

U mnie gra obciąża dwa procki i wykorzystuje 99% karty graficznej. Zauważyłem jednak, że dołożenie 1 GB ramu nic nie dało. Miałem rano 3GB ale odszukałem jeszcze starusieńkie 2x512 MB i dołożyłem. Różnica np. w WIN 7 jest znaczna ale w grze praktycznie nie ma żadnych zmian... 

Offline KosiMazaki

  • Administrator
  • *****
    • http://www.kg200.il2forum.pl
Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CoD !
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 13, 2011, 14:10:00 »
Wątek został oczyszczony ze zbędnej dyskusji. W myśl tego co w pierwszym poście proszę podawać konfigurację komputera, wersje gry, mody i jak działa tzn. ilość klatek. Dobrze by było aby testy prowadzone były na jednym i tym samym tracku czy misji.

Wszystkie zapytania o sprzęt, co kupić lecą w śmietnik.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CloD !
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:59:14 »
Il2 CoD v...13954  zmodowana
 Ustawienia
MD- high
VD- high
DD- high
reszta  max możliwe minimum
clouds - light

Channel 1 samolot - 58,932
Channel 16samolotów walka -53,150

Ląd -1 samolot - 50,033
Ląd - 16 samolotów walka -48,782


 w obu konfiguracjach delikatne zaciachy na granicy percepcji

 Sprzet nienajnowszy:
 AMD II x3 435
 4 G Ram 1333
 HD 4850  (1366x768)
 MSI 770 G45
 



Alkohol zabija komórki nerwowe ...zostawiając spokojne.

Offline Sorbifer

  • *
  • OstBlock. Tu i Teraz.
Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CloD !
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 15, 2011, 11:19:50 »
Czyli świetnie. A system jaki?
Sorbifer.
OstBlock.
Kiepsky.

Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CloD !
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 15, 2011, 12:38:48 »
 Sorry Sorbifer   - WIN7 Ultimate .AA x 4.
 Czy świetnie - można dyskutować.Daje się latać  i walczyć.Ale... Mimo iż to jest "rasowy" symulator-czyli samoloty rulez-, widoki ziemi  w tej konfiguracji wołają o pomstę do nieba.A wierz mi lubie czasami niziutko nad ziemią pośmigać .Niestety tutaj - mimo iż się da - frajdy żadnej z tego nie mam.Totalne odrealnienie w plastikowej aranżacji typu barbie ( te  seledyny  i żółcie....  błee) i   żadnych znaków orientacyjnych. Nawet w wersji poklatkowej  :004: czyli wszystko na maxa  onaż mapa jest jak .....
 W tym kontekście woleę Old Good Il2 na   np  jakiejś  z  afrykańskich map Redko.Tam się czuje  i klimat i klimaty. :002:
 
 
Alkohol zabija komórki nerwowe ...zostawiając spokojne.

Offline noe

  • PAT
  • *
  • War Thunder
    • BILT POLSKA
Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CloD !
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 17, 2011, 13:48:24 »
Dziś znalazłem coś takiego:
http://www.youtube.com/user/Gotha229A#p/u/0/-YlG2S-JYMg

Koleś ma 35 klatek i ma grafę 8800GT. Szok!
Poprosiłem go o podanie konfiguracji oto ona:

Phenom II x4 965
4 GB DDR2
Samsung HD250
Gainward 8800GT 512MB
Windows 7 64bit

CoD ostatni beta patch!!


resolution: 1280x800
model detail: high
building detail: very low
landscape detail: medium
forests / trees: high
visual effects: high
damage detail: high
number of buildings: low
landscape shading: low
shadows: off
grass: off


Praktycznie ma lepszy procesor niż ja poza tym to samo. Różnica jest taka że nad terenem w ogóle nie mogę uzyskać więcej niż 8-10 kletek już nie wspomnę o ustawieniach takich jak on.Swój procek podkręciłem na 3,4Ghz co  nie wiele się zdało. Grafę też mam podkręconą.
Myślę że jednak CoD potrzebuje głównie procesora a na drugim miejscu pamięci na grafice.

Mam jakiś dziwny problem u siebie, mruga mi ostrość tekstur ziemi i samolotu. Dzieje się tak tylko jak jestem na lądem.
Raz mam rozmazane malowanie samolotu a raz ładne to samo z teksturą ziemi trwa to co kilka sek na 3 sek i wraca do ostrości.
Myślę że to efekt braku pamięci na grafie i słaby proc.

ophiuchus

  • Gość
Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CloD !
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 17, 2011, 14:26:33 »
AMD 64X2@2.01GHz, 2GB@800MHz, GF8600GT/256MBDDR3, Vista Ultimate 32bit, niestety, obejrzałem sobie menu główne i posłuchałem dźwięków silnika, natomiast nie zobaczyłem nawet bajta grafiki z gry. Chyba pora na modernizację sprzętu :/

Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CloD !
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2011, 17:00:25 »
Witam,

U mnie po wgraniu patcha 1.00.14072 gra zrobiła się w końcu "grywalna", tzn. można już co nie co polatać. Wcześniej miałem pokaz slajdów. Lagi nadal są ale jakby mniejsze. A sprzęt mam stary jak świat.

FPS - 30-50, avg. ok. 30 fps nad lądem.

Athlon 64 X2 5000+
2 GB RAM DDR2
GF9600GT 512 MB
WIN 7 64 Ultimate.

Detale zjechane na NISKIE i BARDZO NISKIE, jedynie modele mam na ŚREDNIE. Trawa, drogi, AA wył. Rozdziałka 1280x1024.

Żeby jeszcze wyeliminowali te lagi to było by super.

Ten patch 1.00.14072, jest na razie jako beta, jutro ma wyjść finalna wersja, więc może będzie jeszcze lepiej.

Pozdrawiam.

Offline janweg

  • *
  • Świętoszek
Odp: Konfiguracje sprzętowe i osiągi.Wymagania CloD !
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 25, 2011, 00:29:53 »
Na i5 2500K, GTX 560Ti, 4GB ramu dysk Corsair SSD 60GB, win7 64bit w 1920x1080 Zmiszczniw i modele High, reszta middle, włączona trawa cienie i drogi, wyłaczone: SSAO, Antialiasing, wersja 14214   chodzi w miarę płynnie nawet w bitwach powietrznych. Nad Londynem ok 30FPS średnio. Poza tym 58-70.