Autor Wątek: Komunikacja w FF- hardware  (Przeczytany 10686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Komunikacja w FF- hardware
« dnia: Kwiecień 13, 2011, 21:35:26 »
Ostatnio dołączyłem do mojego kompa dodatkowy keyboard- taki od 0 do 9. Chciałem, żeby służył mi za wybieranie komend radiowych.
Czyli np kiedy wywołuję skrzydłowego (W), a potem wciskam na moim keyboardzie 1 to wydaję mu komendę, ale jakoś nie mogę tego ustawić.
Zmieniłem już w ustawieniach 1 na 1NUM, ale nic to nie daje, bo wybieranie komend reaguje chyba tylko na zwykłe 1,2,3...
Czy da się to zmienić w jakiś inny sposób?
Czy znacie plik, który odpowiada za zmianę tych ustawień?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2011, 17:21:44 wysłana przez Syringe »

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2011, 21:46:25 »
Cytuj
Ostatnio dołączyłem do mojego kompa dodatkowy keyboard- taki od 0 do 9.
Co to jest.Jeśli taki jak u mnie (str 31 wiadomość #455) to trzeba go przerobić
http://www.il2forum.pl/index.php/topic,9985.450.html
W moim przypadku dołożyłem diody i podłączyłem do MJoya.Przypisanie klawiatury tak jak w dokumentacji.

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2011, 22:06:44 »
Jest to normalny notebook keypad. I czy nie ma innego sposobu?

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2011, 07:09:11 »
Nie znam tej klawiatury
Cytuj
notebook keypad
Domyślam się o co chodzi.Jeśli jest to klawiatura numeryczna z wyjściem USB to prawdopodobnie kod przypisany klawiszom jest taki sam jak dla normalnej klawiatury.Jeśli tak jest to można zmienić w setup Falcona przypisania,ale trzeba uważać aby się nie pomylić.Trzeba zamienić przypisania związane z klawiaturą numeryczną 0-9 oraz wybrać jakieś 2 klawisze z notebook keypad,które zastapią TAB oraz Q z klawiatury podstawowej.Inaczej mówiąc trzeba przenieść przypisania z klawiatury podstawowej 0-9,TAB oraz Q na klawiaturę numeryczną oraz przypisania z numerycznej na podstawową.Tutaj uwaga trzeba przenieść wszystkie przypisania tzn.ctrl,shift oraz alt.
Reasumując jeśli założymy,że notebook keypad odwzorowuje klawiaturę numeryczną w podstawowej klawiaturze to należy zamienić przypisania z numerycznej do podstawowej (klawiszy 0-9 oraz 2 dodatkowe).TAB oraz Q dotyczy Falcona AF ale myślę,że dla innych jest tak samo.

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2011, 17:53:32 »
Nic to nie dało. Pozmieniałem tak jak napisałeś. A w FF TAB jest odpowiedzialny za kompresję czasu. Zmianę stron w komendach uzyskuje się przez parokrotne wciśnięcie klawisza np W dla wingmana. Pozmieniałem wszystko tak jak napisałeś i nawet właśnie nie mogę zmieniać stron- nie wiadomo dlaczego. I w ogóle podczas tych zmian choć robiłem wszystko dobrze to potem coś się pozmieniało samo- komputer zgłupiał???
Nie wiem już jak to zrobić???

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2011, 19:54:49 »
Szkoda,że nie zrobiłeś kopi z pliku key zanim zacząłeś eksperymenty.Chociaż jest szansa,że nazwałeś nowy plik inaczej.W setup FalconaAF jest możliwość zapisu nowego pliku key lub wpisania starego.
Co trzeba zrobić.
Odzyskać stary plik key,może jest zachowany jesli zapisałeś nowy pod inną nazwą.
Jeśli doprowadzisz do sytuacji wyjściowej tak jak było na początku to ja na Twoim miejscu sprawdziłbym czy ten notebook keypad zachowuje się tak jak klawiatura numeryczna w podstawowej klawiaturze.Jeśli dobrze zrozumiałem to powinna dublować funkcje numeryczne z klawiatury podstawowej.Zakładam,że masz pełną klawiaturę a notebook keypad ma być drugą numeryczną klawiaturą.
Jeśli tak jest tzn.dubluje funkcje numeryczne to można zrobić to co napisałem poprzednio.
W FalconieAF można wywoływać funkcje komunikacji radiowej na dwa sposoby:stosując klawisze Q,W,E,R,T oraz Y a następnie na stronie 0 do 9 lub TAB oraz klawisze 0 do 9 wyjście przez Q.Ja stosuję to drugie.
Prawdopodobnie w FF jest inaczej (u mnie kompresja czasu jest Caps Lock).
Ja na Twoim miejscu nie zamieniałbym funkcji z klawiatury numerycznej na podstawową.Dlaczego,ponieważ na klawiszach są zdefiniowane od 1 do 8 różnych funkcji i można bardzo łatwo zrobić zmyłkę.
Jaka jest rada.Zastosować inne rozwiązanie.Jedno już przedstawiłem tzn.MJoy oraz przerobiona klawiatura 3x4.
Można kupić coś takiego
http://www.il2forum.pl/index.php/topic,13997.0.html
można dowolnie przyporzątkować funkcje do klawiszy.
Może ktoś na naszym forum ma jeszcze jakiś pomysł jak w prosty sposób dołączyć notebook keypad nie zmieniając pliku key w setup Falcona?

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:04:28 »
Na szczęście zrobiłem kopię :001:
Ale nie mogę tego poustawiać.
To jak... doradzi ktoś coś jeszcze?

