Autor Wątek: Pomoc dla początkujących: Falcon BMS  (Przeczytany 51485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pomoc dla początkujących: Falcon BMS
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2013, 16:06:02 »
Jakoś boję się tego, jeśli chodzi o wspólne loty. Owszem latam campanię ale z "żywymi" to co innego. A gdzie w ogóle szukać takich lotów. Czy trzeba znać angielski i czy trzeba znać słownictwo typowe dla lotnictwa?

Offline syringe

• *
  • Centipede
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 23, 2013, 16:24:55 »

« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 08, 2013, 20:09:42 »
wywaliłem sobie folder z instalką na pulpit, odpaliłem setup.exe i poszło 8)

O co chodzi dokładnie w tym miejscu , który folder trzeba wrzucić na pulpit ? Też mam niestety podobny problem i proszę o pomoc.
A fighter pilot is noted for intelligence, independence, integrity, courage, and patriotism. "Fighter Pilot" is a state of mind, not a job title. Therefore, not all people who fly fighters are fighter pilots, nor do all fighter pilots fly fighters, some of them drive trucks.

« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 09, 2013, 20:31:10 »
O co chodzi dokładnie w tym miejscu , który folder trzeba wrzucić na pulpit ? Też mam niestety podobny problem i proszę o pomoc.
Dobra, po kontakcie z Kwazarem rozwiązałem problem. Posty można wykasować.
A fighter pilot is noted for intelligence, independence, integrity, courage, and patriotism. "Fighter Pilot" is a state of mind, not a job title. Therefore, not all people who fly fighters are fighter pilots, nor do all fighter pilots fly fighters, some of them drive trucks.

« Odpowiedź #34 dnia: Maj 23, 2013, 16:44:36 »
Po kilku tygodniach rozgryzania obsługi F16 (bardziej z braku czasu niż skomplikowania maszyny :118:) włączyłem kampanię w Korei i już w pierwszym dniu wojny pojawił się problem. Moje lotnisko dość szybko zostało zbombardowane i wyłączone z użytku. Jego status wynosił 0%, ale po kilkunastu godzinach przynajmniej pas startowy został naprawiony i status zmienił się na 85%. Mogłem wrócić do latania. Problem w tym, że na tym pasie dalej są leje po bombach mimo że na mapie widnieje jako REPAIRED. Samoloty AI rolują jakby nic tam nie było, mój F16 eksploduje natychmiast po zbliżeniu się do pierwszego leju. Czy lotnisko nadaje się do użytku tylko przy statusie 100%?

Szukałem na forum BMS'a po słowie "crater", ale nie znalazłem żadnego wątku z takim problemem.
PS. Mam zainstalowany najnowszy piąty update.

Offline B3rNO

• *
  • B3 all day
    • http://www.youtube.com/user/b3rno
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 23, 2013, 18:18:32 »
Po kilku tygodniach rozgryzania obsługi F16 (bardziej z braku czasu niż skomplikowania maszyny :118:) włączyłem kampanię w Korei i już w pierwszym dniu wojny pojawił się problem. Moje lotnisko dość szybko zostało zbombardowane i wyłączone z użytku. Jego status wynosił 0%, ale po kilkunastu godzinach przynajmniej pas startowy został naprawiony i status zmienił się na 85%. Mogłem wrócić do latania. Problem w tym, że na tym pasie dalej są leje po bombach mimo że na mapie widnieje jako REPAIRED. Samoloty AI rolują jakby nic tam nie było, mój F16 eksploduje natychmiast po zbliżeniu się do pierwszego leju. Czy lotnisko nadaje się do użytku tylko przy statusie 100%?

Szukałem na forum BMS'a po słowie "crater", ale nie znalazłem żadnego wątku z takim problemem.
PS. Mam zainstalowany najnowszy piąty update.

1. Czy lotnisko posiada więcej niż jeden pas startowy?
2. Czy wszystkie sekcje pasa startowego mają status '' Repaired''?

Nigdy nie ufaj AI. Jak widzisz lej po bombie na pasie startowym, to wiedz, że coś się dzieje.
''The difference between the impossible and the possible lies in a man's determination.''

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 23, 2013, 18:59:42 »
Cholera brzmi znajomo :)
Już nie pamiętam w której ze starszych wersji Falcona, ale kiedyś był podobny bug. Ale chyba było w drugą stronę, niby naprawiony pas, kraterów nie widać, a samolot się rozbijał. 

Pytanie czy w Twojej sytuacji sam pas był całkowicie naprawiony, czy tylko inne rzeczy wokół.
Problem może tkwić w tym, że pas startowy w Falconie to de facto kilka odcinków traktowanych jako odrębne "cele/części infrastruktury lotniska".
Stąd 85% może mieć lotnisko z częściowo uszkodzonym pasem, albo takie, które ma zniszczone jakieś budynki obok, a sam pas sprawny.

