Autor Wątek: 16th VTFS Stormriders  (Przeczytany 11285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zefirro

• Gość
Odp: 16th VTFS Stormriders
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 02, 2013, 23:36:41 »
Zgodnie z zapowiedzią dziś odbył się egzamin, podczas którego Hemon odpowiedział bez problemu na wszystkie pytania i stał się pełnoprawnym członkiem eskadry! Za swoje dotychczasowe osiągnięcia (nie tylko w lataniu) dostał nową ksywkę: Banderas. Pewnie dlatego, że na jego widok mdleją wszystkie kobiety, które ma w WVR.

Offline Hemon

• 16th VTFS
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 03, 2013, 01:19:04 »
Z tym omdlewaniem młodych niewiast to przesada oczywiście, ale ksywa chyba wzięła się dlatego, że uwielbiam kobiety, a jeszcze bardziej dawać im cielesną rozkosz i nie wstydzę się do tego przyznawać   ;) Jestem szczęśliwy, że udało mi się przebrnąć przez egzamin i bez wątpienia jest to dla mnie wielka ulga, że nie zawiodłem oczekiwań wszystkich chłopaków z eskadry.

Zefirro

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 05, 2013, 10:49:21 »
Ponieważ na przełomie czerwca i lipca miałem wakacyjną przerwę w prowadzeniu "księgowości", więc dziś podsumowanie dwóch ostatnich miesięcy.

W czerwcu loty wykonywało 7 osób. Całkowita liczba lotów to 62, z czego 22 to loty grupowe (obecnych dwóch lub więcej członków). Łączny nalot to prawie 109 godzin.
W lipcu ze względu na urlopy frekwencja nieco spadła. Do książki lotów wpisywało się 6 osób. Liczba lotów to 54, z czego w czasie 13 lotów obecnych było przynajmniej dwóch pilotów eskadry. Łączny nalot to prawie 57 godzin.
Aktualny stan eskadry to: 4 członków + 5 kandydatów. Kandydaci są mocno przeterminowani  ;) - aktywnie działają i nie zapowiada się, żeby zrezygnowali, ale nieco ociągają się z przygotowaniami do egzaminów - lato, urlopy, itp...

Mimo upałów za oknem i mniejszej dostępności pilotów ze względu na urlopy nie zamykamy działalności na czas wakacji. Nie każdy może cieszyć się wypoczynkiem w cieniu palm ;) - niektórzy muszą smażyć się w pracy - a przecież takim biednym osobom nie można odmówić wieczornej rozrywki. Dlatego wciąż można nas spotkać wieczorami nad wirtualną Koreą, choć może mniej regularnie. Taka atmosfera sprzyja też organizowaniu luźniejszych spotkań, dlatego jeśli ktoś ma ochotę na wspólny, niezobowiązujący lot lub chciałby zapytać o coś związanego z Falconem, jesteśmy chętni i otwarci - wystarczy odezwać się i umówić.

Poza tym zgodnie z tym, co pisaliśmy kiedyś w FAQ (http://il2forum.pl/index.php/topic,15616.msg290247.html#msg290247, punkt 5. pytanie: "- Czy wasza aktywność ogranicza się jedynie do wspólnego wirtualnego latania w Falcona?") w lipcu spotkaliśmy się kilkukrotnie na sesjach w ARMA 3 oraz Left4Dead 2. Nie jesteśmy wielkimi specjalistami w ARMA i nie próbujemy spinać się na realizm, raczej wolimy zabawę i traktujemy to jako ciekawą, wakacyjną odmianę od F-16. W przyszłości pewnie dalej będziemy organizować takie wieczory z ARMA 3, dlatego jeśli ktoś jest chętny, żeby dołączyć - niech da znać, a my odezwiemy się, kiedy coś zaplanujemy.

Zefirro

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2013, 03:38:39 »
W związku z końcem lata wzrasta aktywność wirtualnych pilotów, więc przygotowaliśmy nowy plan zorganizowanych spotkań. Jest w nim kilka punktów, które mogą być atrakcyjne również dla osób spoza eskadry.

Nie Bój Się Falcona
Czyli dzień otwarty eskadry. Zapraszamy wszystkich na naszego Team Speaka. Tych doświadczonych i początkujących. Pomagamy instalować Falcona BMS, konfigurować go, rozwiązywać problemy z jego działaniem, odpowiadamy na pytania dotyczące symulatora czy latania w nim. Można przyjść, żeby spróbować się przelecieć z kimś online, albo poćwiczyć dogfight. Można wpaść, żeby pogadać o Falconie, albo ponarzekać na to, jaki świat jest beznadziejny. Wszystko zupełnie bez zobowiązań, ponieważ uważamy, że im większe i bardziej zgrane jest środowisko ludzi skupionych wokół Falcona, tym lepiej dla wszystkich jego członków.
"Nie bój się Falcona" odbywać się będzie raz na dwa tygodnie w czwartek. Przewidzieliśmy trzy spotkania, ale jeśli zainteresowanie będzie wystarczająco duże, to akcję przedłużymy.
Szczegóły (dane serwera TS) w tym temacie: http://il2forum.pl/index.php/topic,12055.msg296763.html#msg296763