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2011, 20:54:08 »
Jeśli masz kopię to nie ma problemu.Załaduj w setup Falcona tę kokpię i sprawdź czy rzeczywiście notebook keypad zachowuje się tak samo jak klawiatura numeryczna w klawiaturze podstawowej.Jeśli tak to zrób następny eksperyment podmień tylko funkcje związane z jednym klawiszem np.AWACS (u mnie Q).Trzeba zamienić funkcje z jakiegoś klawisza notebook keypad z klawiszem odpowiedzianym za AWACS (wszystkie funkcja związane z tymi dwoma klawiszami).Pamietaj o kopi.Jest to prosty test czy pomysł jest dobry.

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2011, 16:01:17 »
I nic. Dalej nic z tego :008:

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2011, 16:58:56 »
Cytuj
Załaduj w setup Falcona tę kopię i sprawdź czy rzeczywiście notebook keypad zachowuje się tak samo jak klawiatura numeryczna w klawiaturze podstawowej
Czy to sprawdziłeś? Rozumiem, że masz pełną podstawową klawiaturę łącznie z numerycznymi przyciskami, a ta dodatkowa jest podłączona do USB. Pytam dlatego, że nie znam notebook keypad i chcę się upewnić, że tak działa jak przypuszczam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2011, 17:15:38 wysłana przez Syringe »

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2011, 19:59:14 »
Zgadza się, ale co dalej?

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2011, 20:46:55 »
Jeśli klawiatura notebook keypad dubluje klawiaturę numeryczną z klawiatury podstawowej to zrób ten test:
Cytuj
następny eksperyment podmień tylko funkcje związane z jednym klawiszem np.AWACS (u mnie Q).Trzeba zamienić funkcje z jakiegoś klawisza notebook keypad z klawiszem odpowiedzianym za AWACS (wszystkie funkcja związane z tymi dwoma klawiszami)
Może być inna komenda komunikacja z skrzydłowym klawisz "W".Trzeba w setup zamienić np. funkcje przypisane do znaku "/" (klawiatura numeryczna) z funkcjami przypisanymi do znaku "W" (Wingman).Klawisze powinny zamienić się funkcjami.Jeśli się mylę to proszę kolegów o korekcję.Pamiętaj o kopiach pliku key.

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2011, 21:25:47 »
U mnie Q - to AWACS, a W to Wingman.
Zmieniłem wszystkie funkcje z klawiatury podstawowej na numeryczną i odwrotnie. Cały czas jest tak samo, a dokładnie tak:
Kiedy podczas normalnych ustawień wciskam Q podczas gry wyskakuje menu AWACS. Wciskając ponownie Q zmieniam strony AWACS.
Kiedy zmieniłem ustawienia tak: Q przypisałem pod / NUM i odwrotnie to teraz podczas gry jest tak: kiedy wciskam / NUM wyskakuje menu AWACS, ale kiedy ponownie wciskam Q to powinna zminić się strona, a tym czasem po ponownym wciśnięciu / NUM- menu AWACS znika... i tak w kółko... pojawia się i znika itd...
I co z tym zrobić?
 

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2011, 15:10:50 »
Na początek mam propozycję Jawor.Jeśli nadal chcesz rozwiązać swój problem to proponuję założyć nowy wątek,ale w innym miejscu np. Software&Hardware ponieważ problem dotyczy wszystkich wersji Falcona oraz specyficznej klawiatury notebook keypad.Może więcej osób zainteresuje ten temat.Można przenieść ostatnie posts do tego nowego wątku.
Wracając do tematu.Z tego co napisałeś wynika,że zamiana funkcji na klawiszach dała tylko częściowe rozwiązanie problemu nie rozwija stron.Dla mnie jest to dziwne ale zakładam,że tak jest.
W menu komunikacji radiowej można stosować 2 metody.Ty stosujesz tę z powtórnym naciskaniem klawisza np.Q aby rozwijać kolejne strony.Z niewiadomych przyczyn to nie zadziałało.Spróbujmy drugiej metody,ja ją stosuję.
Ten sam przykład tzn.zamieniliśmy Q z / num.Teraz zamienimy 3 num z 3 z klawiatury podstawowej.W tym przypadku po naciśnięciu /num a następnie 3num powinieneś wejść do stony 3 AWACS.Jeśli to nie zadziała to mamy problem.Zauważ,że znowu trzeba przenieść z 3num 3 podst.5 funkcji to jest cena tego rozwiązanie.Jeśli to zadziała to trzeba zamienić 0-9 oraz jakiej 2 klawisze z num do podstawowej i odwrotnie co daje około 12x5=60 wpisów razy dwa w obie strony.Jak widzisz jest to uciążliwe.
Prościej jest zastosować jakiś sterownik np.MJoy i dorobić do niego kilka przycisków.Z drugiej strony warto próbować rozwiązać ten problem przy pomocy notebook keypad.
Jeszcze jedna sugestia przyszła mi do głowy.Jeśli nie wypali ta druga metoda to może zrobić dla testów inne przyporządkowanie funkcji np. widoki.Komunikacja radiowa trochę się różni funkcjonalnie od innych komend,ponieważ ma cechy makro może tu tkwi problem.Temat jest ciekawy i jeśli masz cierpliwość to może zostanie rozwiązany.
 

Odp: Komunikacja w FF- hardware
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2011, 10:32:55 »
No to tak. Próbowałem tak jak pisałeś (zmieniłem wszystkie kombinacje i to trzy razy eliminując w ten sposób ewentualną pomyłkę), ale nic z tego nie wyszło.
Przypisałem też funkcje pod widoki, ale z tego taż nici.
W ogóle to dzięki, że tak zainteresowałeś się jako jedyny tą sprawą :001:
Co do przeniesienia wątku to myślę, że to dobry pomysł, ale nie wiem jak to się robi :001: