Autor Wątek: Stalker - tematy związane z serią.  (Przeczytany 8339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Stalker - tematy związane z serią.
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 13, 2015, 12:21:10 »
Udało mi się częściowo zwalczyć problem. Okazało się, że gra crashowała przez brak/uszkodzenie filmików reklamowych na samym początku (tych z AMD, gamespy itp). Po zaaplikowaniu "no intro mod" gra startuje 7/10 przypadków.

« Odpowiedź #46 dnia: Maj 15, 2015, 19:31:28 »
Moje doświadczenia? Przechodzę właśnie trylogię po raz pierwszy. Teraz leci "Cień", edycja "Platynowa Kolekcja", pacz do 1.0005 (do 0006 ludzie na forach nie polecali ze względu na brak różnic w singlu vs. kłopoty z modami), wersja PL z lektorem, na to mod Complete 2009, który niby wedle instrukcji nie tylko "uładnia" grę, ale stabilizuje i naprawia trochę kwasów również.

Jak na razie (bujam się teraz po Czerwonym Lesie) w grze zdażyło się tylko 1 miejsce regularnego CTD - zamknięte drzwi na zamek szyfrowy w pierwszym kompleksie laboratoryjnym, te w które coś wali od drugiej strony. Wystarczyło przy nich postać, a to coś za którymś razem przyp..dalało w drzwi tak, że aż gra wysypywała się do łindołsa :D :D :D. Litania błedu XRaya podobna jak u ciebie, tylko ja miałem jeszcze jakąś uwagę związaną z dźwiękiem. Problem rozwiązałem po prostu nie przesiadując za długo przy tych felernych drzwiach :). Poza tym gra uruchamia się i idzie bezproblemowo i stabilnie aż do bólu, z nielicznymi, dziwnymi zaciachami gdy musi nagle doczytać jakieś sample dźwiękowe. Słysząc od dawna o kapryśności serii jestem miło zaskoczony, choć nie wiem co ma wpływ na taki przebieg wypadków - raczej nie to jaka edycja polska - przypuszczam, że jest to kombinacja modu i sprzętu. Gram na NVidii i dźwiękówce ASUS-a.

« Odpowiedź #47 dnia: Maj 15, 2015, 20:21:17 »
Jak dla mnie, gra za grywalność dostałaby 8, ale jeśli chodzi o stronę techniczną, to jest to typowo ruski produkt - ciężki, sklejony taśmą i gubiący się czasem cholera wie czemu. Ja też jadę na Gejoforsie, ale dźwiękówa to stary, zintegrowany z MoBo Realtek. Mody Complete, to IMHO obowiązkowa pozycja do każdego stalkera, bo tak jak piszesz - nie dość że poprawiają grafikę, to jeszcze naprawiają bugi.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2015, 23:07:40 wysłana przez Leon »

« Odpowiedź #48 dnia: Maj 15, 2015, 22:41:49 »
Aż boję się jak będzie u mnie działać "Clear Sky", gdyż słyszałem, że najbardziej zarobaczona ze wszystkich trzech. No cóż, gdy przyjdzie czas, zainstaluję, popaczuję, pomoduję i zobaczymy. Na razie leci "jedynka" i jak na tak wiekowy już produkt, podoba mi się.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 15, 2015, 22:46:02 »
Clear Sky miałem zainstalowane ze 2-3 lata temu i już wtedy nie narzekałem na wydajność. Była to okazja do przejścia wszystkich 3 części od nowa.
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline Leon

• Global Moderator
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 15, 2015, 23:08:30 »
Chyba miałem przysłowiowego farta bo... żadna z części nigdy (odpukać) nie sprawiała mi problemów.
Marcin Widomski

Pealuuga lipp, Surnupealuuga lipp, Tundmuste tipp, Sinu tundmuste tipp, See on ju vabadus hüperboloid, Insener Garini hüperboloid...

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 16, 2016, 00:13:48 »
Wyszedl jakis duzy update do moda Misery (jakis czas temu). Jak ktos gra jeszcze w Zew Prypeci to chyba warto bo caly ten mod wyglada nader ciekawie.

http://www.miserymod.com

Mod jest opisany takze tutaj (PL) : http://mdtseed.com/assets/MISERY_GameGuide_PL.pdf .
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2016, 08:57:10 wysłana przez YoYo »
webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 25, 2017, 08:44:48 »

« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 25, 2017, 11:12:41 »
Skoro temat odżył, niechże spytam; co w końcu ze S.T.A.L.K.E.R. 2?
Informacje w Internecie są zupełnie sprzeczne, może Tu ktoś zna aktualny status projektu.