Autor Wątek: Tank Kill w Syrii.  (Przeczytany 12142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Tank Kill w Syrii.
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 08, 2013, 18:51:57 »
Zaskoczyło mnie w okolicach 3 minuty - oddają strzał, chmura kurzu że nic nie widać, a oni reload i kolejny ogór, reload i znów. Strzelają na ślepo czy mają tam jakieś geraty do widzenia przez pył?

Offline Molnar

• *
  • Schlachtflieger
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 08, 2013, 20:09:19 »
W 3:05 T-72 wjeżdża na minę lub ied a później jest aleja RPG.

Offline rutkov

• KG200
  • *
  • Versuchskommando
    • KG200
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 15, 2013, 00:00:19 »
miłośnik 110-tki    •    I/KG200_Doktor  ♥1972-†2006   •   Czekamy Ciebie czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci. Byś nam, kraj przed tym rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem, witanym z odrazą.    •   Han Pasado!    •    GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM

« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 24, 2013, 19:13:50 »
Kolejny film. Z opisu: T-72 3 razy oberwał z RPG. Wydaje się jakby drugi czołg wyciągał tego ostrzeliwanego spod ognia.

http://www.liveleak.com/view?i=c56_1363981215

« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 24, 2013, 20:25:45 »
Oni wycierają sobie... twarze tym ałłachem, niemalże jak u nas niektórzy pewną szacowną kobietą.

Offline Molnar

• *
  • Schlachtflieger
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 25, 2013, 09:38:55 »

« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 25, 2013, 10:50:19 »
Koledzy bardziej obeznani powiedzcie - po co te czołgi tak samotnie krążą po mieście? Jak dla mnie, to sprawdzanie kto ma twardsze conchoas - czołgiści czy strzelcy RPG...
Wódka to śmierć, ale polski lotnik śmierci się nie boi...

Offline KosiMazaki

• Administrator
    • http://www.kg200.il2forum.pl
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 25, 2013, 12:54:40 »
Koledzy bardziej obeznani powiedzcie - po co te czołgi tak samotnie krążą po mieście? Jak dla mnie, to sprawdzanie kto ma twardsze conchoas - czołgiści czy strzelcy RPG...

Jak zostało to zauważone w podobnym wątku o śmigłowcach jest działanie kompletnie bez sensu, jak cała ta wojna. Czołg w mieście bez osłony piechoty jest łatwym celem. Ci w czołgu może mają większe poczucie bezpieczeństwa i teoretycznie większą siłę rażenia ale jak pokazują obrazki niektórzy szybko z nich wyskakują. Poza tym co mają robić? Każą jeździć to jeżdżą czy im się to podoba czy nie wykonują rozkazy.

Poza tym jeszcze jedna myśl mi się nasunęła. Może na jedną ubitą załogę czołgu wraz z czołgiem mogło by zostać odstrzelonych dziesięciu piechociarzy, bo tam pod prześcieradłem każdy ma kałacha lub inny samopał, a jak wiadomo w czołgu ciężej kogoś dosięgnąć z karabinu ;).
I/KG200_Doktor  1972-†2006

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

Offline Leon

• Global Moderator
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 25, 2013, 15:08:23 »
Może na jedną ubitą załogę czołgu wraz z czołgiem mogło by zostać odstrzelonych dziesięciu piechociarzy, bo tam pod prześcieradłem każdy ma kałacha lub inny samopał, a jak wiadomo w czołgu ciężej kogoś dosięgnąć z karabinu
Ale to się Mazaku nie opłaca pieruńsko finansowo, raz koszt tanka, dwa koszt wyszkolenia czołgisty.
Marcin Widomski

Pealuuga lipp, Surnupealuuga lipp, Tundmuste tipp, Sinu tundmuste tipp, See on ju vabadus hüperboloid, Insener Garini hüperboloid...

Offline KosiMazaki

• Administrator
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 25, 2013, 17:40:57 »
Zależy jak się na to patrzy. Zakładając, że taki partyzant w klapkach Kubota i sweterku jest w stanie odstrzelić 3-4 żołnierzy stosunkowo regularnie i bez większego kłopotu lub raz na jakiś czas wystrzelić w kosmos jeden stary zardzewiały czołg i czterech ludzi, bo o RPG trudniej to może wcale nie być już takie oczywiste. Czołgów do walki może im nie braknąć, gorzej jak im żołnierzy braknie albo będą tyłkami trzęśli i uciekną z pola walki.

Z punktu finansowego to z pewnością taka konserwa jest droższa :). Wszystko to moje luźne i wesołe przemyślenia, więc nie będę się upierał.

"Herr Rittmeister wylądował, klasnął w dłonie mówiąc: Donnerwetter! Osiemdziesiąt jest godną szacunku liczbą"

« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 25, 2013, 17:53:56 »
Mnie za to nurtuje jeszcze inna kwestia. Co siły rządowe chcą takimi pancernymi wypadami osiągnąć? Może i wyszkoleniem kadra dowódcza nie grzeszy, ale to takie żołnierskie abc... Tak nie zdobywa się miast! Dziwne to wszystko. Na dodatek widzę, że już obie strony dokumentują swoją aktywność w HD. Jeszcze trochę i będzie live!
Wódka to śmierć, ale polski lotnik śmierci się nie boi...

Offline Molnar

• *
  • Schlachtflieger
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 25, 2013, 18:53:42 »
Przeciwnik z chęcią by taki live oglądał  :ponury:

Taktykę rzeczywiście mają dziwną. Na kilku filmach mieszane oddziały przywożą/zabierają piechotę, patrolują kwartał ulic a inni stoją czekając nie wiadomo po co, będąc łatwym celem.

Offline Leon

• Global Moderator
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 25, 2013, 19:07:45 »
Mam wrażenie, że to taka wojna durniów jak pierwsza rosyjska wycieczka po Groznym. Nieświadomość zagrożenia, ignorancja i lekceważenie przeciwnika.  A przecież z podstawami taktyki walki w miescie można się zapoznać w książeczkach Ospreya...
Marcin Widomski

Pealuuga lipp, Surnupealuuga lipp, Tundmuste tipp, Sinu tundmuste tipp, See on ju vabadus hüperboloid, Insener Garini hüperboloid...

Offline KosiMazaki

• Administrator
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 25, 2013, 22:26:36 »
Czysty terror, oni nas kamieniami i RPG, a my ich czołgami, lotnictwem itd. Demonstracja siły.

Offline Molnar

• *
  • Schlachtflieger
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 26, 2013, 13:49:58 »
T-72 i BWP-2 z Schürzen własnej roboty, w pakiecie z gruzem i płytami betonowymi.
http://youtu.be/R0hD6T6Ke5E