Autor Wątek: Mapa zamknięta arena?  (Przeczytany 1924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mapa zamknięta arena?
« dnia: Styczeń 15, 2012, 11:39:43 »
Panowie experten mam do Was krótkie pytanie.
Czy da się wykonać mapę do Sturmovika z zamkniętą areną ograniczoną w 3 wymiarach, w której latałyby samoloty ?
coś takiego jak na rysunku:

Odp: Mapa zamknięta arena?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2013, 06:19:12 »
Odgrzeję kotleta ale niech wątek nie leży  nietknięty.
Bez problemu można wykonać mapę pięciościenną (bez 'sufitu'). Przestrzeń od góry można ograniczyć wyłącznie obiektami płyt umieszczonych na danej wysokości. Oznacza to, że samolot z wył. podatnością na zniszczenia mógłby pokonać ten sufit. Podsumowując, odpowiedź na pytanie czy to możliwe brzmi 'tak'. Co więcej, na jedej mapie można zrobić wiele takich 'boxów', w obu płaszczyznach. To takie iłkowe 'science-fiction' niemniej jednak możliwe do wykonania.

Odp: Mapa zamknięta arena?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2013, 11:57:10 »
Matwos6 odgrzałes kotleta :)
Po latach siedzenia w simach wpadł mi do głowy pomysł sportowych rozgrywek opartych o iłka - coś w stylu:

Teamy 3-4 samolotowe  w zamkniętej arenie a'la rozgrywki paintballowe gdzie 2 teamy mają na zamkniętym polu zdobyć np. flagę lub wykonać inne zadanie :)
Samoloty w barwach teamu (zakaz stosowania camo wojskowego) - im bardziej sportowo tym lepiej
arena zamknięta - wylecisz poza arenę jesteś out - stąd było moje pytanie czy da się zbudować taką ograniczoną arenę :)
Rozgrywki typu - death mecz, zniszczenie celów przeciwnika, obrona własnych celów, slalom itp.

Temat wydawał mi się ciekawy, jednak szanse na realizacje raczej małe ...