Autor Wątek: [Android] Falcon ICP (+DED)  (Przeczytany 13374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sundowner

• *
  • Chasing the sunset
Odp: [Android] Falcon ICP (+DED)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 30, 2013, 07:51:04 »
Linki do pobrania:
- Klient (Android): https://bitbucket.org/mjanczykowski/public/downloads/FalconICP.apk
Dla tych co są tak leniwi jak ja i również nie działa im oprogramowanie OCR na cegłofonie, bo siedzą kilometr pod ziemią:

Suncom Raptor #SF64030539
Thrustmaster HOTAS Cougar #16348

Offline Qba

• *
  • 13 WELT C/O
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 30, 2013, 20:31:10 »
Już powinien działać :)
Działa! mj, czy byłaby szansa na wersję Twojego programu, która wyświetlałaby samo DED na pełnym ekranie? Panel ICP mam u siebie już rozwiązany za pomocą dodatkowej klawiatury numerycznej. Teraz jakbym obok niej mógł położyć na dłuższym boku smarfona pokazującego duże wyraźne DED to byłaby bajka.
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Col Qba (C/O)

13WELT YouTube Channel

« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 01, 2013, 16:51:07 »
Witam,

mam problem - aplikacja wyświetla wszystkie informacje, ale z jakiegoś powodu Falcon nie chce odczytywać informacji wysyłanych z apki do gry.

Poza grą wszystko działa fajnie - np w edytorze tekstu mogę za pomocą tej aplikacji stawiać numerki. Plik klawiszy jest ten sam. Czy trzeba coś przestawić w Falconie, żeby działało?

Pozdrawiam

Offline mj

• *
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 01, 2013, 18:35:07 »
Napisz, jaki masz system, którą wersję Falcona. Jestem teraz na Mazurach, w przyszłym tygodniu zrobię poziomy layout z DED i spróbuję wyjaśnić, skąd ten problem.

« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 01, 2013, 18:48:58 »
Win7 64 Bit Home, Falcon 4.32 U6.

Nie ma pospiechu :)

Offline bip3r

• *
  • 13 WELT
    • www.13welt.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 02, 2013, 20:46:04 »
Przepraszam, że z takim opóźnieniem, ale donoszę, że kropka w Samsungu już działa jak należy.

Jakbyś mj miał nadmiar czasu wolnego, to już wiem o co mógłbyś rozbudować ten program ;)
Np. dać możliwość wyboru wyświetlania wybranych wskaźników analogowych :D

p.s.
Aleś się wpakował.. dałeś palec, a wciągniemy nie tylko rękę. Nawet chrząstki z Ciebie nie zostaną ;)
DZIĘKI!
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość." K.I. Gałczyński

13WELT YouTube Channel

Offline mj

• *
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 10, 2013, 22:14:44 »
Zrobiłem na szybko poziomy layout z samym DED, ale wygląda to strasznie "łyso" (screenshot poniżej). Najgorzej jest przy pustym DED - ekran jest cały czarny. Zastanawiam się, co z tym zrobić. Wciskanie dookoła fragmentów klawiatury ICP raczej nie ma wielkiego sensu. Na razie nie planuję wyświetlania wskaźników analogowych (chodzi Ci o coś w stylu PS Gauges?) - może kiedyś jako nowy projekt.

Offline Yossarian

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2013, 20:35:26 »
Super program. U mnie na Samsungu Galaxy SII działa poprawnie.

A można by dodać jakieś dodatkowe ekrany? Mi się marzy HSI i RWR.

Bo cały panel ICP + DED mam już zrobiony na osobnej klawiaturze Logitech'a G13...  :)

Falcon 4 BMS, DCS: Ka-50, A-10C, LOFC2, FSX, TrackIR3 Pro+vector, Thrustmaster Hotas Warthog, Saitek Rudder, Windows 7 64b, 8GB RAM, i7 2600K, GTX580 SOC

Offline Flanker

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2013, 20:59:39 »
HSI byłoby świetne... I chyba nawet nie wymaga eksportowania grafiki jak w przypadku RWR czy MFD.

p.s.
Aleś się wpakował.. dałeś palec, a wciągniemy nie tylko rękę. Nawet chrząstki z Ciebie nie zostaną ;)
DZIĘKI!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2013, 21:04:23 wysłana przez Mekki »

Offline Qba

• *
  • 13 WELT C/O
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 12, 2013, 01:19:58 »
Bomba, u mnie wszystko działa bez zarzutu. Brawo mj!
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Col Qba (C/O)

13WELT YouTube Channel

Offline mj

• *
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 12, 2013, 02:09:43 »
Jak sobie wyobrażacie HSI, RWR itp? Chcielibyście mieć każdy wyświetlacz na osobnym "ekranie" i w czasie lotu przełączać się pomiędzy nimi, czy raczej coś w stylu MFD-E z możliwością rozstawiania zegarów i przełączników na ekranie tabletu? Na to drugie raczej nie liczcie (może wystarczy PS Gauges?). HSI może kiedyś zrobię, chociaż osobiście nie bardzo widzę sens. Chyba bardziej przydałby się eksport MFD na tablet, o ile uda się uzyskać w miarę płynny obraz.

