Autor Wątek: DCS: UH-1H  (Przeczytany 30385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
Odp: DCS: UH-1H
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 05, 2012, 22:09:05 »
Bo modelarz nie potrafił sie zdecydować czy chce robić Gruzińskiego UH-1H, czy Australijskiego UH-1D #773 ;D ;D

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

Offline Marzen

• *
  • Dzban Fan :)
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 06, 2012, 00:48:02 »
Czy "Slicki" były tak uzbrojone ?! Myślałem że tylko  Hueye wersji C (Gunship) miały na podwieszeniach Miniguny i niekierowane pociski ...

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 06, 2012, 02:07:09 »
Tylko Australijskie Bushrangery były w ten sposób uzbrajane - tzn. dwa komplety węzłów M156, pod jednym kompletem 7-rurowa wyrzutnia M158, a na drugim zestaw M21 z minigunami:

Amerykanie też testowali uzbrojenie strzeleckie na M156 umieszczonym tak daleko do przodu, ale tylko zestaw M6 - z czterema kmami M60C:

No i pozostawili układ sterowania uzbrojeniem. Z powodu dużej bezwładności hydraulicznego systemu sterowania w zestawie M21, Australijczycy zrezygnowali ze stosowania celownika pentagraficznego i całego układu sterowania minigunami - były zerowane razem z wyrzutniami FFAR w jeden punkt i celowano tym samym celownikiem kolimatorowym.

Z tego co pamiętam były 4 Bushrangery w Namie (#71, #72, #73, #73) pół na pół sklecone z UH-1D i UH-1H.

Co do innych uzbrojonych ofensywnie slicków, to miejscami środkami własnymi tworzono kanonierki montując albo pół-calowe M2HB, albo miniguny.

Bardziej "fabryczne" rozwiązania trafiały się na maszynach przeznaczonych do operacji specjalnych, jak na południowo-wietnamskich współpracujących z MACV-SOG:

Czy UH-1N USAF 20th SOS "Green Hornets":

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

mmaruda

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 06, 2012, 05:07:57 »
Pierwszy raz od długiego czasu, coś mnie sensownie zainteresowało w DCS. To może nie jest heli-sim jakiego bym chciał (gdzie jest Apache i Cobra się ja pytam!?), bardziej kolejny bajer, jak Mustang, ale chociaż ma sens. CASEVAC to rzadkość w simach i tutaj widać potencjał.

Szkoda tylko, że wciąż nic nie wiadomo o nowym myśliwcu, co utwierdza mnie w przekonaniu, że chodzi o F-16. Czekają, aż BMS przygaśnie zapewne i stąd te wynalazki.  Niemniej jednak UH1 to epicki chopper, gdyby jeszcze engine poprawili, bo mało widzę sensu w lataniu nisko przy obecnym silniku.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 06, 2012, 06:13:07 »
Czekają, aż BMS przygaśnie ...

Nie żartuj, to będą jeszcze lata...
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

_michal

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 06, 2012, 09:19:44 »

+1 hehe

mmaruda, jako duży fan DCSa, odkąd zacząłem się uczyć BMS (nie miałem wcześniej z Falconem 4 do czynienia) odpaliłem DCS tylko parę razy by sprawdzić czy działa. Nie wykonałem nawet jednej misji, żaden lot nie trwał dłużej niż 10 minut. BMS jest tak daleko przed DCSem jeśli chodzi o klimat misji i wrażenia jakie daje, że DCS nie jest absolutnie żadnym zagrożeniem. Sam Viper w DCSie by nie zmienił absolutnie nic.

mmaruda

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 06, 2012, 11:31:35 »
Zmieniłby to, że gawiedź dostałaby wreszcie myśliwiec wielozadaniowy. Doskonale rozumiem, że oni nie mają co z BMSem konkurować, zresztą widać, że boją się tematu, bo na ich forum możesz sobie pogadać o Iłku, RoFie, FSX itd, ale zacznij temat o BMS i już ci moderacja przypomina, że "tutaj nie dyskutujemy o produktach konkurencji" czy jakoś tak.

