Autor Wątek: Ustawienia kontrolerów  (Przeczytany 5639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
Odp: Ustawienia kontrolerów
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 06, 2013, 11:43:49 »
Ja już w sumie cofam powoli swoje słowa. FM jest bardzo OK :) chociaż wymaga to praktyki oraz testów z ustawieniami kontrolerów. Mam już nawet kilka misji z sukcesem za sobą.
@sokolus. Tak jak piszesz - co do przepustnicy to tu bardzo delikatnie operujemy, wręcz minimetrami.

PS.
W łatce dodadzą coś takiego jak jest obecnie w P-51D - Take off assistant z suwakiem 0-100%. Nie wiem co to, ale ma pomóc tym, którzy mają problemy przy starcie.

webmaster,   YoYosims - jeśli lubisz symulatory lotnicze

www.yoyosims.pl

Offline SamekB

• *
  • ヒューイ最高!o(≧∇≦o)
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2013, 12:34:49 »
Na forum DCS ktoś napisał, że łatwiej się lata nawet bez manipulacji osiami przy zaznaczeniu opcji "slider" przy odpowiednich osiach. Przyznaję- jest dużo łatwiej, ale nadal mój joystick nie jest wystarczająco precyzyjny. Teraz będę testował obcinanie granicznych wychyleń osi żeby zaoszczędzone "miejsce" w obszarze ruchu joysticka wykorzystać do reszty położeń- nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek musiał wychylać drążek aż tak ekstremalnie.
EDIT:
Aha, no i mam duży problem- frajda z latania jest tak wielka, że nie mogę się zmusić do otwarcia manuala i nauki obsługi systemów pokładowych:D

« Odpowiedź #17 dnia: Maj 07, 2013, 09:54:00 »
Zaczynam obserwować u siebie pierwsze oznaki frustracji. Ja ledwo dotknę gały, a ten już mi zaczyna wariować, niezależnie od ustawień osi.

Offline SamekB

• *
  • ヒューイ最高!o(≧∇≦o)
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 07, 2013, 11:19:14 »
Paniowie jaki joystick polecacie do Hueya? Na forum DCS polecają  G940 (da się dość łatwo go przedłużyć, no i ma FFB). Mój Top Gun chyba będzie wymieniony...

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 07, 2013, 11:40:44 »
Bierz Warthoga ;) albo Cougara, a jak masz tylko 250zł to wydaje mi się, że najlepiej ruską Cobrę: http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/19814-jaki-joystick/?p=367561
Jest w dystrybucji w PL za 249zł. 

www.yoyosims.pl

Online Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 07, 2013, 11:46:22 »
Z tym Cougarem to nie tak szybko ;) Chociaż pracuję nad pewnym rozwiązaniem "budżetowym" wszystkich jego problemów, to jednak jest to drąg, nad którym trzeba pracować aby można było go używać.

Nie wyobrażam sobie latania DCS: Huey, na oryginalnej konfiguracji - obecnie mam w nim wstawione łożyska kulkowe (6 par - tak wstawiłem też na ośkę poprzeczną) i bez sprężyn - znacznie słabsze, zrobione na zamówienie będę miał pod koniec tygodnia.

Na przepustnicy też potrzeba gładkiego ruchu i tez tutaj mam wstawione łożyska kulkowe, ale problemem jest podkładka oporowa, która gładko działać nie chce, nawet ślizgając się po Teflonie. Będę wyważał.

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

Offline SamekB

• *
  • ヒューイ最高!o(≧∇≦o)
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 07, 2013, 11:48:23 »
Nie no właśnie kasa nie gra roli aż tak bardzo. Tzn nie jestem jeszcze bogaty i nie kupię kontrolerów dedykowanych od Komodo, ale Warthoga bym wziął gdyby miał FFB, a w Hueyu właśnie by się bardzo przydał... Kto wie, może Thrustmaster wypuści coś dedykowanego do śmigieł?

