Autor Wątek: Weimarska Grupa Bojowa  (Przeczytany 8406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yarden

• *
  • Wirtualny Dywizjon 316
Weimarska Grupa Bojowa
« dnia: Grudzień 09, 2012, 06:34:20 »
http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=9221
Polacy będą odpowiedzialni w naszej grupie za działania bojowe, Niemcy za logistykę, zaś Francuzi za służbę medyczną i działania ewakuacyjne.
To są jakieś żarty, czy tak na poważne? Już pomijając sam fakt tworzenia jakiejś jednostki bojowej pod banderą UE (co by nie powiedzieć, taka rzecz to już znaczący fundament do utworzenia europejskiego superpaństwa), dlaczego to akurat naszymi rękami chcą przeprowadzać operacje w swoich byłych włościach? Dlaczego nasi politycy dali zgodę na coś takiego? Do tego ponury chichot historii, Niemcy logistyka a żabojady działania ewakuacyjne...  :|
A może to mój eurosceptycyzm mnie zaślepia i nie pozwala zobaczyć plusów tego wydarzenia? Gdyby ktoś jakoweś znalazł (poza "wymianą doświadczenia"), niech się podzieli, bo ja nie widzę żadnych. ;/
"Nie mogę patrzeć na bitego człowieka, nie mogę! Jeżeli bije ktoś inny." - Hermann Brunner

Schmeisser

• Gość
Odp: Weimarska Grupa Bojowa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2012, 09:26:26 »
Chichot historii to będzie jak porucznik Wojska Polskiego, zasalutuje Niemcowi i powie 'Zu befehl Herr Hauptmann' :D
To troche za dużo nawet jak no moje poczucie humoru lol

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2012, 19:49:55 »
Bo mimo ogólnych narzekań WP za kilka lat może być jedną z silniejszych armii w regionie. Jeżeli zrealizują obecne plany, to za 10 lat nasza armia może być porównywalna z armią Francji. Z tego co czytam, wynika, że z powodu zbyt małych finansów armie Francuzka i Brytyjska już nie są takie jak nawet w czasie bitwy o Falklandy.
Krótko mówiąc, znaleźli frajerów, którzy zapłacą i jeszcze się cieszą, że mogą "pobawić się" z większymi kolegami  :P .

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2012, 20:34:06 »
Widziałem wiele planów, wiele planów, których planujący nie musieli wprowadzać w życie - mieli następcy. Ich następcami byli inni planujący...

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2012, 20:49:22 »
Plany, planami, na każde potrzebne są pieniądze. I znaleźli takich, którzy chętnie wydają pieniądze na wojsko. A że wydajemy pieniądze na nie nasze plany - głupców nie sieją ...

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2012, 20:54:01 »
Ale to był nasz pomysł.

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2012, 21:02:33 »
Nasz pomysł, żeby jechać do Mali?  :D
Myślę, że pomysłodawca nie to miał na celu.

Niedługo może się okazać, że to będzie nasz pomysł z jak najszybszym wstąpieniem do strefy euro. Oczywiście to będzie nasz pomysł i inicjatywa, chociaż wygląda to tak, że to Niemcom i Francji obecnie bardziej zależy żebyśmy dołączyli niż nam samym.

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2012, 21:39:06 »
A tak swoją drogą to chyba mają jednak jakieś plany.

Czytam w wiadomościach o zaplanowanych na przyszły rok ćwiczeniach rezerwy.
Kilka dni temu, po wielu latach, dostałem nową kartę mobilizacyjną. W to samo miejsce, co poprzednią, pewnie sprawdzają czy żyję. :D

« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2012, 22:24:37 »
Polacy będą odpowiedzialni w naszej grupie za działania bojowe, Niemcy za logistykę, zaś Francuzi za służbę medyczną i działania ewakuacyjne.

Ja pierdzielę, nieźle się z tego wczoraj uśmiałem. Polak walczy, Niemiec dostarcza "ammo", Francuz spierd... o przepraszam, przeprowadza ewakuację.  :053: Czy to oznacza, że znowu będziemy przedmurzem Europy i cywilizowanego świata?  :053: Uratujemy "Ojro" i obronimy cywilizację przed hordami z dzikich pól na wschodzie? :053:

Bo mimo ogólnych narzekań WP za kilka lat może być jedną z silniejszych armii w regionie. Jeżeli zrealizują obecne plany, to za 10 lat nasza armia może być porównywalna z armią Francji.

Chyba raczysz żartować, obywatelu.  :053: Jeśli chodzi o lotnictwo chociażby - oni będą mieli F-35, Jurki-Fajtery i Rafale, a my F-16 z których "mniejsza połowa" będzie kanibalizowana na części zamienne dla pozostałych? Dobre... :icon_lol:

Poprawiłem odstępy. Zfrr
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2012, 23:13:48 wysłana przez Zefirro »
A fighter pilot is noted for intelligence, independence, integrity, courage, and patriotism. "Fighter Pilot" is a state of mind, not a job title. Therefore, not all people who fly fighters are fighter pilots, nor do all fighter pilots fly fighters, some of them drive trucks.

« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2012, 22:53:23 »
Ja tam nie potrafię tak przewidywać. Wiem tylko tyle co przeczytam.
Przeczytałem niedawno, że nasz kochany Pan Premier wygłosił expose i powiedział, że do 2022 roku planujemy wydać na wojsko 100 mld zł.
To są tylko plany. Niech wydadzą połowę, to i tak można dużo za to kupić.

http://forsal.pl/artykuly/654101,expose_tuska_mon_zainwestuje_100_mld_zl_do_2022_roku_w_bezpieczenstwo_polski.html

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2012, 00:28:50 »
Kilka dni temu, po wielu latach, dostałem nową kartę mobilizacyjną. W to samo miejsce, co poprzednią, pewnie sprawdzają czy żyję. :D
Raczej po prostu restrukturyzacja. Zmieniają się nazwy, to i nowe karty się rozsyła. Ja już mam 4 - z czego 3 były na to samo stanowisko wystawione w ciągu ostatnich dwóch lat. Kogo kierują do logistyki, to ma tego małą biblioteczkę, po prostu kolejna cudnie zaplanowana restrukturyzacja.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2012, 07:44:09 wysłana przez Sundowner »

« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2012, 19:02:39 »
Ponieważ ten wątek jest częściowo o ocierającym się o chorobę psychiczną chichocie historii, to znalazłem coś takiego:
http://rybitzky.salon24.pl/470963,skad-sie-wziela-mniejszosc-niemiecka-czyli-paradoks-historii

Historia sobie rotf-luje, a ja patrzę z szeroko otwartymi oczami i ze szczęką na podłodze.  :546:

« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2012, 21:20:12 »

Ja też i zostałem zdegradowany z szeregowego zrobili mnie młodszym strzelcem :x ;)

... a żabojady działania ewakuacyjne...  :|

Według mnie teraz cała Weimarska Grupa Bojowa powinna w podzięce udać się na kolanach do Częstochowy. Zostali tą decyzją uratowani przed przeszłą klęską i zmasakrowaniem całego ugrupowania przez tubylców, co by miało miejsce gdyby Francuzi byli odpowiedzialni za działania bojowe:)

Offline EMP

• *
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2012, 11:35:45 »
Ja tam nie potrafię tak przewidywać. Wiem tylko tyle co przeczytam.
Przeczytałem niedawno, że nasz kochany Pan Premier wygłosił expose i powiedział, że do 2022 roku planujemy wydać na wojsko 100 mld zł.
To są tylko plany. Niech wydadzą połowę, to i tak można dużo za to kupić.

http://forsal.pl/artykuly/654101,expose_tuska_mon_zainwestuje_100_mld_zl_do_2022_roku_w_bezpieczenstwo_polski.html

A mi się widzi że nasz pan premier wcale tak nie powiedział. Bo z artykułu wynika że MON ma wydać 100 mld do 2022 na inwestycje w obronność, tzn miał taki plan. Potem pan premier poszedł do MON i powiedział że jest kryzys i dobrze by było te pieniądze wydać na obronność i miejsca pracy w zbrojeniówce. W polskich realiach to znaczy że np. wydamy kilkadziesiąt milionów na badania nad uberczołgiem w Bumarze i potem się okaże (co roku) że czołg jest, tzn prawie jest już prototyp a raczej jego plan w sensie że koncepcja, a właściwie będzie jak tylko dopłacimy na badania jeszcze 15 mln. Albo 25. Ale to już na pewno przedostatnia dopłata. W tym roku.
Sama deklaracja jest ciekawa z punktu widzenia matematyki do klasy I-II szkoły podstawowej. Otóż wydajemy w latach 2012-2022 czyli mamy 10 lat. do wydania jest 100 mld czyli średnio 10 mld na rok. Ale w latach 2013-2014 (czyli ten największy kryzys) wydamy 10 mld czyli po 5 na rok. W związku z tym trudno zrozumieć dlaczego skoro w latach największego kryzysu wydamy najmniej to wydamy najwięcej. No chyba że pan premier przewiduje w latach 2013-2014 najmniejszy kryzys.
Rzeczywistość jest taka że uzbrojenie kluczowe dla obronności kraju i najdroższe musimy kupić albo za granicą albo wydać dwa trzy razy więcej na zdobycie wiedzy i technologii jak je produkować w kraju, zaprojektować je przetestować i wdrożyć do produkcji w Polsce.
Mnie to pachnie jak kiełbasa wyborcza.

« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2012, 23:35:55 »
Część kasy ma iść podobno na systemy antyrakietowe:
W ciągu dekady resort na wszystkie programy chce wydać ponad 130 miliardów złotych, z czego 100 miliardów pójdzie na programy operacyjne - w tym na budowę systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego.
Kierownictwo ministerstwa przyznaje, że 20 procent z tych środków - i jest to na razie tylko wstępna przymiarka - pochłoną właśnie systemy do zwalczania rakiet. A więc co najmniej 20 miliardów z kieszeni podatników pójdzie na ten cel w ciągu najbliższych dziesięciu lat.
Cały artykuł: http://fakty.interia.pl/polska/news/ultranowoczesna-armia-rzeczpospolitej-polskiej,1872448
"Różnica między mną a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem."
                                                                                  S. Dali