Autor Wątek: Brak płynności i pokaz slajdów w czystym Falcon BMS 4.32  (Przeczytany 10653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
Odp: Brak płynności i pokaz slajdów w czystym Falcon BMS 4.32
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 04, 2014, 02:12:42 »
[...] Jak wiadomo na nowszych kartach Nvidii BMS cierpi na stuttering przy włączonym vsyncu. [...] Rozwiązanie jest takie, żeby inaczej niż przez vsync obciąć klatki. Pomaga w tym taki mały soft jak D3D antilag: http://www.kegetys.fi/misc/

Wystarczy wrzucić do folderu Falcon BMS\Bin\x86 i ustawić w pliku cfg intersujacą nas liczbę klatek.

Sprawdziłem i KU PRZESTRODZE dla osób, które latają na laptopach, gdzie nie można w BIOSie wyłączyć karty zintegrowanej.
Właśnie zmarnowałem 1/3 nocki na rozgryzienie problemu, dlaczego nagle BMS przestał mi się przełączać na dedykowaną kartę graficzną GeForce'a pomimo ustawień w panelu Nvidii. Laptop uparcie ustawiał w BMSie jako grafę zintegrowanego Intela. Nawet wybór GF jako podstawowej karty nic nie dawał (pomimo restartów)

Parę dni temu chciałem ten programik przetestować i wrzuciłem te pliki, zgodnie z instrukcją do wskazanego katalogu. Ale, że czasu zabrakło, całkiem o nich zapomniałem.
Dopiero dziś "lekko" się zdziwiłem, gdy na starcie misji w BMS miałem 15-16 FPS !!! Ale, że czasem na mocno obciążonym serwerze (>40 osób) takie cuda się zdarzają, nie wiązałem tego z problemem po mojej stronie.
Ponieważ do tej pory BMS bez problemu uruchamiał się na GeForce'ie, nawet nie spojrzałem początkowo do setup'u. Po wywaleniu się gry, zajrzałem do ustawień (wciąż nie pamiętając o tym nieszczęsnym programiku) - jako procesor graficzny widniał tam Intel HD zamiast GF.

Mimo ustawień w panelu nVidii, mimo uruchamiania prawym klawiszem myszy i wyboru - procesor graficzny Nvidia, w kolejnych próbach BMS nie odpalał się na GF.. Już myślałem, że to dedykowana karta graficzna padła (w 2 miesięcznym laptopie!)..

W końcu sobie przypomniałem o powyższym cudzie..
Po wykasowaniu tego programiku z katalogu BMS - Voila!! Działa jak należy..
Szkoda tylko, że na dojście do tego zmarnowałem kilka godzin, nie dokończyłem fajnej misji i przegapiłem następną.. :/

Tyle z tego dobrego, że może ktoś z Was nie będzie marnował tyle czasu :)

"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

Offline JankeS_PL

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 05, 2014, 13:03:49 »
Witam,

ostatnio zmieniałem komputer i zakupiłem kartę graficzną GTX750Ti, wszystko ładnie śmiga poza BMS'em. Przy lotach na niskim pułapie mam stuttering, spadek FPS, obraz nie jest płynny i strasznie przycina. Niestety sterownik 306.97 nie obsługuje mojej karty, a ponoć na nim BMS chodzi płynnie na pełnych ustawieniach z włączonymi cieniami, shadersami i vsync. Czy komuś udało się całkowicie wyeliminować ten denerwujący efekt na nowych sterownikach nVidii?
b.r.
< JankeS >

« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 05, 2014, 15:27:06 »
Możesz sprawdzić, czy "Maximum pre-rendered frames" na 1 (z poziomu sterowników) coś daje.
Poza powyższym to chyba tylko "Focus shadows" oraz/lub przełączenie efektów świetlnych na "Per-Vertex" (z poziomu launchera).

Offline JankeS_PL

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 05, 2014, 15:34:54 »
Wieczorkiem sprawdzę i dam znać. Karta bardzo fajna - szkoda byłoby zmieniać ze względu na BMS :/
b.r.
< JankeS >

Offline JankeS_PL

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 05, 2014, 20:05:38 »
Jak na razie pomogło wyłączenie VSYNC w samym BMSie, potestuję dalej i zobaczę jak będzie działać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2014, 20:55:41 wysłana przez KosiMazaki »
b.r.
< JankeS >

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

Offline JankeS_PL

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 29, 2014, 16:16:14 »
Oby!!!
b.r.
< JankeS >

Offline JankeS_PL

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 30, 2014, 19:52:40 »
Jak na razie zero przycinek, nawet najmniejszych!
b.r.
< JankeS >

« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 12, 2015, 12:10:42 »
Nie wiem, czy to dobry temat na takie pytanie, ale nie znalazłem lepszego więc:
Mam możliwość otrzymania za przysłowiową flaszkę taki oto komputerek HP: Core2Duo 2x2,2, 4 Gb RAM, praktycznie taki sam jak na tej aukcji tylko procesor inny: KLIK.
Obecnie śmigam w falcona BMS na laptopie 15 cali, dual core T4200 2x2 Ghz, 3 RAM, Radeon HD 4570. Pytanie brzmi czy po zakupieniu jakiejś używanej karty graficznej (jakiej?) do tego komputera HP jakość gry będzie lepsza, gorsza, taka sama? Na moim laptopie BMS śmiga całkiem nieźle (bez wodotrysków) tylko gdy pojawia się zbyt dużo samolotów na raz, to się robi pokaz slajdów... Nie oczekuje cudów, chciałbym sobie tylko troszkę ułatwić grę. Warto się w to bawić?

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 12, 2015, 13:28:13 »
Upewnij się czy na pewno wejdzie do niego karta graficzna. Miałem styczność z kilkoma takimi komputerami od HP i w każdym z nich nie dało się podpiąć karty bez rozebrania całej obudowy.

Offline HAV

• *
  • LAST CAT STANDING
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 12, 2015, 16:05:15 »
Grafika grafiką, ale to jest desktop, a te z racji małej budy i upchania bebechów, lubią się grzać; mocniejsza grafika dodatkowo to podkręci i możesz mieć problem ze stabilnością. Druga sprawa to zasilacz...

« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 17, 2015, 13:21:42 »
Dzięki za opdpowiedzi! Chyba sobie odpuszczenie tego hpka. Ale nowy komputer mi nie daje spokoju i myślę o nowym laptopie. Powie mi ktoś jakie są aktualne minimalne wymagania żeby pośmigać na Izraelu lub Bałkanach na niskich ustawieniach lecz bez zacięć?  Kasa jest dużym ograniczeniem więc pytam o te minimalne wymagania.
Pozdrawiam :)

« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 17, 2015, 19:25:35 »
Tutaj masz dla BMS 4.32
http://www.bmsforum.org/forum/content.php?132
Dla BMS 4.33 - Intel i5/7, 4 GB RAM, GeForce 275, to będzie rekomendowany system.

Patrz w przyszłość :).

Online Versor

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 17, 2015, 20:06:12 »
AMD Phenom X2 550, radeon HD4850, 6 GB Ram, nigdy żadnych problemów z Bms-em na max. grafice w full HD.