Autor Wątek: Pomoc dla początkujących: Falcon BMS  (Przeczytany 49560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Syringe

• Gość
Odp: Pomoc dla początkujących: Falcon BMS
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 15, 2012, 13:08:36 »
Czy to nie jest przypadkiem piractwo?

« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 15, 2012, 13:37:07 »
w zakładce avionics control masz pozycję - range knob
Sprawdziłem działa, dzięki za inf. Teraz postaram się znaleźć 2 callbacks dla tej funkcji i zaimplementować na enkoderze w ICP. Jeśli będzie działać napiszę.

« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 18, 2012, 07:34:23 »
w zakładce avionics control masz pozycję - range knob. I tam zmieniasz "keyboard" na "range knob- cougar".

Ponieważ jest opcja wyboru oś analogowa lub klawiatura to próbowałem znaleźć albo przypisanie jakiejś kombinacji klawiatury do tej funkcji, albo odpowiadający tej funkcji callback. Problem polega na tym, że nie wiem jaką ta funkcja ma nazwę.
Chciałem zamienić oś analogową na enkoder, który mam wolny w ICP. Oś Man Rng w przepustnicy wykorzystuję do Field of View. W moim przypadku jest to bardzo pożyteczna funkcja.
Przy okazji mam pytanie do Mekki skąd wiedziałeś, że przypisanie osi do wspomnianej zakładki powoduje zoom TGP w MFD.

Syringe

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 18, 2012, 08:15:49 »
Odpowiem za niego bo może akurat rodzi. :)
Bo jest to w manualu.

Offline Mekki

• Global Moderator
  • Tępy Ch**:)
    • 13 WELT
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 18, 2012, 09:51:33 »
Poza tym, to raczej logiczne, że ustawień odpowiedzialnych za awionikę szukasz w zakładce "avionics control" prawda?

Drugie poza tym:
SimRangeKnobUp        Increase Range knob value when the RNG knob is not declared as an analogue axis (SP3)
SimRangeKnobDown   Decrease Range knob value when the RNG knob is not declared as an analogue axis (SP3)

30 sekund szukania.
A w jaki sposób Ty jesteś upośledzony?

Kanał youtube 13WELT

« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 18, 2012, 13:45:55 »
Bardzo dziękuję za pomoc. Czasem tak jest, że rzeczy oczywiste jest trudno znaleźć. Oczywiście jest przypisanie do Range Knob Down (klawisze F3 + Ctrl) oraz  Range Knob Up  (klawisze F4 + Ctrl). Sprawdziłem działa. Miałem to już kiedyś zrealizowane w AF na enkoderze, ale to dotyczyło radaru, dlatego moje "myślowe zahamowanie". Jeszcze raz dziękuję za pomoc oraz wyrozumiałość.

Offline Dondal

• *
  • Graj, muzyko!
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2012, 23:00:16 »
Jako, że jestem początkujący i mam problem to piszę tu  ;). Sprawa wygląda tak, że zainstalowałem sobie BMSa 4.32, wrzuciłem wszystkie 3 patche i po kliknięciu na ikonkę Falcon BMS 4.32 pojawia mi się okno, na którym klikam Launch i zamiast uruchomić się gra, mam czarny ekran z informacją, że program falcon bms przestał działać...
Nie bardzo wiem w czym jest problem. Rozmawiałem z Empeckiem i wygląda, że instalację podstawy i patchy przeprowadziłem dobrze.  Reinstal nie pomaga, aktualizacja directx też nie, nigdzie w sieci z podobnym problemem się nie spotkałem, dlatego proszę o pomoc. Odpalam BMSa pod Win7 64bit, jeśli to ma znaczenie.

Offline Lukas

• *
  • MiG Killer
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 14, 2012, 01:40:25 »
W configu w zakładce "Settings General" odznacz "Play Intro Movie on Start Up".
"Throw a nickel on the grass, save a fighter pilot's ass"

Offline Dondal

• *
  • Graj, muzyko!
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 14, 2012, 10:24:28 »
Niestety nadal to samo.

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 14, 2012, 11:07:26 »
Czy przed reinstalacją czyściłeś rejestr z poprzednich wpisów? Może to by coś pomogło..
Instalowałeś BMS-a na Falcona 4.0, nie na AF-a przypadkiem?
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

Offline Kwazar

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 14, 2012, 11:40:34 »
Też miałem podobny problem. Okazało się że po instalacji brakuje większości plików. Katalog docelowy ważył  tylko kilkanaście MB. Reinstalowałem, czyściłem rejestr, kombinowałem z prawami administratora - nic. Przypadkiem, wywaliłem sobie folder z instalką na pulpit, odpaliłem setup.exe i poszło 8)

pozdrawiam
13WELT YouTube Channel

"Watching the stars from 39,000 feet with a granola bar in one hand
and a cold bottle of water in the other is a great way to unwind" K. Rosenkranz - Vipers In The Storm

Offline Dondal

• *
  • Graj, muzyko!
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 14, 2012, 12:06:08 »
Tak jest! Działa, dzięki wielkie kwazar :).

« Odpowiedź #27 dnia: Luty 22, 2013, 15:53:45 »
Mam pytanie. Opanowałem już miarę awionikę, uzbrojenie, lot, start, lądowanie, ramp start. Mimo, iż mój angielski jest na minimum to jakoś daję radę. Wykonuje misję w kampaniach- też jakoś idzie.
Nie wiem tylko czy mam dobrą taktykę, a właściwie to jej nie mam. Manuale są dla mnie dość nie przystępne bo są po angielsku.
Pytam o taktykę lotu. Jak powinno się latać: nisko, wysoko, szybko, wolno, z włączonym radarem czy bez. Pytam o Waszą taktykę lotu na misjach. Czy napiszcie jak Wy latacie?

Syringe

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 22, 2013, 16:30:07 »
Jak to mówią- lataj nisko i powoli. :)

Tak naprawdę, wszystko zależy od sytuacji oraz rodzaju misji. Czasem jest czas by krążyć spokojnie nad celem i wygryzać co lepsze kąski z LGB, czasem trzeba wpaść nisko i szybko, zrobić swoje i wiać.
Pytaj  o konkretną sytuację.

Offline Qba

• *
  • 13 WELT C/O
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 22, 2013, 18:17:19 »
Ogólnie wysoko i szybko z włączonym radarem ale, tak jak powiedział Syringe, dużo zależy od konkretnej sytuacji i czasem trzeba upaćkać się w błocie.

A tak przy okazji, nie szukasz może kolegów do wspólnego latania?
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Col Qba (C/O)

13WELT YouTube Channel