Autor Wątek: DBW się "przycina".  (Przeczytany 5052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zack

• *
  • Moonhunter.
DBW się "przycina".
« dnia: Luty 09, 2013, 22:48:42 »
Uszanowanie Kolegom,
Nie wiem czy ktoś jeszcze się w to bawi...  ;)
Otóż - moja DBW v 1.71 dziwnie się zachowuje.
Po uruchomieniu - troszkę się tnie poklatkowo. Za któryms razem po ponownym odpaleniu - chodzi jak trzeba. Co może być przyczyną takiego zachowania? Nigdy wczesniej się to nie zdarzało.

PS. Pobrałem ostanio nowe stery do mojej wysłużoneg GF 9600GT - masakra, ekran wyglądał jak na wczesnym Commodore 64. :(
Dzięki.

Bis zum bitteren Ende.

Odp: DBW się "przycina".
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2013, 08:31:03 »
Jadę na tej karcie graficznej od dawna, na konfiguracji sprzed około 6 lat (a może 5...). Iłek się nigdy nie przycinał, no może podczas jakiejś naprawdę dużej zadymy. To może być po prostu kwestia RAMu, ewentualnie wejdź w panel sterowania nVidia i stwórz osobne ustawienia dla Iłka, w ten sposób udało mi się poprawić wydajność dla wielu gier.

Typu odpalenie Far Cry 3 na medium/high :)

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2013, 09:39:16 »
Stare karty niekoniecznie lubią się z nowymi sterownikami. Ja na swojej 7800 GS używam prehistorycznych 84.56 WHQL i jest OK. Jako, że "gram" tylko w iłka, FS 2004 i Condora w których te sterowniki działają beż błędów - nie szukam i nie myślę o nowszych. Kiedyś, dawno temu, kiedy wierzyłem jeszcze w magiczną moc "najnowszych" wersji badałem ich wydajność i poprawność w iłku. Im dalej od zalecanych w readme - tym gorzej niestety było. Znam kogoś kto namiętnie iłkuje i ma 9600 GT - zapytam jakich sterów używa.
Wódka to śmierć, ale polski lotnik śmierci się nie boi...

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2013, 10:22:34 »
Sorki za post po postem - zack - spróbuj tych: http://www.nvidia.pl/object/winxp_181.22_whql_pl.html

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2013, 11:23:56 »
Takie zachowanie może być spowodowane wieloma rzeczami od jakiegoś programu w tle np. antywirusa, przez bajzel na dysku, ustawienia sterownika karty, kończąc na sprawach sprzętowych np. przegrzewającej się grafie czy brakiem pamięci RAM.

Zjedź sobie z grafika na sam dół i pomału zwiększaj ilość detali. Może w ten sposób uda Ci się namierzyć chochlika.
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline zack

• *
  • Moonhunter.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2013, 21:49:46 »
Zdaje się że chodzi o pamięc RAM.
Postanowiłem zakupić dodtkowe 2GB extra, zobaczymy czy coś pomoże.
Wszystkim uprzejmie dziękuję za porady.
S!

Bis zum bitteren Ende.

Offline zack

• *
  • Moonhunter.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2013, 13:50:18 »
Panowie,
Jeszcze jedno - poniżej parametry pamięci w moim kompie, również - płyty głównej:

Mógłbym prosić o podesłanie jakiegoś linka (np. Alledrogo) do modelu pamięci (kompatybilnej z resztą) którą mógłbym zakupić ?

Jeszcze raz wielkie dzięki.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 16:54:59 wysłana przez KosiMazaki »

Bis zum bitteren Ende.

« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2013, 15:51:18 »
zack - czy próbowałeś innych sterów? Opisane przez Ciebie cięcie po załadowaniu misji to typowy objaw ich słabej "zgodności" z iłkiem. Dwa GB RAM które posiadasz w zupełności wystarczą tej grze. Może też przesadziłeś z ustawieniami w IL-2 Selector. Ustaw tam sobie 512 MB RAM (najbardziej optymalna wartość - przy innych lubią występować błędy w grze).

« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2013, 15:58:01 »
Kelso dobrze piszesz :) ale Zack chyba ma ochotę po prostu RAM'u dokupić i szuka pretekstu.

Offline Zeke

• ZB
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2013, 16:01:33 »
Kelso, nie ma "najbardziej optymalnych" wartości, mogą być tylko optymalne :) albo i nie.

Zack - sprawdź, którą masz wersję selectora; zdaje się, że poprawiali sposób ładowania gry w kolejnych wersjach. Tu link do ostatniej:
http://www.sas1946.com/main/index.php/topic,16403.0.html
Sprawdź sterowniki (dla testu spróbuj zainstalować starsze), i zrób rachunek sumienia, np. czy nie eksperymentowałeś ostatnio z różnymi wersjami Javy, albo nowym antywirusem.
"I jedyne, co pamiętam po tylu latach ich pracy / to, że wojnę wygrali Polacy"
Kazik (o nauczycielach historii)

« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2013, 16:06:49 »
OK - źle się wyraziłem . Zamiast optymalna powinno być raczej bezkonfliktowa.

Offline KosiMazaki

• Administrator
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2013, 17:11:28 »
Mógłbym prosić o podesłanie jakiegoś linka (np. Alledrogo) do modelu pamięci (kompatybilnej z resztą) którą mógłbym zakupić ?

Pozostaje kwestia co chcesz kupić? Zestaw 2x1 GB czy 2GB w jednej kości. Na pewno musisz szukać DDR2 (PC2), 6400 (800MHz), CL5. Oczywiście szybsze pamięci zawsze możesz zwolnić w biosie aby pracowały na czasach 5-5-5-18 lub 20. Nie ma to wielkiego znaczenia. Poza tym widzę, że masz 2T więc albo się tak ustawiło z automatu albo masz różne kości pod względem wielkości w płycie głównej i przy starcie pojawia się napis "Compatibility mode". Dopisz jeszcze jaki budżet masz na to.

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline zack

• *
  • Moonhunter.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2013, 17:40:28 »
Zestaw ma być jeden - 2GB.
Budżet - jakies 200 PLN max, bo blaszaka używam właściwie tylko do simów.
Kosi - o co chodzi z tym "compatibiliy mode"? Trzeba to jakoś poprawić, czy po prostu - tak musi być?

zack - czy próbowałeś innych sterów? Opisane przez Ciebie cięcie po załadowaniu misji to typowy objaw ich słabej "zgodności" z iłkiem. Dwa GB RAM które posiadasz w zupełności wystarczą tej grze. Może też przesadziłeś z ustawieniami w IL-2 Selector. Ustaw tam sobie 512 MB RAM (najbardziej optymalna wartość - przy innych lubią występować błędy w grze).

Kelso - stery mam te same "od zawsze"  - nigdy nie było problemów z "przycinaniem"...
Pamięc w Selectorze tez na 512MB, jak zawsze....

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.

Bis zum bitteren Ende.

Offline KosiMazaki

• Administrator
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2013, 17:54:10 »
Zestaw ma być jeden - 2GB.
Budżet - jakies 200 PLN max, bo blaszaka używam właściwie tylko do simów.

Czyli 2x1GB? bo za 200 pln to w zasadzie mo zestaw 2x2GB.

Offline zack

• *
  • Moonhunter.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2013, 16:05:58 »
Mam na myśli jeden "stick" (szynę?) o pojemności 2 GB.

Bis zum bitteren Ende.