Autor Wątek: Aerofly FS  (Przeczytany 14405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_michal

• Gość
Aerofly FS
« dnia: Grudzień 02, 2011, 22:39:36 »
Mój niemiecki nieco zardzewiał od liceum, ale wygląda na to, że niedługo będzie miał premierę nowy sim - fotorealistyczna Szwajcaria @1metr na piksel, bardzo ładne oświetlenie, przekonujący FM, kilka ciekawych maszyn. Ekipa ma duże doświadczenie w symulatorach RC (może ktoś zna i podzieli się jak z jakością?), to jest ich wejście w 'duże symulatory'. Premiera prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Ogólnie wygląda to na koncepcję z Flight Unlimited, czy Take On (bez story).

http://www.aeroflyfs.com/index.php/de/alles-ueber-aeroflyfs/uebersicht.html

Offline WilkzPolski

• *
  • Dudek Optic
Odp: Aerofly FS
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2011, 23:03:08 »
O! Szybowiec! Niech zrobią FM i kominy a la Condor, a przez rok nie pojawię się na lotnisku ;).

PS. Mój niemiecki pozwolił mi tylko odnaleźć gelerię ;). Czekam na www po angielsku.

_michal

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2011, 23:16:25 »
O! Szybowiec! Niech zrobią FM i kominy a la Condor, a przez rok nie pojawię się na lotnisku ;).

http://www.aeroflyfs.com/images/neuehp/_afs/video/flugphysik.html?TB_iframe=true&height=440&width=680

Od 1:05.

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2011, 13:04:11 »
Obiecująco się zapowiada na tym klipie.
MJoy16.googlepages.com
... in the air.

Offline WilkzPolski

• *
  • Dudek Optic
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2011, 00:04:56 »
http://www.aeroflyfs.com/images/neuehp/_afs/video/flugphysik.html?TB_iframe=true&height=440&width=680

Od 1:05.

No dobra. Kominy będą (choć nie wiadomo, czy będą pokrywały się z zachmurzeniem), ale to tylko strzęp informacji w mojej ocenie. Z filmików widać, że atmosfera to tzw. "masło", czyli spokojne powietrze bez żadnych zawirowań, niezależnie od tego, czy są cumulusy (świadczące o równowadze chwiejnej, termice) i biorąc pod uwagę, że to jednak teren górzysty (fala, żagiel). Condor to to chyba nie będzie... ale i tak jest nieźle. Ciekawe, co z tego wyjdzie?

PS. W Condorze od któregoś patcha (chyba 1.0.9), kominy mają realistyczny, nieregularny kształt o nieregularnym noszeniu, z rdzeniem noszenia i zwężonym przekroju komina w okolicach połowy wysokości, z chmurką na szczycie :) zakładając, że noszenie osiąga wysokość punktu rosy. Czekam na kogoś, kto da więcej ;). (może symulacja mas frontowych?)

PS2. Na jakiejś zapomnianej stronie francuskiej, w zakamarkach internetu wyczytałem, że trwają powolne - ale trwają - prace nad Condorem 2.0, pełnoprawną częścią 2, która będzie obfita w "graficzkę", jeszcze bardziej wyczesany FM i właśnie fronty atmosferyczne (z wszystkimi tego następstwami, takimi jak np. opady atmosferyczne). News ma już co prawdę parę lat, choć czasem między wierszami na forum Condora można było wyczytać, że projekt nie upadł.

Pozdr.

_michal

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2011, 00:18:02 »
No dobra. Kominy będą (choć nie wiadomo, czy będą pokrywały się z zachmurzeniem), ale to tylko strzęp informacji w mojej ocenie.

Biorąc pod uwagę, że w sklepie napisali, że premiera jest 'przed świętami', to informacji w ogóle jest jak na lekarstwo.

Condor 2 byłby fajny, ale prędzej chyba Fighter Ops wyjdzie.

