Autor Wątek: Aerofly FS  (Przeczytany 13373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Aerofly FS
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2011, 18:29:45 »
http://www.simflight.de/2011/12/29/review-aeroflyfs-von-ikarus/

Pojawiła się recka na Simflight, w języku ojczystym tytułu.... więc mi pozostaje najwyżej google translator.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2012, 20:48:03 »
Milutkie video, gameplay.

http://youtu.be/KAZwLM_mVzo?hd=1

www.yoyosims.pl

Offline WilkzPolski

• *
  • Dudek Optic
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2012, 00:23:47 »
A tu dla preferujących szum powietrza... termika niestety pozostawia wiele do życzenia :(... ale widoki już całkiem, całkiem :).
http://www.youtube.com/watch?v=s_Ik9wAPKJc&feature=related

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2012, 09:58:06 »
Mam coraz większą chrapkę na ten tytuł. Fajnie wygląda to też z szybowcem.

termika niestety pozostawia wiele do życzenia :(...

Ale co masz na myśli ? Wg. mnie wygląda to lepiej niż w FSie. Są różne prądy jak widać. Niestety za mało by coś wywnioskować. Ja jedynie widzę, że przy tym stoku na prawo biorąc pod uwagę wiatr  powinien być prąd zstępujący, a jest 0 + lekko wznoszący. Koleś powinien polecieć w drugą stronę. Plus tego stoku, że jest nasłoneczniony i to lato, więc faktycznie po zstąpieniu powietrza może zawirować i następować lekkie odbicie i to ma miejsce (nie krąży przy stoku tylko dalej złapał wznoszenie). Chmur jest wiele, dlatego może nie widać tak wyraźnie warkoczyków.

Tam to w ogóle jest jakiś online?

www.yoyosims.pl

Offline WilkzPolski

• *
  • Dudek Optic
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 07, 2012, 02:40:23 »
Ale co masz na myśli ? Wg. mnie wygląda to lepiej niż w FSie. Są różne prądy jak widać. Niestety za mało by coś wywnioskować. Ja jedynie widzę, że przy tym stoku na prawo biorąc pod uwagę wiatr  powinien być prąd zstępujący, a jest 0 + lekko wznoszący. Koleś powinien polecieć w drugą stronę. Plus tego stoku, że jest nasłoneczniony i to lato, więc faktycznie po zstąpieniu powietrza może zawirować i następować lekkie odbicie i to ma miejsce (nie krąży przy stoku tylko dalej złapał wznoszenie). Chmur jest wiele, dlatego może nie widać tak wyraźnie warkoczyków.

Co mam na myśli. Na filmiku widać, że tak jak w FS, kominy termiczne idą sobie do góry i co? Nico. Prawidłowo, wraz ze wzrostem wysokości maleje ciśnienie atmosferyczne i temperatura powietrza. Ciepłe powietrze, które się unosi osiąga temp. punktu rosy i zawarta w nim para wodna kondensuje się tworząc chmurę. Czyli można powiedzieć z ręką na sercu, że chmury są dla pilota optycznym wskaźnikiem, co się dzieje w powietrzu. Przy pewnej wprawie, po kształcie i wielkości chmury można przewidzieć jaki będzie komin, i w którym miejscu pod chmurą będzie dobrze nosiło.
Na filmiku widać, że (tak samo jak w FS) termika sobie, chmury sobie, żadnej zależności między nimi nie widzę.

Druga sprawa jest taka, że tam gdzie nosi, tam i dusi. Gdyby nie dusiło, przy ziemi powstałaby próżnia, a wbrew opiniom niewtajemniczonych (bo już mi parę osób kompletnie niejarających się lotnictwem upierało się przy swoim) dziury powietrzne nie istnieją ;D. Z punktu widzenia pilota, to wygląda to najogólniej tak, że dolatując pod chmurę (książkowo, szukając po nasłonecznionej stronie chmury i od nawietrznej jej strony), zanim wlecimy w komin, przelatujemy przez obszar duszenia (-2m/s, czasem nawet do -4m/s i więcej...) i dopiero wtedy zaczyna nam podnosić któreś skrzydło. No i wtedy trzeba zawijać do noszenia i centrować :D.
Na filmiku jest tylko winda do nieba i moim zdaniem z tym nagrzanym stokiem to taki czysty przypadek.

Trzecia sprawa. Komin to nie jest rura z windą w środku. Powinien być węższy po środku wys., często nieregularny. Przy termice naniesionej bywa tak, że noszenia zaczynają się np. od 400m AGL; przy termice wypracowanej "bąbel" termiczny czasami po prostu odrywa się od ziemi i wędruje z chmurą.

No żagla to ja widzę, że nie ma więc tematu fali lub, heh, czegoś takiego jak żagiel cumulusowy przekornie nie będę podnosił ;).