Wyścig Bez Silnika
To tymczasowa nazwa dla zawodów szybowcowych w Condorze. Mamy w eskadrze kilku posiadaczy tego symulatora, którzy chcieli w końcu polatać razem i mieć dodatkową motywację do tego, a nic tak nie motywuje jak zawody. Dlatego postanowiliśmy zorganizować coś na kształt Grand Prix, czyli wspólny start i mnóstwo emocji. Więcej szczegółów dotyczących scenerii i zasad wkrótce. Zapraszamy wszystkich fanów Condora do udziału - nie ma żadnych wymagań wstępnych. Przewidzieliśmy 6 wyścigów, ale nie ma obowiązku brania udziału we wszystkich. Nie ma też wcześniejszej rejestracji. Jeśli ktoś będzie chciał polecieć, wystarczy, że pojawi się na serwerze.
Zawody rozpoczną się w czwartek 26 września, a kolejne etapy odbywać się będą co dwa tygodnie w czwartki, wymiennie z "Nie bój się Falcona".

Otwarty Trening Szybowcowy
Przed wyścigiem warto potrenować, sprawdzić sprzęt, oprogramowanie i połączenie z serwerem. Tym bardziej, że większość z nas od dawna nie siedziała za sterami wirtualnego szybowca. Dlatego przygotujemy trzy otwarte treningi: 12., 18. i 25. września.

Syringe Kontra Grover
Czyli coś na kształt wewnętrznych ćwiczeń w stylu Red Flag w Falconie BMS. Przygotowane przede wszystkim z myślą o członkach eskadry, ale nie zamykamy się na gości spoza grupy. Przydałoby się choć minimalne doświadczenie w Falconie, dlatego zainteresowanych udziałem prosimy o wcześniejszy kontakt. Spotkania co tydzień we wtorki.

Taktyczna Sobota
Czyli dobrze już znane sobotnie spotkania przy ARMA 3. Wstęp wolny.

Cały plan eskadry na wrzesień znajduje się w kalendarzu dostępnym pod tym adresem: https://www.google.com/calendar/embed?src=k8v70ave33oaeaa7tmtu6ll2bk%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw

Zefirro

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2013, 14:38:45 »
Jutro (czwartek 19.09), zgodnie z kalendarzem zamieszczonym powyżej, odbędzie się kolejny dzień otwarty eskadry czyli "Nie bój się Falcona". Zapraszamy wszystkich przyjaciół i znajomych, wirtualnych pilotów doświadczonych, początkujących oraz tych, którzy są zainteresowani Falconem, ale nigdy nie próbowali w nim latać. Można wpaść, żeby pogadać, przelecieć się razem, popytać o eskadrę albo inne rzeczy. Można przyjść, żeby poopowiadać dowcipy lub pogawędzić o starych, dobrych czasach. Start o 20:00.

TeamSpeak 3: 89.72.86.69:9986
hasło TS3: hydrozagadka

Reszta informacji jak podczas poprzedniego spotkania (tylko data się zmienia):
http://il2forum.pl/index.php/topic,12055.msg296763.html#msg296763

Zefirro

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 19, 2013, 18:59:21 »
Na początku przypominam, że dziś dzień otwarty eskadry, zapraszamy na 20:00 (można wpaść później) na nasz serwer TS3.

Zwykle podsumowuję w kilku słowach działalność eskadry w mijającym miesiącu, ale tym razem takie podsumowanie dostało małego poślizgu ze względu na to, że we wrześniu organizujemy dużo nowych atrakcji i przez to mniej czasu jest na sięganie w przeszłość. Oto krótkie podsumowanie sierpnia.

W sierpniu odczuwaliśmy jeszcze wpływ wakacji - część osób wyjechała na urlopy i trudniej było zebrać ekipę na wspólny lot. Zaowocowało to frekwencją podobną do tej z lipca. W sumie wykonaliśmy 37 lotów, z czego 15 lotów w składzie przynajmniej dwuosobowym. Łączny nalot eskadry to nieco ponad 52 godziny. W sierpniu do składu dołączył też Popo (nick na forum KsięgowyMorderca, czyli znany mafiozo z Mazur). Również przez cały miesiąc, co tydzień w sobotę zbieraliśmy się na grę w ARMA 3 i wygląda na to, że zapoczątkowana przez nas Taktyczna Sobota zagościła na stałe w naszym kalendarzu oraz w kalendarzu przyjaciół eskadry np. Uziela, który nie opuścił chyba żadnego spotkania i zapoznał nas z rosyjskimi kolegami, którzy przygotowują ciekawe, klimatyczne misje.

