Autor Wątek: Odpalanie Mavericka z Hoga  (Przeczytany 25404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odpalanie Mavericka z Hoga
« dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:16:26 »
Mam pewne problemy z pełnym zrozumieniem obsługi Mavericków:

1. W sytuacji gdy namierzam cel (przesuwając kursor) często jest tak, że zamaist zalockować się na celu, pojawia się taki obrazek na wyświetlaczu:

W manualu piszą, że to efekt trybu Break Lock, tylko nigdzie nie mogę się doczytać co to właściwie jest i czemu to się tak robi.

2. Jak to właściwie jest ze stabilizacją obrazu przy namierzaniu celu? W manualu piszą, że można to robić przy pomocy TMS, jednak gdy w trakcie lotu usiłuję dokładnie namierzyć cel, to praktycznie nie jest możliwe bez włączenia aktywnej pauzy: kursor przemieszcza mi się jakby samoistnie, a próby przesunięcia go w kierunku na cel to męka straszna, bo kursor zazwyczaj woli przeuswać się dokładnie w przeciwnym kierunku niż ja chcę, np. gdy ja chcę w prawo, a on aktualnie samoistnie przesuwa się w lewo, to albo nie reaguje, albo w to prawo przesuwa się bardzo, bardzo wolno.

3. I jeszcze jedno: jak to jest z profilami, w manulau piszą, że przełącza się je DMSem, a u mnie DMS powduje przeskakiwanie pomiędzy rodzajami broni na poszczególnych pylonach, na ekranie DSMS. Co to w ogóle są te profile Mavericka? Jakieś profile lotu rakiety? Trochę niejasno jest to opisane w instrukcji.

Offline Mekki

• Global Moderator
  • Tępy Ch**:)
    • 13 WELT
Odp: Odpalanie Mavericka z Hoga
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2011, 22:14:11 »
1. Robi się tak ponieważ Mav nie jest się w stanie zalockować na celu. Musisz próbować dalej uchwycić cel, bo może być daleko, albo być mały.
2.Normalnie jest. Jak ustawisz Mava na na SPI a potem go ruszysz przestaje być stabilizowany i obraz lata razem z samolotem. Trzeba ustabilizować lot, i przy każdym przesunięciu celownika używać TMS Aft krótko który stabilizuje obraz na punkcie.
3.Właśnie o to chodzi. Możesz sobie wybrać Mavericka za pomocą DMS Left/Right, albo na stronie DSMS wybrać odpowiedni pylon.
Dodatkowo TMS Fwd krótko lockuje rakietę na celu więc można go od czasu do czasu użyć.
A w jaki sposób Ty jesteś upośledzony?

Kanał youtube 13WELT

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2011, 22:59:26 »
Gdy ustawiam Mavericka na steerpoint to rozumiem, ale na SPI? To znaczy że mogę wyznaczyć dowolny taki punkt w przestrzeni i potem automatycznie nakierować głowicę rakiety na ten punkt?
A jeśli chodzi o tę stabilizację, to jeśli dobrze zrozumiałem, użycie TMS Aft przy przesuwaniu kursora powodować będzie, że będzie on blokować się w momencie użycia tego przycisku, aż do momentu ruszenia go Slewem?

Offline Mekki

• Global Moderator
    • 13 WELT
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:16:36 »
Owszem możesz sobie wyznaczyć dowolny punkt i potem robić z nim różne cuda. Do poczytania do poduszki o SOI i SPI manual strona 397.
Co do stabilizacji to dobrze rozumiesz. Najważniejsze jednak to ustabilizowany lot i dobrze dobrane slew rate.

Kanał youtube 13WELT

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2011, 23:28:34 »
Nie ukrywam, że trochę się w tym gubię.
Proszę moderatorów o wybaczenie że wklejam aż 11 dużych zdjęć, ale chciałbym sobie to "rozrysować" jak ja to widzę i ewentualnie prosić o korektę.

Ja tak namierzam i niszczę cele Maverickami (przykład):

1. Na dowolnym MFCD wybieram opcję DSMS.

2. Pojawia się ekran z dostępnym uzbrojeniem i wybieram sobie Mavericka przyciskiem OSB18 na pylonie 3 (zakładam, że od co najmniej 3 minut włączony jest EO), czyli Mav jest gotowy do boju.