Mam świadomość, że nie jest to symulator stricte szybowcowy, ale zjawisko termiki/żagla/fali ma duży wpływ nie tylko w szybownictwie, bo nawet w lotnictwie komunikacyjnym piloci dużych samolotów, bardzo ostrożnie podchodzą do psa znajdującego się u podnóża zbocza, który to w danej chwili jest po zawietrznej jego stronie.

PS. A poza tym to w Condorze dało się to zrobić więc mam prawo chcieć "wiencej"! :118:

PS2. Ale fakt, o niebo lepiej się to prezentuje niż w FS.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2012, 09:31:16 »
To co piszesz to racja, no i bylo tez w Condorze. Jedynie zauwaz ze w tym filmie, te chmury sa jakies takie nijakie , wiec i moze zawirowania tez, ale nie mowie, moze za wiele sobie dorabiam w glowie  :020:   . Mysle ze odpowiedz pdst. Czy chmury sie twoza tam i znikaja by wystarczyla i o czyms by to juz swiadczylo ale Condor 2 to, to raczej nie jest.

www.yoyosims.pl

Offline WilkzPolski

• *
  • Dudek Optic
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2012, 14:46:27 »
Dużo wymagam, fakt. Ale jak by - najprościej mówiąc - zrobili chmury na szczycie komina i trochę duszeń, to byłoby już OK, jak na symulator GA. Bo chmura, pod którą nic się nie dzieje jakoś mnie krzywi.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2012, 22:24:01 »
DM:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YYMjaDtG1Ao

Może niektóre śmiesznawe (Hornet, Camel, Robin) ale też i reszta wygląda ciekawie.

www.yoyosims.pl

Offline Ranwers

• *
  • Wizzard
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2012, 23:03:22 »
Bo chmura, pod którą nic się nie dzieje jakoś mnie krzywi.
... mało to takich podpuszczalslich ?
Poza tym uważam, że sim wygląda genialnie, jak żaden dotąd. W crashach zauważam bardzo poprawną fizykę. To, że samolot do końca się nie rozlatuje to tylko kwestia modeli czy wybuchów. W takim simie raczej nie lata się po to by takie efekty oglądać.
A wy jak zwykle - to takie, tamto siakie... Samie se zróbcie sim -  lepszy będzie napewno :004:
.       __!__
.____o(''''')o____.
          " " "
Forum to miejsce spotkań ludzi, którzy mają "zryty palnik" w pewnych kwestiach i do tego dobrze im z tym - Razorblade

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 08, 2012, 11:04:30 »
Poza tym uważam, że sim wygląda genialnie, jak żaden dotąd.
To się zgadza. Na razie jednak sposób dystrybucji poraża. Z tego co wiem jednak to jest tak na tę chwilę. Chyba to co jest jest jedynie dostępne w j. niemieckim.
Ten filmik np. z Pittesem jak prawie real, jeszcze dodano ruszającą się kamerę i naprawdę ktoś może się pomylić. Ma jednak sporo denerwujących ograniczeń - np. tylko jedną porę dnia - jak jest widno :). Jak wyłącza światło kończy się zabawa.

www.yoyosims.pl

Offline WilkzPolski

• *
  • Dudek Optic
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:01:37 »
... mało to takich podpuszczalslich ?
Pod niektórymi może i nie nosi, ale na pewno coś zamiesza na wario ;).

Ma jednak sporo denerwujących ograniczeń - np. tylko jedną porę dnia - jak jest widno :). Jak wyłącza światło kończy się zabawa.
To debiut dopiero. Jak się sprzeda i jak będzie "dobry smród" koło symulatorka, to pewnie tytuł będzie się rozwijał. Pory dnia, samoloty, scenerie...

Po niektórych filmikach odnoszę jednak wrażenie, że model lotu jest jeszcze gorszy niż w FS. Czasem te samoloty latają jak by ważyły tyle, co paczka "Lay's TV Paka" ;D.

Ciekaw jestem jak tytuł będzie się prezentował w wieku 2-3 lat...

« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 02, 2012, 12:24:35 »
Na SimHQ pojawiła się recenzja tego symulatora: http://simhq.com/_air14/air_516a.html
i7 6700K, MSI 1070 Gaming X, 16 Gb RAM, 3 x SSD, Hotas Warthog, TrackIR 4

« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 13, 2012, 18:51:40 »
Zrobiłem wczoraj pierwszy oblot. Sceneria jak dla mnie piękna. Samolotów mało i nie ma niestety żadnego wiatraka, ale pierwsze wrażenie super. Przy czym ustawiłem grafikę na ultra i najmniej co widziałem to 48 fps. Do VFR jest pięknie. A fizyka lotu... muszę jeszcze polatać, wczoraj bynajmniej nie dopatrzyłem się niczego drażniącego.

Ach tak. W grze nie ma życia. Lotniska i miasta są martwe  :005:

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 13, 2012, 22:24:11 »
Kupiłeś boxa za granicą?

www.yoyosims.pl

Offline YoYo

• Administrator