Offline cygan

• APAsq
  • *
  • 11WELT/7WEDS
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 06, 2012, 11:38:36 »
UH-1? Czyli śmigłowiec! No, to ja rozumiem. Zawsze się zastanawiałem czy są w stanie zrobić jakiś innym moduł ze śmigłowcem niż tylko Ka-50.
Jeśli chodzi o mnie jestem mniej wybredny. Niema co łudzić się na nową mapę czy AH-1 do eskorty, ale jesli dobrze go zrobią to przynajmniej bedzie czym polatać.
Dobrych symulatorów smigłowcowych to jak na lekarstwo.

+1.....znając tempo ED
FS 2004/FSX  DCS  BMS  TOH  ARMA3

_michal

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 06, 2012, 11:59:26 »
Zmieniłby to, że gawiedź dostałaby wreszcie myśliwiec wielozadaniowy.

To zadowoli fanów DCS, ale nie zagrozi pozycji BMS w najmniejszym stopniu.

« Odpowiedź #24 dnia: Październik 06, 2012, 12:24:11 »
Może będzie szybciej jak odkupią kokpit UH-1 od kolegów z 1C. Pamiętacie Whirlwind of Vietnam: Operacja w dolinie Ia Sram. Wprowadzą parę poprawek i gotowe. Z tego, co pamiętam, pomimo braku wsparcia Track Ir, to kokpit był całkiem fajnie zrobiony. Na tyle mi się podobał, że przeszedłem te dziesięć misji.
Wiem, że tytuł był schrzaniony, ale brakowało mi w tym czasie latania w Indochinach :)
Co do porównywania BMS-a i DCS-a, to właśnie kampania dynamiczna i klimat rozwala, gdy spotkasz się z innymi package' mi i wszyscy lecą na jakiś Strike w tamten rejon. Widok nie zapomniany. Chyba tylko piloci bombowców taki mieli lecąc nad Zagłębie Ruhry 70 lat temu. To jest właśnie, to. Nigdy nie wiesz jak się sytuacja może rozwinąć nawet rozpoczynając tą samą misję, bo co do kokpitów DCS-a, to wydaję mi się, że są lepiej zrobione niż ten z BMS-a. I te wybuchy w BMS-ie są poprostu genialne!

Offline Kusch

• Global Moderator
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 06, 2012, 13:09:43 »
Podobno ten Cały Belsimtek to jakiś białoruski odział ED. To by tłumaczyło dlaczego tak długo utrzymali to w tajemnicy. :D
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie"

http://img90.imageshack.us/img90/9643/klmd5.jpg

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 06, 2012, 13:11:39 »
Jak zobaczymy to za pół roku będzie dobrze. Kabina, systemy, a i tak pewnie beta, chociaż w sumie jakiejś dużej filozofii tutaj nie ma. Ciekawe, czy będzie działać autorotacja tak jak było opisywane to w książkach.

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #27 dnia: Październik 06, 2012, 13:42:53 »
To zadowoli fanów DCS, ale nie zagrozi pozycji BMS w najmniejszym stopniu.
Gdyby ED lepiej odwzorowało FM i awionikę sądzę że kilka osób by przeszło ze względu na grafikę. Ale pewnie wielu by wróciło do BMSa ze względu na dynamiczną kampanię, bo pod tym względem DCS jest nudny...

Jeśli chodzi o UH-1 to fajnie że go robią, bo lubię tą maszynę. Jednak ciągłe latanie nad Gruzją mnie już znudziło...

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 06, 2012, 14:32:58 »
Jednak ciągłe latanie nad Gruzją mnie już znudziło...

MOże do tego czasu będzie Nevada, w sierpniu Wags potwierdził, że do końca roku ma się pojawić. Ponoć przebudowali całą mapę od nowa.

www.yoyosims.pl

mmaruda

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 06, 2012, 15:46:42 »
Nevada ma ponoć pojawić się po FC3, które zostało opóźnione. Ja bym obstawiał, że najwcześniej na Gwiazdkę, ale z ED nic pewnego.

Jeśli zaś idzie o BMS, to ma on zasadniczą przewagę nad DCS - silnik. Wątpię, czy dynamiczna kampania w DCS byłaby grywalna przy obecnym stanie działania Worlda - misja Battle w tej chwili zrzuca fpsy do kilkunastu.