3. Na drugim MFCD wybieram opcję MAV.

4. Pojawia się widok z kamery pocisku.

5. Ustawiam ten ekran jako SOI przyciskiem K (pojawia się ramka wokół ekranu).

6. Przyciskiem numerycznym i OSB8 ustawiam prędkość przesuwania kursora na ekranie Mavericka.

7. Przy tej wybranej prędkości zaczynam szukać na ekranie celu, przesuwając kursor przyciskiem HOTAS Slew. Jeśli zbytnio mi trzęsie obrazem, mogę sobie chwilowo zablokować kursor przyciskiem HOTAS TMS Forward Long, wówczas zamiast skrzyżowanych linii na ekranie mam takie trzy poziome kreski. In na sprawa to fakt, że dokładnie taki sam efekt uzyskuję gdy po prostu przestaję na chwilę przesuwać kursor. Tego nie potrafię właśnie zrozumieć.

8. Gdy w końcu namierzam cel (linie krzyża na ekranie leciutko drżą)...

9. Odpalam pocisk (muszę być co najmniej 7 mil od celu).

10. Mav sobie leci, leci, leci...

11. Fianł.

Dobrze to robię?

Offline John Cool

• Global Moderator
    • http://www.rsp.prv.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2011, 23:40:48 »
Proszę moderatorów o wybaczenie że wklejam aż 11 dużych zdjęć, ale chciałbym sobie to "rozrysować" jak ja to widzę i ewentualnie prosić o korektę. [...]

Póki przy wrzucaniu większej ilości zdjęć wklejasz ich miniaturki które każdy jeśli zechce może sobie powiększyć klikając na odnośnik nie ma absolutnie żadnego problemu.
МАССАНДРА: "Микоян Артём Славный Сын Армянского Народа Дарит Радость Авиаторам".

Kiedy natkniemy się na pole minowe, nasza piechota przeprowadza atak dokładnie tak, jakby go tam nie było. Gieorgij Żukow (1896-1974)

Troghv

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2011, 23:43:07 »
Tak, tylko w zasadzie utrudniasz sobie życie. Na polu walki zanim znajdziesz cel mave'm to pewnie nie raz spadniesz. Więc polecam używać najpierw do tego celu TGP, którym stworzysz sobie SPI, następnie przełącz się na maverick'a, zrób SLEW (przycisk "V"), gdy podejdziesz bliżej celu tak około 7,9 nm lekko drgnij mave'm w celu zalockowania i odpal.

« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2011, 23:55:32 »
Zamiast drgnąć wystarczy po prostu naciskać TMS Forward Short bodajże (ostatnio grałem 2 tygodnie temu więc mogę się mylić), wtedy gdy jest się jakieś 7 mil od celu i samo zalockuje mavericka :)

« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2011, 00:01:46 »
Tak, tylko w zasadzie utrudniasz sobie życie. Na polu walki zanim znajdziesz cel mave'm to pewnie nie raz spadniesz. Więc polecam używać najpierw do tego celu TGP, którym stworzysz sobie SPI, następnie przełącz się na maverick'a, zrób SLEW (przycisk "V"), gdy podejdziesz bliżej celu tak około 7,9 nm lekko drgnij mave'm w celu zalockowania i odpal.

Hmmm, a to nie wychodzi na jedno, czy będę szukał celu przy pomocy TGP, czy bezpośrednio na ekranie Mavericka?

Online YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2011, 00:09:51 »
Hmmm, a to nie wychodzi na jedno, czy będę szukał celu przy pomocy TGP, czy bezpośrednio na ekranie Mavericka?
Nie TGP ma o wiele lepsze skalowanie. Zauważ, że Mav ma tylko dwa. Lepiej zrobić to jak pisze Żan Kulka, TGP, ustawiasz SPI na celu, potem przełączasz się na kamerę z Mav na drugim ekranie MFCD. TMS też w ruch jak post wyżej, bo Mav nie jest super dokładny. Należy bowiem jeszcze zalockować cel. Osobiście jeszcze ustawiam czułość kamery Mav na jakieś 2-3 (default to 5). Wtedy o wiele prościej nią operować.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline Mekki

• Global Moderator
    • 13 WELT
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2011, 09:23:47 »
Odnośnie punktu 7.
TMS Fwd długo odpowiada za stworzenie SPI więc Mav myśli że jest nieużywany i przechodzi w Break Lock.
Za lockowanie celu odpowiada TMS Fwd krótko.