Wrzesień już w połowie, a w samym Falconie dobiliśmy do statystyk z sierpnia, nie wspominając o innych aktywnościach jak np. treningi w Condorze. Będzie dobrze...

mmaruda

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 01, 2013, 18:32:38 »
Małe promo na zachętę:

Zefirro

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2013, 17:51:06 »
Jutro (czwartek 3.10) ostatnie na jakiś czas spotkanie z serii "Nie bój się Falcona", czyli dzień otwarty eskadry. Szczegóły techniczne takie jak podczas poprzednich spotkań:
http://il2forum.pl/index.php/topic,12055.msg296763.html#msg296763

Zapraszamy serdecznie!

Syringe

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 28, 2013, 21:44:44 »
Dzisiejszy lot treningowy odbył się przy towarzystwie nowego kolegi w BMSowym świecie- Minamira.

Ostała się jedna fotka z wyżej wymienionym pilotem.

« Odpowiedź #24 dnia: Luty 12, 2014, 21:50:11 »
Dzisiejszy lot szkoleniowy z Banderasem.

Zaliczylem 7 celow naziemnych i dwa MiG-29. :)  :evil:
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 21:58:52 wysłana przez Grover »
Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić.

mmaruda

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 12, 2014, 23:02:41 »
Elegancko! Pierwsze koty za płoty. :)

Syringe

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 19, 2014, 14:48:45 »
Kilka klatek z ostatniej misji:

Syringe

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 26, 2014, 07:22:49 »

To już rok! Tak, to już ponad rok minął od dnia kiedy zdecydowaliśmy się z Groverem utworzyć nową, wirtualną eskadrę - 16th VTFS Stormriders.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i tym, którzy w nas nie wierzyli. To dzięki wam istniejemy i mamy się dobrze!
Zbytnio nie słodząc, wklejam cytaty wszystkich pilotów dotyczące samej eskadry:

Karnalooch
Wspaniali ludzie, super atmosfera, olbrzymie umiejętności i wsparcie merytoryczne na wysokim poziomie. Tyle spotkało mnie z Waszej strony przez niecały miesiąc, latając w barwach 16 VTFS. Dzięki za poświęcony mi czas ~S~

Minamir
Pozytywnie zakręcona grupa miłośników lotnictwa i symulatorów, gdzie w parze z wiedzą teoretyczną idą umiejętności. Dołączając obawiałem się spiny, ale okazało się, że można połączyć realizm z dobrą zabawą.

Dondal
Jestem w eskadrze od niedawna, jednak bardzo szybko się tu zadomowiłem. Spotkałem tutaj interesujących ludzi z ogromną wiedzą lotniczą i nie tylko. Przychodząc tutaj, nie miałem praktycznie bladego pojęcia o obsłudze F-16 i obawiałem się swoich pierwszych kroków w BMSie. Dzięki kolegom z eskadry, ich chęci do pomocy i cierpliwości moje obawy okazały się być bezpodstawne. Z każdym kolejnym lotem moja wiedza i umiejętności poszerzają się. Jednak Jeźdzcy Burzy to nie tylko Falcon, ale także klimatyczne misje w Armie i spontaniczne spotkania w innych grach multi. Takie nieograniczanie się do jednego tylko tytułu stanowi niewątpliwy plus tej grupy.

Banderas
Świadomość, że dowódcy eskadry to nie tylko Panowie z olbrzymim doświadczeniem Falconowym, lecz przede wszystkim pasjonaci lotnictwa, sprawia, że prócz wiedzy zarażasz się ową miłością do F-16.

Uziel
Sprawna organizacja, dużo pomocy przy Falconie, liczne wspólne wirtualne rozrywki i bardzo fajna ekipa. 16-tka daje radę.

Majkel
Zawsze byłem bardziej graczem "offline", dopiero Falcon 4 i ekipa 16th pozwoliła mi docenić grę online. Świetny team, dużo niezłej zabawy i dobrze spędzonego czasu.

Termit
16th VTFS Stormiders to nie jest tylko grupa ludzi połączonych wspólną pasją, to grupa ludzi, dzięki której udało mi się zebrać w sobie, przezwyciężyć opory i zacząć porządnie latać. A poza tym nigdzie indziej nie mogę się tak obficie nagadać.

Grover
W dzisiejszych czasach nie jest trudno założyć wirtualną organizację, kreślić świetlistą przyszłość, by po kilku tygodniach zapał minął, a cały dorobek ograniczył się do oderwanych od rzeczywistości planów. My od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że droga do sukcesu będzie długa i wymagać będzie dużo pracy, a ten rok udowodnił, że mamy odpowiednią determinację, żeby realizować ambitne cele. Z optymizmem patrzę w przyszłość, ponieważ wiem, że jej gwarantem są ludzie tworzący eskadrę: solidni, życzliwi, przyjacielscy, pomocni i wytrwali.

Syringe
Było ciężko, początki były naprawdę trudne. Ale rok minął i jest nieźle, a z każdym dniem jest jeszcze lepiej i lepiej. Dziękuje wam wszystkim za to, że jesteśmy. Bo jesteśmy dzięki pilotom i osobom, które kręcą się wokół eskadry. Bardzo wam dziękuję.

« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 26, 2014, 08:24:40 »
Pogratulować wytrwałości! :-)

Zefirro

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 03, 2014, 17:24:25 »