Autor Wątek: Falcon BMS- dodatki, skiny, teatry itp...  (Przeczytany 30961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Falcon BMS- dodatki, skiny, teatry itp...
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 09, 2017, 08:56:32 »
Może to kwestia monitora i barw wyświetlanych, ale mam wrażenie, że ten górny (standardowy jak rozumiem) kolory kamuflażu greckiego ma bardziej odpowiadające rzeczywistości.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 09, 2017, 17:43:01 »
Nawet nasze szesnastki z czasem zmieniają odcienie ;). Na pewno JanHas podszedł rzetelnie do tematu i nie nabazgrał sobie malowania z pamięci. Co mnie rzuca się w oczy w standardowej wersji to brak trzeciego najciemniejszego odcienia szarości, który jest w wersji JanHasa. Ale znaki eksploatacyjne na greckich Viperach pamiętam takie jak na pierwszej wersji (np. strzałka "Rescue" ma białe podmalowanie). Może JH wzorował się na nowszej wersji kamuflażu. Trzeba pamiętać, że ich siły powietrzne otrzymywały szesnastki w kilku transzach programu Peace Xenia (ostatni to chyba IV), więc różnice w malowaniu pewnie występują i w realu. Ale kij w camo - zwróć uwagę na dokładność modelu 3D (szczególnie kokpit).
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 09, 2017, 18:09:02 »
Kokpit i Hud fajne, ale (znowu ale :) ), czy osłona nie powinna być mniej przezierna, nie pamiętam od której wersji, ale z tego co gdzieś czytałem to są natryskiwane drobinkami złota czy czegoś, a tu piękna przezroczystość. Wiem, czepiam się, to symulator, ale w tej wersji standardowej jakby zasymulowany ten efekt bardziej.
A tak na marginesie, do tych kolorów przyczepiłem się, gdyż Mikołaj przyniósł mi eFika w skali 1:48 block 52+ wersję D (barwy PL) i drugiego C (właśnie greckiego) i po latach (aż wstyd się przyznać po ilu :) ) przymierzam się do robienia, oczywiście oba będą w wersji polskiej.
Na razie zacząłem od jakiegoś prostego w skali 1:72 do przećwiczenia nowej chemii modelarskiej i aerografu.
Za moich czasów Panie to były farby nitro i nic poza ;) :)

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 09, 2017, 18:23:38 »
Na prośbę fanów JH w paczce z modelem umieścił obie wersje kokpitu (szkła) do wyboru. ;)
Powłoka w najnowszych wersjach 52+ chyba nie jest z drobinkami złota. Tam kokpit mieni się jak benzyna (tak jak w polskich).

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 09, 2017, 19:23:33 »
Tak na marginesie greckich eFików. W pudełku z modelem napisali coś takiego, że chodzą słuchy, że Grecy gdy byli w USA na ćwiczeniach sprawili jakieś straszne manto Agresorom, prawda to?
Fakt faktem, że kiedyś przed wielu, wielu laty będąc na wakacjach na Krecie, leżałem na jakiejś plaży na wschód od Heraklionu i obserwowałem fajne walki powietrzne, nad wodą, naprawdę ostro latali.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 09, 2017, 19:56:42 »
O tych walkach nie słyszałem, ale bardzo możliwe. Agresorzy zwykle wykonują jakieś zadanie udając konkretne taktyki sił powietrznych oponentów NATO i nie wykonują misji w pełni swobodnie.
Daleko na wschód od Heraklionu, nawet dalej niż to urocze miasteczko Rethymno jest miasto Chania. Zaraz obok po zachodniej stronie na półwyspie znajduje się port lotniczy i za razem baza HAF Souda, która jest domem dla 115 Combat Wing. Stacjonują tam dwie eskadry (340. i 343.) Viperów.
Też tam byłem. Pamiętam, że przed Lotniskiem w Heraklionie stoi pomnik ze stareńkim F-5.

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 09, 2017, 20:57:41 »
Na zachód :)
To właśnie o tych Viperkach wspomniano w instrukcji.
Nie jestem pewien, ale coś słyszałem, że tę bazę zamknięto, jest tam obecnie drugie obok Heraklionu cywilne lotnisko.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 09, 2017, 21:21:22 »
 Tfu! :icon_redface: Na zachód, na zachód i po wschodniej stronie Chanii... Jak baba strony pomylić... LOL! ;)

Też nie jestem pewien na 100%, ale tam chyba cały czas jest czynna baza wraz z portem lotniczym - coś jak Fresno w Kalifornii.
http://www.milavia.net/specials/haf-115-combat-wing/

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 10, 2017, 19:54:24 »
Ale coś na Krecie skasowali, to może tę bazę na zachód od Heraklionu, tam kiedyś były jakieś instalacje NATO.
Inna sprawa, że Kreta to już nie ta sama wyspa. Ja pamiętam jeszcze dzikie plaże, na których spałem pod gołym niebem, a teraz w zasadzie cały północny brzeg to hotel przy hotelu, koszmar.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 10, 2017, 20:55:36 »
Doczytałem, że Souda funkcjonuje. Tam stacjonuje obecnie demo zespół Zeus. Na ich stronie internetowej w kontakcie wciąż widnieje Souda. Tobie chodzi prawdopodobnie o Kastelli, gdzie ma powstać duży port lotniczy, który zastąpi Heraklion (ten chyba w ogóle zostanie zamknięty). Kastelli miało być otwarte w 2014 roku, ale do dzisiaj nie widać, by rozpoczęto tam jakiekolwiek prace (kryzys).

Za bardzo odbiegliśmy od tematu. Wybaczcie nasz offtop. Już kończymy. ;)

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 10, 2017, 21:07:48 »
To prawda :) Zimno za oknem, miło sobie przypomnieć greckie klimaty :)
To ja już też tylko ostatnie zdanie i przepraszam za zaśmiecanie.
A`propos Zeusa, na którymś z Air Show w Radomiu sprzedawali swoje płyty, coś a`la 3d z kokpitu Viperka, oczywiście nabyłem, fajne :)

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 06, 2017, 22:52:58 »

13WELT YouTube Channel

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 07, 2017, 00:30:37 »
Nowy model 3D i skórki JanHasa kolejnej wersji Vipera - tym razem do kolekcji dochodzi Block 42.
Wyszedł też apdejt skórek naszych 52+ z szachownicami na górnej części skrzydeł.

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #133 dnia: Luty 07, 2017, 17:08:02 »
Może ja jakoś mało pojętny jestem, ale coś mi to posługiwanie się LOD Editorem do instalacji skórek średnio wychodzi. Może jeszcze raz spróbuję, fajnie by było mieć Polaka i nim polatać :)

Offline czart

• *
  • 3.elt "Poznań"
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 07, 2017, 19:10:06 »
Przydałby się jakiś poradnik krok po kroku jak to instalować.
W powietrzu są myśliwce, reszta to tylko cele powietrzne.