Offline Yossarian

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 12, 2013, 08:49:21 »
Co do HSI i RWR to są to dwa przyrządy, których brakuje mi na moim biurkowym kokpicie.  8)
Co do przydatności HSI, to w mojej opinii w skali przydatności od 1 do 10 ma jakieś 3-4 punkty.
RWR ma dużo więcej.  :evil:

Może koledzy z branży się wypowiedzą co by chcieli?

Co do tego jak zrobić, te HSI i RWR... Ja bym widział to jako dwa przełączane ekrany. Bo w czasie walki RWR potrzebujemy bardziej, a HSI przydałoby się w czasie nawigacji.

Z drugiej strony, urządzeń typu smartfon, tablet, itp., jest coraz więcej. Czy istnieje możliwość aby z serwerem na PC współpracowało więcej niż jedno urządzenie z Androidem? Wtedy można by uruchomić RWR na jednym tablecie a HSI na drugim (pożyczonym np. od córki  :) )

Falcon 4 BMS, DCS: Ka-50, A-10C, LOFC2, FSX, TrackIR3 Pro+vector, Thrustmaster Hotas Warthog, Saitek Rudder, Windows 7 64b, 8GB RAM, i7 2600K, GTX580 SOC

Offline Flanker

• 13 WELT
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:54:03 »
Działające mfd na androida zostały zrobione przez jednego Turka. Działają bardzo dobrze, lecz ze względu na inny charakter danych (nie da się ich sterować pojedynczymi zmiennymi jak np. wysokościomierza, tylko wymagają od Falcona ciągłego eksportowania bitmap z zawartością każdego wyświetlacza) mają znaczny wpływ na wydajność gry, która i tak jest niska przy kampaniach - szczególnie online którymi świat Falcona żyje. Dlatego oprócz jednego lotu testowego nigdy więcej nie uruchomiłem tej aplikacji.  Na YT jest fil prezentujący działanie aplikacji - wystarczy wpisać 'bms android mfd'.

Jednak zarówno RWR jak i MFD są tak usytuowane (zwłaszcza RWR), że postawienie ich obok monitora wprost utrudni jego obserwację. Co innego w przypadku HSI, które jest trudno dostępne a osobiście używam go bardzo często (bomby, tanker no i nawigacja). Niestety PS Gauges działa jedynie na starym androidzie co jest dla wielu zaporą w korzystaniu z niego. Dobrze aby obok HSI było pokrętło MODE oraz łatwo dostępne ustawianie HDG i CRS.

Inną bardzo przydatną apką pod BMS była by indywidualnie konfigurowana klawiatura na tablet. Dająca możliwość rozmieszczania przełączników i pokręteł wg własnego upodobania. Nawet bez bawienia się w teksturowanie każdego elementu, tylko zrobienie biblioteki zawierającej standardowy przełącznik i pokrętło a ilość ich pozycji sterować parametrem, tak samo jak samemu sobie dodawać opisy poszczególnych położeń przełącznika czy pokrętła.

Offline mj

• *
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 12, 2013, 16:18:44 »
Program tego Turka przypomina mi strony internetowe z początku lat 90 (totalny chaos i prawie nic nie działa, nie mówiąc już o tym, że zamiast MFD wyświetla mi HUD w kawałkach). Miałem na myśli wyświetlanie samego MFD, co pozwoliłoby zastosować tablet jako wyświetlacz pod ramkę Thrustmastera. U mnie spadek FPS nie jest duży, najwyżej 6-7 fps. Dla porównania wbudowany w BMS eksport MFD obniża u mnie FPS o ok. 3-4.

Co do przełączników - kiedyś zrobiłem profil do TouchBuddy z ICP i najczęściej używanymi przełącznikami. Po jakimś czasie stwierdziłem, że zdecydowanie wolę klikać po wirtualnym kokpicie. Uciążliwe było tylko obsługiwanie ICP - stąd powstał ten program.

@Yossarian:
Obecnie nowe połączenie zrywa poprzednie, ale nie byłoby dużym problemem umożliwienie łączenia z kilku urządzeń.
RWR jest jednym z najlepiej widocznych wyświetlaczy w kokpicie, więc prędzej zrobiłbym HSI, które rzeczywiście ciężko się obserwuje.

Offline Poko

• 13 WELT
  • *
    • 13 WELT
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 12, 2013, 18:02:22 »
^ Zgadzam się w pełnej rozciągliwości z tą opinią.
13 Wirtualna Eskadra Lotnictwa Taktycznego / Capt Poko

13WELT YouTube Channel