Offline Szelma

• *
  • Tomcat Tribute
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2011, 00:48:48 »
Nie liczyłbym na za dobrą fizykę odnosząc się do ich poprzedniego produktu Aerofly Profesional Deluxe.
Jest to symulator latających modeli latających RC. Ćwiczę na nim latanie śmigłowcem gdy model odpoczywa lub jest w naprawie po ubitym krecie :)
O ile fotoscenerie są w nim przepiękne to właśnie fizyka lotu pozostawia wiele do życzenia.
11:05 PM

Offline WilkzPolski

• *
  • Dudek Optic
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2011, 00:11:43 »
Condor 2 byłby fajny, ale prędzej chyba Fighter Ops wyjdzie.

Trzeba wziąć pod uwagę, że FO nigdy nie wyjdzie :P (moim zdaniem).

O ile fotoscenerie są w nim przepiękne to właśnie fizyka lotu pozostawia wiele do życzenia.

To tak jak FS ;).

_michal

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2011, 07:56:03 »
Trzeba wziąć pod uwagę, że FO nigdy nie wyjdzie :P (moim zdaniem).

Wziąłem to pod uwagę. ;) Po prostu nie sądzę, by Condor 2 wyszedł.

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2011, 08:14:35 »
Też używam Aerofly Pro Deluxe do treningowego latania modelami RC (tylko raczej samolotami, a nie śmigłowcami) i graficznie co prawda prezentuje się to nieźle, ale to dlatego, że użyto bardzo prostego oszustwa, mianowicie wszystko, co widzimy na ekranie to po prostu płaskie zdjęcie w wysokiej rozdzielczości, poza samolotem nie ma w ogóle obiektów trójwymiarowych. Przy pilotowaniu modelu RC jest to do przyjęcia, bo stoi się cały czas w jednym miejscu i tylko obraca dookoła, chociaż np bardzo trudno jest ocenić wysokość modelu nad ziemią, kiedy ten jest daleko od nas, bo kompletnie szwankuje perspektywa. Co do FM to jakiś jest, ale ciężko na tej podstawie wyciągać wnioski, bo taki symulator służy w sumie głównie do nauki prawidłowych odruchów i trudno się po nim spodziewać wyszukanej fizyki.

Offline Szelma

• *
  • Tomcat Tribute
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2011, 19:04:40 »
Vow, na pewno słyszałeś o Pheoenix RC. To jest symulator w którym fizyka jest odwzorowana bardzo dobrze.
W Aerofly Proffesional Deluxe stoimy wewnątrz "kuli" która w całym obszarze jest kolizyjna.
Jak odlecimy za daleko to w pewnym momencie zaliczamy kreta o niebo  :118:

Offline vowthyn

• *
  • dziecko RoF'a
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2011, 19:36:49 »
Słyszałem, ale nie miałem okazji sprawdzić. Tak jak mówiłem sim posłużył mi do nauki odruchów, teraz już uruchamiam go bardzo rzadko, bo zimy nie widać i jak tylko jest okazja to trenuję na łące a nie przed kompem :-)

Offline Szelma

• *
  • Tomcat Tribute
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2011, 21:46:38 »
Ja przynajmniej raz dziennie po pół godziny zmuszam się do symka.
Wole real, ale helik nie wybacza błędów tak jak samolot, figury 3D trzeba zaczynać ćwiczyć na symulatorze. Wiadomo kret to koszty i to nie małe.
:)

_michal

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2011, 23:33:18 »
http://www.ipacs.de/forum/showthread...d-Detailfragen

It has a few drawbacks compared to FSX or X-Plane, the most important (to me):

- no dynamic weather / realtime weather
 - no engine damage (but structural damages are possible)
 - only daytime is simulated, not night, and no seasons
 - no icing conditions are simulated
 - no ai traffic on ground, water or air
 - world is a simple cartesian coordinate system. Not WGS84 compatible like FSX (makes scenery development difficult)

The pro's:

- open system, adding aircraft / scenery objects will be possible, as well as modifying existing elements
 - addon of sceneries is planned but not possible in the first version
 - physics are precise
 - very good frame rates
 - A toolkit for adding / modding AFS will be released
 - Scenery objects can be animated

They emphasize that a lot of functions are planned for future releases.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2011, 18:17:38 »
Trzeba przyznać, że słowa dotrzymali.
Jest już dostępny....
ale i tak nikt nie polata. Wersja tylko na dvd za 40 ojro :D .
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl