Autor Wątek: Radar lotniczy w Internecie  (Przeczytany 1927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Radar lotniczy w Internecie
« dnia: Marzec 23, 2012, 09:06:25 »
Próbowałem znaleźć ten temat przez wyszukiwarkę, ale mi się nie udało.

Mam nową zabawkę skutecznie "organizującą" mi czas.  :003:
To radar bieżącej sytuacji w komunikacji cywilnej lotniczej:
http://www.flightradar24.com/

Wczoraj śledziłem Airbusa A-320 linii Wizzair od startu w Warszawie do lądowania w Luton. Mam to szczęście, że z okna widzę starty większości maszyn z Okęcia, mogę więc sobie porównać sytuację na ekranie komputera z rzeczywistością.

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
Odp: Radar lotniczy w Internecie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2012, 10:17:18 »
Pewnie tam cała Al-Kaida siedzi, wszyscy mają wykupioną wersję premium dodającą celownik zamiast kursora myszki :D.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
Re: Radar lotniczy w Internecie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2012, 10:47:56 »
Mam to na komórce :) Fajna rzecz. Dodam że mam jeszcze coś podobnego odnośnie pociągów :p
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    Myśmy wszystko zapomnieli; mego dziadka piłą rżnęli… Myśmy wszystko zapomnieli. Mego ojca gdzieś zadźgali, gdzieś zatłukli, spopychali, kijakami, motykami; krwawiącego przez lód gnali… Myśmy wszystko zapomnieli.

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2012, 11:06:39 »
Heheee... A ja mieszkam jakieś 100 metrów od podejścia na Ławicę. Przez okno w kuchni widzę jak lądują :D Właśnie widzę, że British Airways się zbliża - niezła sprawa :D

Kurde, na Okęcie leci :(
Teraz to zauważyłem :D

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2012, 11:18:54 »
Kurde, na Okęcie leci :(

Hehe, już przechwyciłem.  :004:
To Airbus A320-232 lotu BA 846 z Heathrow do Wawy. Już zaczął obniżać lot. W tej chwili jest nad Kutnem.

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2012, 11:27:27 »
Z Ławicy wystartował właśnie Wizzair do Sztokholmu. Widziałeś go col_Kurtz?

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2012, 11:39:40 »
A F-16 nie widać... :007: A chciałbym poznać tego Kozaka, który wczoraj próbował przestawić mi komin. Nie to, że nie lubię huku silnika o 6 rano, ale z wysokością, to panowie przesadzacie. Krowy będą dawały zsiadłe mleko, a kury przestaną się nieść. I tak jest lepiej, bo jak w Łasku stacjonowały starsze sprzęty, to niejeden, nad lasem, wiejskie dziewuchy straszył (podrywał). Ot, kultura w powietrzu.  :007:
L'ordre règne à Varsovie!

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2012, 11:56:46 »
Ło matko! Zobaczcie co ten Turek robił na południowy wschód od Warszawy. Zapomniał gdzie leci, czy kontrola z Okęcia go tak kołowała?  :karpik
http://gyazo.com/64349ae887fd3cbbf8da70e71d72ee7e

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2012, 12:15:07 »
Wszyscy, którzy mieszkają na linii od Warszawy przez Grudziądz do Darłówka mają szansę sobaczyć bydle A-380 lecącego do Kanady. Leci w miarę nisko a jest ładna pogoda. ;-)

http://gyazo.com/ddfcc78571ed11034bca7c054885334d

Offline Yarden

• *
  • Wirtualny Dywizjon 316
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2012, 13:03:00 »
Do pełnego obrazu zapuśćcie sobie tą stronkę http://www.liveatc.net/.
"Nie mogę patrzeć na bitego człowieka, nie mogę! Jeżeli bije ktoś inny." - Hermann Brunner

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2012, 13:14:11 »
Z Ławicy wystartował właśnie Wizzair do Sztokholmu. Widziałeś go col_Kurtz?
Nie. Jak startują, to lecą zaś w drugą stronę. Ten pas, to one way jest ;) Widzę jedynie jak obniżają.
Odejście mają na WWN, a podejście z EES ;) I tak się składa, że podczas podejścia mam na nich ładny widok, a do pasa mają jakiś kilometr jeszcze? Spójrz zresztą na powiększenie Ławicy :)
stachu, a co robił cywil na Krzesinach ongiś? :D Wziął sobie wylądował, zdaje się, że też tureckich linii :D Zamieszanie nie z tej ziemi było, wyobraź sobie ochronę lotniska, ci to musieli mieć duszę na ramieniu :D Bo chyba nie odpowiadał, bo raczej z daleka musieli widzieć gdzie podchodzi :D Krzesiny są nieco wcześniej, ale tylko pod nieco innym kątem i chyba wizualnie większe - chyba to go zwiodło ;)
Btw, jak robicie te screeny?

Syringe

• Gość
Odp: Re: Radar lotniczy w Internecie
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2012, 13:20:04 »
Mam to na komórce :) Fajna rzecz. Dodam że mam jeszcze coś podobnego odnośnie pociągów :p

Powiedz, że to na Androida i jeszcze podeślij linka. :)

Syringe

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2012, 13:28:57 »

Offline Mekki

• Global Moderator
  • Tępy Ch**:)
    • 13 WELT
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2012, 13:31:25 »
Znaleźli sobie zabawę. Autobusy podglądają. Jak dzieci. :118:
A w jaki sposób Ty jesteś upośledzony?