Autor Wątek: Jak grać w Il-2 Sturmovik w 2012 roku  (Przeczytany 30889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Jak grać w Il-2 Sturmovik w 2012 roku
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 08, 2014, 02:24:25 »
Dobrze mmaruda że chociaż Ty coś wnosisz do tematu, bo inaczej to byśmy tu mieli tylko tą starą pierdołę mnie.
Link do moda podał Leon parę postów wyżej, a zalety TFM Next Level wyszczególniono o post wyżej od tych linków. Tyle że trzeba by to przeczytać- ale o tym też Leon wspomniał.
A ograniczeń silnika gry sprzed 13 lat nie przeskoczy żaden mod, o czym napisałem, oraz o tym że to i tak najlepsze co jak dotąd wyszło. Nigdzie nigdy przez te 13 lat nie napisałem że Iłek jest badziewny- a napisałem o nim prawdopodobnie trochę więcej od Ciebie.
Nadmienię też że instalacja przez JSGME to strata czasu, lepiej mieć backup i instalować na żywca. Ale Ty to zapewne lepiej opiszesz, a przy okazji wniesiesz coś nowego do tematu.
-Mamo dlaczego ci ludzie klęczą?
Bo to synku E24 jedzie.
-A ten za nim, to ma awarię?
Nie synku, to diesel.

mmaruda

• Gość
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 08, 2014, 03:32:42 »
I po co ten sarkazm?
PS starą pierdołę...

Offline karnalooch

• 16th VTFS
  • *
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 08, 2014, 17:51:38 »
Prawda jest taka, że gra jest stara :-( a w obecnych czasach ludzie nastawieni są na szybką rozgrywkę, piękną grafikę i bycie super-pro uber blablabla... przy jak najmniejszym nakładzie pracy. Większość młodych wirtualnych pilotów nie chce czytać np. jak sprawnie obsługiwać F-16, po co w Iłku jest ta cholerna mieszanka, skok śmigła itp. Wystarczy zagrać w War-thundera, żeby zobaczyć jaka jest różnica w sposobie samej rozgrywki - jakieś naklejki z kucykami pony... jakieś modyfikacje kadłuba za 100 golda :D... A Iłek dalej trzyma się dobrze i są ludzie, którzy próbują coś na tym starociu robić :). A co do modyfikacji sam kod w Iłka jest zamknięty, ale są sposoby... ekhm... nie ważne :D. W każdym razie to jest napisane w javie i wiele rzeczy da się jeszcze dopisać (pewnie wszystkoo hehehehehe ):).

Termit ma rację, teraz na serwerach panuje jednak HSFX, albo czysty Iłek bez udziwnień ;) . I może ten TFM jest fajny, ale jego instalacja... jest przerażająca( a jestem człowiekiem raczej cierpliwym :). W sposobie instalacji HSFX na tą chwilę rządzi :).

A co do JSGMe.... To jest fajne narzędzie, które dużo ułatwia i potrafi w pewien sposób zastąpić tworzenie kopii zapasowych (oczywiście sam mam kopię zapasową czystego Iłka 4.12.2 :) ). Jednak ma też swoje wady i przy nieostrożnym użytkowaniu  może coś nam namieszać. Jednak będąc człowiekiem konsekwentnym i pamiętając o tym, że dezaktywujemy mody jeśli chcemy coś sami ręcznie pogrzebać to nic złego się nie stanie.

~S~

Offline Wind_Of_Peace

• *
  • SmokHaosu
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 10, 2014, 16:28:32 »
Nakręciłem się na to TFM, ale instalacje chyba mnie przerasta. Dobrze, że robiłem bakupy całości co jakiś czas bo straciłbym jeszcze więcej czasu....  ;) Niemniej dzięki  :)

audentity

• Gość
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 13, 2014, 15:47:14 »

« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 29, 2014, 14:42:32 »
Procedura startowa Bf-109 i D520, oraz mały dogfight w IES1. Zgodnie z zapowiedziami, wszystkie gały działają:

https://www.youtube.com/watch?v=r91rqrAP9kE&feature=youtu.be

Należy też zuważyć, że kokpity są pierwsza klasa, i takie jakby lepiej oświetlone. No i lufcik w Mietku chodzi, a i linka się dynda. A propos linki, pytanie do Experten.
Czy rzeczona dynda się we właściwą stronę, tzn. czy w samolocie bierze górę grawitacja, czy inercja?

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 29, 2014, 17:17:50 »
W pewnym sensie jest to niesamowite jaką drogę ta gra przeszła. Film pierwsza klasa. Jeśli to będzie w formie paczki instalacyjnej to szczena opada. Rozsądek jednak mi podpowiada, że trzeba będzie przebić się przez stado innych modów po czym druga cześć modów się wywali ;). Niemniej i tak szacunek za włożony wkład pracy.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline Rammjager

• ZB
  • *
  • ex-JG300 pilot.
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 29, 2014, 17:21:03 »
W pewnym sensie jest to niesamowite jaką drogę ta gra przeszła. Film pierwsza klasa. Jeśli to będzie w formie paczki instalacyjnej to szczena opada. Rozsądek jednak mi podpowiada, że trzeba będzie przebić się przez stado innych modów po czym druga cześć modów się wywali ;). Niemniej i tak szacunek za włożony wkład pracy.

Ale pilot mietka z tego filmu to skończony kretyn ... :-P
" only mad men fly there where angels afraid to step... "

« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 30, 2014, 08:55:36 »
Jeśli to będzie w formie paczki instalacyjnej to szczena opada. Rozsądek jednak mi podpowiada, że trzeba będzie przebić się przez stado innych modów po czym druga cześć modów się wywali ;).

To cytat z SAS, od gościa, który jest blisko tematu:

"In fact NO NEED for a 4.09 or any other version of the game ... IES1 will come as a pack with a self installation exe and will include all the necessary Folders and Files."

Średnio u mnie z anglikiem, ale wygląda na to, że w ogóle nie będzie potrzebna żadna wersja Iła. Będzie to, jakby samodzielna gra, coś, jak Stalker Lost Alpha. Tak to przynajmniej rozumiem. 

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 30, 2014, 21:58:08 »
No niby ma być jeden instalator znaczy paczka i nawet nie trzeba będzie wersji 4.09 gry. Pożyjemy zobaczymy ale jest spoko.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 26, 2014, 17:32:26 »
Dobra pany , wróciłem po dwóch latach do iłka na win 7 i jak mam ustawić rozdzielczość 1650x1050. Dzięki za podpowiedź  :P

Offline Minamir

• 16th VTFS
  • *
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 26, 2014, 17:40:28 »
Zaktualizuj grę do najnowszej wersji, czyli 4.12.2. Ta ma już natywną obsługę rozdzielczości panoramicznych bez grzebania w conf.ini, jak to trzeba było robić w przypadku starszych wersji.
Pamiętaj tylko żeby patche instalować po kolei (a nie sam najnowszy), bądź ściągnąć jakiegoś mega-patcha który zrobi update od razu do 4.12.2.

« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 26, 2014, 17:45:04 »
Może rzucisz link do tego mega ptcha.

« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 26, 2014, 17:49:56 »

« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 26, 2014, 17:56:01 »
Ale jesteś super gość ;)