(mam nadzieję, że czegoś nie pokręciłem).
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #37 dnia: Maj 23, 2013, 21:03:14 »
To jest baza Haeju z jednym pasem. Składa się on z trzech segmentów i wszystkie są naprawione.

Jak widać wszystko poza radarem i składem amunicji jest naprawione lub nie ucierpiało w ogóle. Mimo to:

Lej widać w prawym górnym rogu HUDa.

Przed chwilą przyśpieszyłem czas i po 24h jeden z 3 lejów zniknął. Teraz przynajmniej jest wystarczająco miejsca żeby się rozbujać do startu. Trochę długo zajmuje im naprawa tych pasów.

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 23, 2013, 21:17:34 »
Bo to ta sama ekipa co w Modlinie ;D
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 23, 2013, 21:57:23 »
A no ta! ;D
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel

Offline mj

• *
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 24, 2013, 09:20:12 »
A nie masz na końcu listy 2x destroyed runway low? Często są tam skrzyżowania z TWY na końcach pasa.

« Odpowiedź #41 dnia: Maj 24, 2013, 18:28:34 »
Poniżej wszystko jest "no damage".

dako

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 01, 2013, 22:55:26 »
Witam :)
Jestem tutaj nowy... Niedawno przeczytałem artykuł o symulatorach... i postanowiłem zacząć przygodę z Falcon BMS, bo niby najbardziej podchodzi pod "symulator". Takie gry jak Hawx mnie raczej nie bawią...

Chętnie polatałbym z ludźmi online, ale nie mam nawet podstaw. Ale szybko się uczę, aczkolwiek idę na łatwiznę poprzez zadawanie głupich pytań na forum.

Mam kilka głupich pytań :)

Pytanie 1: Czy może mi ktoś zrobić screen HUD(head up display) i wytłumaczyć (podpisać) co jest co? Niektórych rzeczy się domyślam, a niektórych nie trybię.

Pytanie 2: Jak kołować na pasie tzn. skręcać, kołami bo statecznikiem i skrzydłami raczej nie skręcę? x)

Pytanie 3: Czy może mi ktoś dać wskazówki, jak prawidłowo lądować ? Jakie są procedury? (Bez_przerwy się rozbijam, urywam przednie podwozie albo kończę w wodzie.)

Teraz możecie mnie zbluzgać, śmiać się lub płakać i pisać, że już takie pytania na forum były, ale przepraszam nie mogę znaleźć. :/

Ale proszę nie odsyłajcie mnie z kwitkiem. :)

Poprawki ortograficzne i interpunkcyjne wprowadził Grover. Temat scalony z "Pomoc dla początkujących: Falcon BMS".
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2013, 02:53:56 wysłana przez Grover »

Offline castor

• *
  • Lonewolf
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 01, 2013, 23:50:28 »
Wszystkie odpowiedzi masz w:
Twój katalog , gdzie masz zainstalowanego  BMS-a   :  u mnie    c:\Falcon BMS 4.32\Docs\Falcon BMS Manuals\BMS-Dash1
ad1 : str 97
ad2 : str 131
ad3 : str. 152
+ w tym samym katalogi BMS-Manual
i5 6600K + GTX1070 Strix
Benq xl2411
Asus Z170 pro gaming
16GB DDR 4
TIR5Pro-TH Warthog-...i pedałki ;-)
Lecimy z konkretami – rzekł dowódca skrzydła, patrząc na Mavericki

mmaruda

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 02, 2013, 12:03:36 »
HUDa nie ma co opisywać, bo jest w manualu.
Żeby kołować na pasie, musisz mieć włączone Nose Wheel Steering i podpisany pod coś orczyk (skrętna rączka, pedały, kołyska itp, ostatecznie mogą być klawisze).
Lądowanie... W dużym skrócie, trzeba podejść tak koło 150 węzłów, zależnie od tego jak ciężki jest samolot, czy są wiatry boczne itp. Ustawiasz sobie Flight Path Marker (to takie kółko na HUDzie z trzema kreskami) na początku pasa i w miarę jak już jesteś blisko przyziemienia podciągnąć go do góry, na koniec pasa. Chodzi o to, żeby krzyż celownika działka był gdzieś między szczebelkiem 5 i 10 stopni, idealnie 6. Nie należy przekraczać 14 stopni, bo zaorasz dyszą po pasie. Jak już usiądziesz, to trzymaj jeszcze chwilę nos w górze na tych 6 stopniach, tak by wyhamować całym samolotem. Jak sam opadnie to od razu dajesz po hamulcach (k) i włączasz Nose Wheel Steering gdy prędkościomierz na HUDzie pokaże 0.

Na tym kanale znajdziesz wszystko co potrzeba, żeby zacząć: http://www.youtube.com/watch?v=LiUYrtpW7ww&list=PL3E09AA94FF0EACEC

Niestety, angielski obowiązkowy, bez średniej znajomości raczej ciężko będzie Ci Falcona ogarnąć.