Kanał youtube 13WELT

Troghv

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2011, 10:00:14 »
Za lockowanie celu odpowiada TMS Fwd krótko.

Też tak można. Aczkolwiek ten sposób jest dobry dla celu pojedynczego. Z doświadczenia lepiej jest drgnąć, gdyż zazwyczaj cele stoją blisko siebie i po co w tym wypadku zawracać sobie głowę teemsami :004:.

« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2011, 10:08:09 »
Ok, ale w instrukcji jest napisane trochę co innego: gdy Maverick jest ustawiony jako SOI, użycie TMS Forward Long powoduje ustawienie SPI, czyli jak rozumiem, zalockowanie kamery Mava na określonym punkcie w przestrzeni, od którego można rozpocząć wyszukiwanie celu. Czyli jest to coś w rodzaju stabilizacji kamery na wybranym obszarze jeśli dobrze to rozumiem.
I nie rozumiem idei trybu Break Lock, dlaczego ustawienie SPI (TMS Forward Long) = zawsze Break Lock na ekranie Mavericka.

Co do TGP - tego nie przerabiałem, przejrzałem tylko instrukcję w tym temacie i mam mętlik w głowie.
To jest narzędzie do namierzania celów, ale ni chu-chu nie widze jego przewagi nad kamerą Mavericka.

Offline Mekki

• Global Moderator
    • 13 WELT
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2011, 11:13:02 »
Też tak można. Aczkolwiek ten sposób jest dobry dla celu pojedynczego. Z doświadczenia lepiej jest drgnąć, gdyż zazwyczaj cele stoją blisko siebie i po co w tym wypadku zawracać sobie głowę teemsami :004:.
Wiadomo. Co kto lubi. :121:
Ok, ale w instrukcji jest napisane trochę co innego: gdy Maverick jest ustawiony jako SOI, użycie TMS Forward Long powoduje ustawienie SPI, czyli jak rozumiem, zalockowanie kamery Mava na określonym punkcie w przestrzeni, od którego można rozpocząć wyszukiwanie celu. Czyli jest to coś w rodzaju stabilizacji kamery na wybranym obszarze jeśli dobrze to rozumiem.
Źle rozumiesz. TMS Fwd Long powoduje ustawienie SPI. Efektem ubocznym jest to że Mav się stabilizuje na tym punkcie. Jeżeli nie używasz kilku sensorów wystarczy użyć TMS Aft Short który włącza stabilizację na konkretnym punkcie na ziemi. Już chyba miałeś numer strony do poczytania o SPI? :021:
I nie rozumiem idei trybu Break Lock, dlaczego ustawienie SPI (TMS Forward Long) = zawsze Break Lock na ekranie Mavericka.
Coś się tego Break Locka uczepił jakby Ci rodzinę szarym mydłem wykończył? Jest bo jest, linie znikają i nie zasłaniają widoku więc można lepiej ogarnąć sytuację. Przyzwyczaj się i nie wnikaj.
Co do TGP - tego nie przerabiałem, przejrzałem tylko instrukcję w tym temacie i mam mętlik w głowie.
To jest narzędzie do namierzania celów, ale ni chu-chu nie widze jego przewagi nad kamerą Mavericka.
Przewaga jest taka że przy pomocy kamery Mavericka nie odróżnisz czołgu od autobusu pełnego dzieci z odległości większej niż 5nm. Za pomocą Liteninga natomiast można by z 20 nm podglądać gołe babki na plaży nudystów w Full HD. :118:
Albo zrobić coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=Mgarvg4qSwg

Kanał youtube 13WELT

« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2011, 11:20:06 »
Solo zaczynasz ze złej strony. Do wyszukiwania celów używasz TGP (ma o wiele większego zooma niż kamera Mavericka), wybierasz cel, ustawiasz jako SPI i dopiero wtedy przełączasz się na Mavericki. Kiedy jesteś na stronie Mav dajesz China Hat forward long i gotowe.