« Odpowiedź #22 dnia: Maj 21, 2013, 13:10:08 »
Nauczyłem się, jako tako, przez chwilę wisieć przy starcie i w miarę sensownie startować, prosto latać, nie tracić za dużo wysokości przy zwrotach itp.. Do lądowania nadal potrzebuję dużo terenu i przypomina ono raczej jazdę na sankach :D Ktoś ma może ThrustMastera HOTAS X i podzieliłby się ustawieniami osi?
Tak dla konfrontacji, bo generalnie jadę tylko na "Curvature" w okolicach 20-30.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2013, 13:54:48 wysłana przez KosiMazaki »

« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 12, 2013, 13:16:44 »
Podpowie ktoś może jakie funkcje warto sobie podpisać pod HOTAS w Huey'u?

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 12, 2013, 19:04:16 »
Podpowie ktoś może jakie funkcje warto sobie podpisać pod HOTAS w Huey'u?

Ja mam komunikacje, oczywiscie fire, blokade na sticku, czyli ten pseudo trym, reset trymera, wyswietlanie tych info o stanie po prawej stronie, przeskoki z miejsca pilota, na drugiego pilota i dalej na strzelec lewy i prawy, autopilota w trybie Alt, Orbit oraz Hdg, przestawienie uzbrojenia z miniguna na wyrzutnie NPR i na odwrot, obnizenie flexible sight oraz pilot sight, starter (home). Kolejne czekaja na nowe Q czyli wyrzut pulapek jak juz dojda w jakims patchu, wlaczenie lampy XM60 jak juz bedzie jak przypisac i ew. zwiekszenie intensywnosci podswietlenia. Stosuje zawsze te metode, zeby klikac przy starcie i ladowaniu, a juz w czasie walki i lotu to najlepiej nie odrywac rak od HOTAS'a.

www.yoyosims.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 12, 2013, 20:05:56 »
Dzięki YoYo :-)

« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 27, 2014, 22:25:08 »
Witam wiecie jak ustawić strzelanie z bocznych burt za pomocą myszki ?

« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 28, 2014, 00:03:53 »
Jeśli chodzi o karabiny montowane przy drzwiach bocznych, to trzeba w opcjach, w zakładce Special, dot. UH-1 zaznaczyć TrackIR aiming. Tak samo zresztą będzie można myszą sterować celownikiem drugiego pilota przy strzelaniu z podwieszonych na pylonach karabinów.

« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2016, 15:52:28 »
Mam z tym problem. Przy zaznaczeniu TrackIR aiming celuję za pomocą TrackIR-a co jest powiem szczerze mało precyzyjne. Wolałbym za pomocą myszki. Jednak odznaczenie opcji TrackIR aiming powoduje to, że nie mogę w ogóle ruszać celownikiem. Ruszanie myszką zupełnie nic nie daje mimo jej aktywowania LALT+C. Ktoś coś podpowie?

Można też poprosić ponownie o zrzut ustawień z pierwszego posta, bo już je niestety gdzieś wcięło?

Offline YoYo

• Administrator
  • Wieczny symulant
    • YoYosims
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 14, 2016, 16:27:16 »
Mam z tym problem. Przy zaznaczeniu TrackIR aiming celuję za pomocą TrackIR-a co jest powiem szczerze mało precyzyjne. Wolałbym za pomocą myszki. Jednak odznaczenie opcji TrackIR aiming powoduje to, że nie mogę w ogóle ruszać celownikiem. Ruszanie myszką zupełnie nic nie daje mimo jej aktywowania LALT+C. Ktoś coś podpowie?

Można też poprosić ponownie o zrzut ustawień z pierwszego posta, bo już je niestety gdzieś wcięło?

Ustaw sobie opcje Precyzyjną w Track IR, sprawdza się wyśmienicie, tak właśnie celowałem. Włączasz opcję jak przesiądziesz się na drugi fotel i obniżysz celownik.

www.yoyosims.pl